Uzun mesafe ve mekik koşuları?

Arkadaşlar bana bu tür uzun mesafe koşularında yardımcı olması için dayanıklılık ve kuvvetimi geliştirebileceğim bir antreman programı önerebilirmisiniz?

0|0
0|2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• evet arkadaşım, uzun mesafe koşusundan kastın tam olarak ne bunu belirtmemişsin, uzun ne kadar uzun yani :)) ben uzun koşu deyince 16-18 km ve üstü koşuları algıladıgım için söylüyorum.. daha önceden sporla ilgili deilsen sakın bu kadar yüksek koşulara çıkma, uzun süreli veya kalıcı sakatlıkların olabilir. bir 16 km koşu yapmadan önce en az 2 ay kısa koşular yani 5 ve 8 km koşuları yapmalısın, başlangıçta 1 gün koş 1 gün dinlen bir süre sonra hergün koşmaya başla ara vermeden. bu süre zarfında da diz bölgesi kaslarını güçlendirmek için koşudan sonra ağırlık çalış, diz bölgesini tamamen güçlendir daha sonra 10 bin 16 bin 18 bin 20 bin 24 bin 28 bin ve 30 bin e kadar koşmayı deneye bilirsin. Daha fazlası için bişey yapılıyomu bende bilmiyorum :)) ne kadar çok koşarsan o kadar kuvvetlenir ve kondisyon tutarsın. bundan ötürü hergün koşmalısın.

0|0
    0|0
  • Kendine bir hedef koy mesela, bugün 3 km koş. Ama sonra oturup sor kendine cidden daha fazlasını yapabilirmydin? ya da sen i çok mu yordu? BU şekilde yaptıgın yorumdan önce bir boyunun ölçüsünü al sonra koşacağın mesafe 10 km ise ona göre bir program yapıp, bunu zamanla artır. Bence bir spor dalında gelişimi en iyi o sporu yaparak alırsın. Buda koşmaktan geçer. Kendi fikrim bu.

0|0
    0|0
Yükleniyor...