Sporla ilgilenenler programıma bakar mısınız?

Düzenli spor yapıyorum yaklaşık 2 senedir. 1-2 ay yoğunluktan düzenim bozuldu ama bırakmadım. Bacaklarım daha sıkı olsun istiyorum malum yaz geldi :) 1 gün cardio, 1 gün pilates+squats+calf raises+plank vs, 1 gün rest sonra yine aynı. Böyle bir döngüm var. Protein ağırlıklı düzenli besleniyor ağır egzersiz yaptığım günler protein tozu içiyorum. Bacakları toparlar mıyım böyle? Squattan medet umuyorum :)

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• Hergun ama hergun ( off gunde dahil buna) agirliginin 2 kati gram kadar proteini ve en az 200gr karbonhidrati eksik etme.bacak calistiktan sonra en az 36 saat dinlen. Fazla yuruyus bile yapma.birak onu kendi haline ve gelismesine zaman tani ;)

1|0
    0|0
    • Rest günlerimde bişey yapmıyorum diye vicdan yapıyorum sonra dinlenmezse gelişmez diye avutuyorum kendimi :) 62 kiloyum her gün 124 gram protein mi almam gerek yani?

• O kadar kaloriyi yüklersen doğru kasdan kütle kazanmaz zaten kastım o değil. Banada bu sporu öğretmeye kalkma :D Okadar kaloriyi karbonhidrat fazla o bünyeye.

• Tamam sen aslansin kaplansin.. adam gibi oneriler vereydin o zaman..olm sizin kafada salon traşçılarını çok gorduk ama benim örnek ve bilgi aldığım degerli insanlar serdar altolga ve hakan gümüştür.. hadi simdi 150kg bench press bas ve hava at salona :)

Erkekler Ne Diyor 5

• Toparlarsın ama proteın desteklı beslendıgın ıcın bacakların sıkılasmanın yanında kalınlasabılırde :)

1|0
    0|0
    • Kızlarda büyük kas kütleleri o kadar büyümüyor ama doğamız gereği ondan çok çirkin olmaz sanıyorum. Sıkı olsun da kalınlık dert diil altında kas olunca hoş bir dolgunluk oluyor o bence :)

• Beğenmesinler sonra neden tepsi popoluyuz neden selülitliyiz :)

• Haklısın kanks :)

• 1 yıldır body yapıorum squat temel hareketi pilateste kullan popon için. Whey protein kullan yanınada bcaa alırsan güç patlaması yaşarsın

1|0
    0|0
    • Whey alıyorum spor sonrası spor üncesi de l-carnitine alıyorum. Squatı pilates günü yapıyorum çünkü cardio sonrası yaparsam faydası olmaz gibi geliyor kasları çok yorunca.

• Cardioyu sona bırak programın özelden atabılırmısın fiziğini bana?

• Her zaman dediğim gibi hiçbir zaman doğal yemekler harici hap iğne toz vb şeyleri tavsiye etmiyorum. Geç olsun güç olmasın derler onun gibi. Çok güzel programın var ayrıca bunu günden güne veya zorlanmadığını anladığın zaman yavaşça artırabilirsin.

1|0
    0|0
  • Protein tozu yerine amino asit kullan.

1|0
    0|0
  • Pilates yerine interval training eklersen harika olur. Yağ yakma konusunda daha iyisine rastlamadım. Zorlayıcıdır ama hakkını verir :)

1|0
    0|0
    • aten 1 gün cardio, 1 gün pilates artı diğerleri yapıyorum. Squat ve diğer bacak hareketleriyle cardioyu aynı gün yapmamak için pilates var o gün. Yani sadece squat falan olmasın bişeyler daha yapayım diye.

Kızlar Ne Diyor 3

• Oh maşallah.
    İmrendim sana şu an.
    Bende sana soru sorayım spor yapan birini bulmuşken.
    Basen kısmını inceltmek mümküm müdür sporla?

1|0
    0|0
    • Valla benim de en büyük derdim üst bacaklar ve basen her şeye rağmen :) Squat yapabilirsin o yayık görüntüyü toparlıyor popoyu dolgunlaştırıyor. Cardio yapabilirsin ama yürüyüş tercih et bisiklet daha çok yayar popoyu. Yediklerine dikkat edip bol su da iç sadece sporla olmaz malesef. www.uzmantv.com/kalcalari-sikilastirmak-icin-hangi-hareketler-idealdir

Burdaki hareketler güzel bak bir bakabilirsin. Yani diğer yerlerin sabit kalıp direk basen küçülmüyor malesef ama küçülüyor :)

• Heveslendim bak şimdiden.Çok sağol.Başlayacağım.

• Kolay gelsin :)

• İlk önce çok güzel bir program tebrik ederim. Ben de 1 sene fitness yaptım istediğime ulaşmış sayılsam da hala tam ulaşamadım. Ancak squatı çok yaptım bende, öyle mucizevi bir hareket ki çok güzel yapıyor kalçayı. Squatın yanında lunges ve deadlift hareketini de eğer yapmıyorsan kesinlikle öneririm çok faydalı bunlarda. Yalnız sana bir sorum olacak canım pilates basen inceltmekte faydalı mı? Ben evde şu an pilates yapıyorum ama karın odaklı 21 günlük kürüm bitsin basen için pilatese geçeceğim.. 93 cm şu an 87 falan olmasını istiyorum 3 haftalık kürle :)

0|0
    0|0
    • Evet lunges da yapıyorum ama deadlift yok henüz :) Ya pilatesi aslında bişey yapmış olmak için yapıyorum. Yani işte squat benzeri hareketleri cardio yapmadığım gün yapıyorum çok yorulmamak için. Sadece onları yapmak da az geldiği için hafif bişeyler yapayım diye pilates yapıyorum. O yüzden benim yaptığım inceltir mi bilmiyorum. Cardio ile küçülttüm ben popoyu :) Rael system 7 yapıyorum ben aletsiz hafif hareketler var stretching tarzı. Bikaç da topla lastikle kendi yaptığım hareketi ekledim karma bişeyler oldu :)

• anladım çok teşekkür ederim :) cardio tabii ki çok önemli.. şimdilik cardio yapamadığım için ebru şallı'nın skinny jeans kürünü uygulayacağım çok faydasını gören olmuş okuduğum kadarıyla. karın kürüm bitsin o küre geçeceğim faydasını görürsem yazarım mutlaka buraya da :) malum herkesin derdi basenler :D

• İşe yarar umarım. Kolay gelsin :)

• arkadaşım aşağıda bir arkadaşa bu linki yollamışsın mollyandpollyswim.com.au/.../30daysquat.jpg bu programı bir ay boyunca uygularsak basenlerde incelmenin etkisini görebilir miyiz yoksa 1 aydan daha fazla bir süre mi yapmamız gerekiyor incelmesi için? lütfen bana da yardımcı ol, ben de başlıycam spora :))

1|0
    0|0
    • Yani incelme değil de o yayık yumuşak görüntüyü giderip daha sert ve sıkı olmasını sağlar. Görüntü güzelleşir ve yuvarlak bir popo sıkı bacaklar yapar. Bacakları biraz kalınlaştırabilir ama çirkin bir kalınlık değil diri bir görüntü olur. Tabi yanında yediklerine dikkat etme ve bol suyla. O challence 1 aylık ama sen 1 ayın sonunda istediğin kıvama gelmediğini düşünürsen son gün 250 squattan sonra 3 gün 250 1 gün dinlenme 3 gün 250 1 gün dinlenme diye devam et. Hatta hayatın boyunca alışkanlık haline getirip devam etsen çok daha güzel olur :) Tabi bu söylediklerim kilo sorunun yoksa sadece basenlerin gözüne batıyorsa. Kilo da vermen gerekirse önce cardio yapıp yağ yakmaya başlayıp 1 ay sonra falan bunları da eklemelisin.

• tamam anladım canım teşekkürler :) uygulamaya çalışıcam umarım istediğim sonucu elde ederim :) çok çok saol :)

• Kolay gelsin :)

Yükleniyor...