Yürüyüşe ara vermek sorun olur mu?

Karnitin desteği alıyorum ve her gün bir saat yürüyorum.. Ama arkadaşlarla olunca farklı oluyor..

Örneğin akşam arkadaşı evinden alıyorum (15 dk uzakta) ardından bir yere gidiyoruz 15 dakika uzaklıkta.. 30 dakika yürüdükten sonra 1 saat civarı bir yerde oturuyoruz..

Ardından tekrar eve dönüyorum.. Karnitinin ve yürüyüşün etkisi azalıyordur değil mi mola verdiğim için?

0|0
1|1

En İyi Kız Görüşü

• Tabi. Araliksiz ve belli bir tempoda olmasi lazim

0|0
    0|0
    • O zaman tek başıma çıkıp yürüsem daha iyi..

O zamanda sıkıcı oluyor :/

Evde koşu bandı var ama akşamları dışarda yürümeyi tercih ediyordum gündüz sıcak oluyor..

En iyisi koşu bandıyla yürümek o zaman.. Akşamda öylesine evden çıkmak..

• Film falan izliyorum genelde spor yaparken.

Kulaklık takmayı sevmiyorum. Son ses Cem Adrian dinliyorum bazende :D

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 1

• Yağ yakmaya başlamak için nabzın en az 15 dakika yüksek seviyede (tercihen 130-150) olması gerekiyor. Zaten normal bir yürüyüş ile nabız 100ü zor geçer. Geçse bile yüksek miktarda yağ yakma anında dinlenme moduna geçtiğin için pek işe yaramaz. Yani çoğunlukla glikoz yakıyorsun. Tamamen açken yaparsan bir miktar daha fazla yağ yakarsın.

0|0
    0|0
    • Efsane 1: Kalp atış hızınızı yağ yakım nabzı civarında tutun

Eğer daha hızlı bir şekilde yağ yakmak için maksimum kalp atım hızınızın %60 - %70’i arasında kalarak egzersiz yapıyorsanız zayıflamanızı yavaşlatıyor olabilirsiniz. Yağ yakma nabız aralığı tamamen bir efsanedir. Orta şiddetli bir hızda egzersiz yaparken tek bir kaloride yüzdesel olarak daha fazla yağ yaktığınız doğru olsa da, egzersiz sonunda total olarak da yağdan harcanan kalori miktarı olarak da daha az kalori yakarsınız.

Yükleniyor...