Prof. Fitnesscılar cevap verirse sevinirim?

ben karnımda hafif bir karın kası yapmak istiyorum bir yılda tam 10 kilo vererek 52'ye düştüm, 1.58 boyum var hedefim 50 kilo olmak. Hafif bir göbeğim kaldı ve pilatesle onu da dümdüz bir hale sokmaya çalışıyorum özellikle alt karın odaklı çalışıyorum. Sizlere sorum karnım tamamen dümdüz değilken karın kası egzersizleri çalışabilir miyim yoksa tamamen dümdüz olmasını mı bekleyeyim? Bir de ne gibi hareketler önerirsiniz?

0|0
0|9

En İyi Erkek Görüşü

• Bölgesel yağ yakimi mumkun degil..gobegi eritmek icin "gobek kismi" ni caliatirmana gerek yok illaki..gobek ve doger tum yaglar genel vucut deposudur.. vucuda en once depolanan yag, yakilirken en son gider... yani eczaneye git ve yag / kas oranini olctur.muhtemelen %17-18 falan cikar..hatta belkide daha az.. neyse.. o yag oranin %7 nin altina dusunce vucudunu sen bile taniyamazsin ve asik olursun.Yuzme, spinning, tenis vs varken bu sacma pilatesi neden yapar bayanlar anlamam..zevk tabi..ama cok az kalori harcatiyo.. ve yuksek ihtimalle yag ile beraber kas kütlendende kaybettin.tek kuralin olsun :Ne olursa olsun gunluk protein ihtiyacini mutlaka tuket.

0|1
    0|0
    • kas kaybı olduğunu zannetmiyorum çünkü o hatayı bir kere yaptım ve çok etkilemişti beni güçsüzleşmiştim resmen onun sonrasında dengeli yemeye devam ettim. 1 yıla yakın fitness yaptım. Şu an istediğim sonuca tam olarak ulaşamadım geri kalanını pilatesle halledip sonrada kas yapmayı düşünüyorum. İlk hedefim incelmek yani ve pilates ile hem karın hem basen için evde düzenli yaparak çok iyi sonuçlar alıyorum. En son yağ oranım %27 imiş kasımda şu an kaçtır bilemiyorum. tam 50 kilo olduğumda gidip baktıracağım yağ oranıma. beslenmemde de zaten çok dikkatli yemeye çalışıyorum yağlı şeylerden uzak duruyorum. günlük protein ihtiyacımı süt, yoğurt, yumurta vs den almaya çalışıyorum ancak ne kadar olmalı günlük protein ihtiyacı yani ne kadar yemeliyim bunlardan tam bilmiyorum? kahvaltıda her zaman bir haşlanmış yumurta sonrasında ara öğünlerimde süt veya 1 kase yoğurt yerim her zaman.

• çok teşekkür ederim dediklerini uygulayacağım :) evet diyetisyenler tamamen yalan dolan zaten bir ara gittim sonra geri kalanını kendim halletmeye başladım.. bana diyetle beraber sporun beni yoracağını ve squat hareketinin baseni eritmez, kaslandırıp kalınlaştırdığını söyledi :) ben de ona yağlar erimeden nasıl kas olacak diye sorduğumda eveleyip gevelemişti. yani en iyisi gerçekten kendi yeme düzenimizi kendimiz kurup oluşturmak :) Das ist super! :P

• Aynen oyle.. hadi bakalom gorelim seni ;) takildiklarin olursa sorarsin bana.kolay gelsin :)

Erkekler Ne Diyor 8

• Tabikide karın egzersizlerine başlayabilirsin. Pilatese vs. gerek kalmadanda başlayabilirdin zaten karın egzersizleriyle karın bölgendeki yağlardan kurtulabilirdin ( uzun bir süreçte 3 4 ay kadar). cdn2.hizlial.com/.../19.007.4600.001301t4.jpg mekik sehbasında mekik çekerek işe başla karnın yanana kadar. mekikde 3x8 vs. tamamen uydurmadır. 8 tane mekikle karnını yakamazsın. ardından img.akakce.com/.../pasific-6009-flat-bench-z.jpg bu tür bir sehbada mum druşuna geçiceksin ve yavaşca bacaklarını geri indiriceksin ( düz haline ). Bu harekette 3x12 yapman yararlı olacaktır zaten biraz zor. Ve bence en yararlısı www.fitnessdestination.com/.../df6800_large.jpg bu sehbada dikiliceksin ve bacaklarını içine çekiceksin geri bırakıcaksın. olabildiğince içine çek. Eğer adonis düşünüyosan bu hareketi sağa ve sola döndürerek yani bacaklarını sağdan içe çekerek soldan içe çekerek yapabilirsin.

0|0
    0|0
    • Karın hareketlerini yerde çalışırsan belinde problem çıkarır ilerde sert zeminden dolayı. En zor kası çıkarmak için çalışıyosun bunun bilincinde ol yoruldum diyip bırakma bu programı gerekirse 2 tur yap yapabilirsin. Bu arada 2. dediğim mum duruşu diye bu uhareketi yaparken belin sehbada olsun yoksa fıtık olursun

• karın egzersizine başlamak için birşeyi beklemeye gerek yok yalnız kas geliştiren hareketler bölgesel olsada bölgesel yağ yakımı diye birşey yoktur onun için tam anlamıyla düzenli sporla yağ yakma çalışması yapmazsan sadece karın egzersizi ile karın kası yapamazsın daha doğru kas yaparsın kuvvette kazanırsın lakin görüntü elde edemezsin çakı candır ama başlangıç için biraz zor olabilir tabiki alternatif bir sürü hareket uygulanır ama birden çok hareket çalışmak şu an için iyi değil çakıyı yarım yap başta

0|0
    1|0
  • Sen herhalükarda karın çalışabilirsin alttada kas oluşur ama bunun görünmesi üzerindeki yağ ile alakalıdır.:D

0|0
    0|0
  • bölgesel zayıflamak diye bir şey yok kalori harcadıkça vucut yağ depolarını bir bir yakmaya başlar bu yakımın olabilmesi için tabi ki senin daha az kalori gün içinde alman lazım.
    Tuzda kullanma

0|0
    0|0
  • Şimdide çalışabilirsin.
    www.youtube.com/watch
    Bunlar senin için ideal hareketler.

0|0
    0|0
  • hergün 1 saat hızlı yürü. KOŞMA yürümek daha çok kas grubunu çalıştırıyor. eğer evde çalışacaksan http://www.passion4profession.net/en/ gözat bence fitness a başla 2yıllık fitness 4 yıllık okçuluk deneyimimle sadece belirli kas grubu çalışılmaz hepsi planlı şekilde çalıştırılır

0|0
    0|0
  • sadece karın çalışma ile olmaz...komplike hareketler eklemelisin proğramına..

0|0
    0|0
  • karın çalış şimdiden kaslar gelişsin üzerindeki fazlalığı atınca görünür

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...