Spordan anlayanlara sorularim var bir bakarmisiniz lütfen :)?

Vücut direncimi yükseltmek istiyorum, kondisyonumu, yag yakmak kilo vermek bir kenara ki spor yapinca bunlar da olur zaten.
Spor salonu demeyin, evde step aletim var mesela günde ne kadar step yapmam gerekir vücut direncimi yükseltmek icin? Baska evde yapabilecegim sey önerebilirmisiniz?
Bide squat ve kas hareketleri yapiyorum, buda faydali olur mu?

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Her ne sporu yapıyorsan, o konuda kondisyon yani dayalıklılık arttırmak için hangi kas grubunu çalıştırıyorsan o kas grubunu düzenli olarak aynı şiddette sadece süresini arttırarak başarabilirsin. Daha net açıklamak gerekirse şöyle ki, o kasını ilk hafta 10 dakika zorladıysan diğer hafta aynı güç seviyesi kullanarak 12 dakika zorlarsın. Yani kullandığın gücü değil süreyi arttırırsın. Saatte 10 km hızında 10 dakika koşabiliyorsan hızını sabit tutarak gün geçtikçe toplam süreyi arttırarak kondisyon kazanılır. Kas böyle durumlarda kendisini yenileme sürecini gitgide arttırarak duruma adapte olmaya çalışıyor ve kasın kendisini onarma süresi arttıkça kondisyon artmış oluyor.

Daha net bir açıklama daha olamazdı sanırım :)

1|0
    0|0
    • Güzel net faydali bir aciklama olmus tesekkürler :)

Erkekler Ne Diyor 4

• Dünyanın en sağlıklı iki sporu yüzme ve yürüyüş. Stepi falan boş ver bence. Günde 5.000 adım yürüdükten sonra istediğin her şeyi yiyebilirsin. Günde 5.000 adım atıp az yiyip kilo veremeyecek kişi hastalıklıdır

1|0
    0|0
  • günde 2 saat step yapsan feci yakarsın..

1|0
    0|0
    • step dünyanın en zor sporudur..nabızını 210 yapman lazım ki yağ yakıcı özelliğin artsın..yağı hızlı yakmanın yolu stepi hızlı ve nabızı yükselterek yapmak gerekiyor.. ama yorulduğunda nabızı 90 yapmalısın..sonra tekrar tempo yap..bak nasıl oluyorsun?

• Squat kesin faydalı olur kondüsyon için ayrıca 2 ve 5 kglik dumbell alabilirsen bir çok hareketi rahatlıkla yapabilirsin, bütün bölgeleri rahatça çalıştırıp sonuna mekik şınav eklersen gayet faydalı bir ev antrenmanı yapmış olursun

1|0
    0|0
  • her gün spor yapılmaz!!! her söyleneni dinleme..spor işin yüzde 20 sidir..kalanı yarı yarıya beslenme ve onarımdır..

1|0
    0|1
    • cikolata askimdan nasil vazgecerim :( hahaha

• haklisin, zaten zorlaniyor insan, iki gün üstüste sqat yaparken zorlaniyorum kaslarim aciyor, gün asiri yapmak daha iyi, ama günlük kosmak bisiklete binmek olabilir dimi

• kardiyo yapabilirsin..birgün biraz zorlarsın, ikinci gün daha hafif ve karın çalışırsın..elbette hep iyi dinlenmek şartı ile..

Kızlar Ne Diyor 1

• Bunları yapmadan önce bir uzman doktorla görüşmeni tavsiye ederim sonuçta her spor herkese iyi gelmiyor...
    Vücut direncimi yükselticem diye eziyet etme kendine :/

1|0
    0|0
Yükleniyor...