En çok kötülüğü akrabalarınızdan mı gördünüz yoksa yabancılardan mı?

"Akrabalarıma güveneceğime gidip bir yabancıya güvenirim daha iyi" dediğiniz oldu mu? Akrabalarınızla aranızda sorunlar varmı? Akrabalarınızdan gördüğünüz en büyük kötülük nedir? Sizinle hiç bir kan bağı olmayan insanları akrabalarınıza tercih eder misiniz?

Güncellemeler:
LÜTFEN! Soruyu dogru dürüst okuyun!
Tatmin edici bir cevap henüz gelmedi...

Ben akrabalarina bile zarar veren insanlarin psikolojilerini cok merak ediyorum...Bir de öbür yanindan bakip kötülügü görenler kendilerini nasil hissediyor? Insanlar nasil bu hale gelir? Yakin oldugu insanlarla bile neden anlasamaz? Ne yasanmis ki sonucu böyle olabilir?

Pehh...kim bana "cok kötü" verdi ya -.-

Ben merak ettigim icin soruyorum...sizi ilgilendirmiyor olabilir ama ben ilgileniyorum :-)

Cünkü o kadar cok sey geliyorki kulagima akrabalar arasinda yasanan seyler...gercekten bir insan yakinina nasil böyle bir seyi yapabiliyor ya...o insanin aklindan gecenler ne?

0|0
4|14

En İyi Erkek Görüşü

• yabancıyla arandaki ilişki arkadaşlık şeklinde olur ve muhattap olacağın yabancıyı sen seçip hayatına alırsın... ama akraba hem ailen kadar sana yakın değil hemde karakter tahlili yapmadan yada yapsan da baya torpilli davranarak içine aldıgın biri bu sebeple de karakterindeki bi kötülüğü senin içine girip tam kalbine zerk edebilir.. ama yabancıyla kolay kolay olmaz bu. öncelikle yabancıya mesafelisidir ve sana zarar verebilme ihtimalini gördüklerini bilinçli veya bilinçsizce uzaklaştırıverirsin.. begenip hayatına aldıkların da daha çetin bir elemeden geçmişlerdir ve bu sebeple zaten sana,kişiliğine,karakterine uyumlu insanlardır. zarar görme ihtimalin azır.. bu nedenle de akrabalardan beklemediğin anlarda beklemediğin zararlar görürsün..

olaya da ince ince değil de geniş açıyla baktığımızdaa insana yabancıdan çok akrabası zarar verebilir .. sebep : hazırlıksız yakalanma ihtimali fazladır, akrabayı bir yabancıyı değerlendirdiği kadar ince değerlendirmeyebilir insan. çok daha kolay güvenir...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• miras muhabbeti varsa, kardeşler kanlı bıçaklı düşman olabiliyor... bir tanıdığım kardeşleriyle s***ndirik bir tarla yüzden birbirine düştü. o tanıdığımla konuştuğumda esprili bir yaklaşım getirmişti: "babamın mezarına gittiimde, babama "bu tarafta bize bıraktın bak ne hale geldik, keşke karıya gitseydin, kumarda yeseydin, içkiye yatırsaydın da böyle olmasaydık. eğer o tarafta mal-mülk muhabbeti varsa, ye-iç keyfine bak ve sakın bize bir şey ayırma" diyeceğim"

0|0
    0|0
  • akrabalarımdan bu zamana kadar hiçbir şekilde zarar görmedim arkadaşlarımdan da. Benimle hiçbir bağı olmayan bi insanı akrabamla karşılaştırıp bi tercih yapmama gerektirecek bi durum yok. Akrabam akrabamdır, yabancı dediğin kişiler de çocukluktan beri can ciğer olduğum arkadaşlarımdır.

0|0
    0|0
  • hemşeri hemşeriyi gurbette, akraba akrabayı tuttuğu yerde s... (öpermiş)

0|0
    0|0
  • akrabalardan gördüm. boşuna dememiş akraba akrepten beterdir diye...

0|0
    0|0
    • Neden peki? Ne yaptilar sana ve neden?

• Is ortakligi? Peki sonu ona da dokunmuyor mu? Acaba sizi neden batirmak istedi? Kiskaniyormu yoksa? Senin ona her hangi bir ters davranisin oldu mu amcan durup dururken mi böyle bir seyi yapiyor sana?

• ilk başta onu düşünmüyordum aslında.sonradan babamın ricasıyla işsiz diye beraber çalışalım dedim.ilk andan beri işi sahiplenmedi.hep bu işi kapatalım,dükkanı berbat bir yerde tutmuşsun,sen bunun için mi okudun gibi bir ton laf söylerdi.hep eleştiri ama hiç çözüm,gayret yok..ya adına kart bastırdık,birine olsun kalkıp da kartını verip "biz şöyle şöyle iş yapıyoruz" demedi.ve iş ortaklığıyla akrabalığı birbirinden ayıramadı...

• Bu sorunların başında olan 2 temel neden var bence haberlerde de hep bundan olmuyor mu?

1- Geri kafalığın getirdiği namus sorunu

2- Vasiyetten gelen sorun para sorunu

0|1
    0|0
    • Evet bir cok olaya sebep oluyor böyle seyler...

• senin soruların gerçekten çok enteresan. Değişik konularda özel durumlara ilişkin sorular soruyorsun hayal gücün baya yüksek anlaşılan :)

• Evet kafamda baya sacma sapan düsüncelerin oldugu dogru :-) umarim insanlari bunaltmiyorumdur...

• en basidinden çok yakın bir akrabamız var ve kendisinin tuttuğu partiyi tutmadığım için beni işe almıyor

0|0
    0|0
  • akrabalarima guvenirim ama ailemde kalanlara, ailemden kaba tabirle surgun edilmis bir amcam vardi ki hayatimin en buyuk kaziklarini ondan yedim. detay cok ama kisaca beni de ailemi de para icin oldurmeye niyetli bir adamdi kendisi.

0|0
    0|0
    • Allah korusun öyle kisilerden...

• sorun yaratiyorsa henuz basindasindir :) ben gayet memnunum hatta insanlar egomu gormezden geliyor...

• egom ugruna kalp kiriyorum...ve vicdanim sizliyor sonrasinda... ama durduramiyorum ki ne yapim ...ama neyse derin konular bunlar :-)

• hayatım kötülük içinde geçti desem :S

0|0
    0|0
  • ayağını kaldır... örnek veremem ama:D

0|0
    0|0
  • Bir kaç tane öyle yabancı arkadasım var ve dayı amcaya değişmem.

0|0
    0|0
  • en buyuk zarari kendimden gordum

0|0
    0|0
    • serinsu zor sorular soruyorsun kendimi lisedeki tarih yazililarinda hissettim aciklamada gerekiyor yani :)

• Zor sorular degil bunlar...paylasmak istiyorsan paylas...istemiyorsanda hic yazma böyle kisa tatmin etmeyen cevaplari :-)

• Mesela neden böyle düsünüyorsun anlatabilirdin...Ne yasadin ne yaptin ki böyle bir duruma düstün?

• babamdan.

0|0
    0|0
  • Öz kardeşimden gördüm. Daha ne olsun.

0|0
    0|0
    • Yahu nasil oluyorda insan durup dururken kötülük yapabiliyor... aklim almiyor :@

Demek ki insanin icinde olan bir sey...

• Bende kendimi öyle avutuyorum artık kendimi.

Kızlar Ne Diyor 4

• canı en çok akraba yakıyor çünkü kıskanıyor. didikleyip duruyor. halbuki ondan çoktan vazgeçilmiş haberi yok. bir kişi için bana kötülük yaptı ama ben onu öyle kabul ederim diyemiyorsun. yazıyorsun kenara ki bir daha aynı şey başına gelmesin. amcam ve ablamın dedikodularına şahit oldum. zaten ikisinin karakterleri benziyor. her ailede çıkıyor işte böyleleri

0|0
    0|0
  • gerçekten de canını en çok yakan yakınların oluyor neyine nasılına gerek yok

0|0
    0|0
  • AKRABA=akreppp ben bunu bilir bunu sölermm:)

1|0
    0|0
  • akrabalarımdan daha gormedım ben zaten yasım 20 bu zamana kadarda pek bır tecrubem yok arkadas kazıkları harıcınde

0|0
    0|0
Yükleniyor...