Spor terörünü bizlerin dindirmesi gerekmez mi?

3 Temmuzdan bu yana... Bir yandan şike bir yandan suçlamalar bir yandan yalan dolan binlerce iddaa.Diğer yandan serbest kalan lar öte yandan hala tutuklu olanlar.. Bir yandan elinde demir sopayla taskınlık yaratan polis bir yandan çıldırmış taraftar diğer tarafta otobus taşlayan taraftarlar vs vs... Yargının Türk adaletinin futbolu getırdiği bu konum... Futbol futbol olmaktan tamamen çıkmış...Taraftarın ve klubun -kuluplerin tamamen vatan haini oldugu dusuncesını asılamıs takımları camıaları baskanlarını taraftarlarını hatta futbolcuları bıle karsı karsıya getırmıs saha ortasında oyun yerıne birbirini öldüresiye davranan oyuncular saha dısında tahrık edilmiş canlı bomba gibi bekleyen taraftarlar bir öyle bir böyle konusan tarafları birbirine karsı kışkırtan spor büyükleri bir türkü camiasını toparlayamayan başkanlar vs vs... Buna dur diyemeyen ve kendi basına merhemını kendı suremeyen bir devlet ve federasyon... Bizler bunca şeyin farkındayken artık herseyden soguyup futbolun ve sporun nerelere gittiğini görürken hala göz göre göre bu işlere parmak sokup sadece laf ebeliği yapmazsak birlik olup bu durumu tamamen Turk Adaletinin ve federasyonun basına yıkmazsak turk futbolu iflah olur mu ? Hepimizin ortak noktası futbol bu kadar kötü bir duruma düşmüşken biz gönül verenler sadece eleştirip birbirimizi çamura sokup laf söylersek bulunduğumuz durumdan kurtulabılır mıyız ? Bence artık bencillik zamanı değil birlik olup futbolu bu durumdan kurtarmalıyız.. Ki futbolun geldiği daha doğrusu getırıldıgı nokta bugun basketbol ve voleybola da yasımısken daha fazla gec kalmak bize ne kazandırıcak ? Birlik olma durumunda bu durumu kurtarabılır mıyız ? En azından futbol terörü dinleli... Bu soruyu birbirimize çamur atalım diye sormadım çamur atıcaklar lütfen cevap vermesin.. Sadece 1 yıldır yaşanan iğrenç olayları dindirebilir miyiz? Nitekimbununla beraber biz taraftarların taskınlıkları da var.. Bugun taraftar sahaya ınıyosa bugun tartaftar polisle çatısıyosa bugun taraftar ülkesinde şampiyon olanın kutlamasına eğlenmesine izin vermıyorsa bugun taraftar birileri tarafından kışkırtılıp sabır tası çatlatılıyorsa bilinçlenme ve dur deme vaktı gelmedimi sizce?

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• Ben onların taraftar olmadığı görüşündeyim. herhangi bir takımın taraftarının polise bu kadar büyük bir hınçla saldıracağına ihtimal vermiyorum. Hedef rakip takımdan çok polisti sanki, molotoflar, havaifişekler taşlar derken bambaşka şeyler geldi aklıma. acaba diyorum birileri bahane mi arıyor polisle çatışmak için?

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• bjk atkısını yakmıştı bir fbli..

hiç düşünmedi o armadaki türk bayrağını yaktığını da...

bunu bi gsli yapmaz, tsli de yapmaz. bursasporlu bile yapmaz bunu. yapsa yapsa ancak bi fenerli yapar zaten.

evet önce fbliler bilinçlensin, diğerleri zaten bilinçli.

1|1
    2|1
    • en son fenerbahce-trabzonspor macinda trabzonsporlu taraftarlar tarafindan atilan cakmaklari ne cabuk unuttun?

• daha cumartesi aksamı floryada gs lıler fener bayragını yaktı. o bayragın ustunde pkk simgesımı vardı ?

• 1- çakmak atmışlar, yakmamışlar

2- fbliler yakıosa gsliler de yaksın.

3- oh yes fb şampiyon olamadı oh yes

• yapılacak olan belli bu yeni çıkan bir şey değil, bu sene olan bir şey de değil. Yapılması gereken bütün spor branşları 5 yıl süreyle kapatılsın belki o zaman uslanırız biraz.

1|0
    0|0
  • insanlar ön yargılarını bırakmadığı sürece,bu olaylar hiç bir zaman son bulmaz.

1|0
    0|0
  • Fuboldan toptan soğumak gerek

0|1
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • bu memleketin futbol sevdalıları futbola olan sevgilerinin yarısını vatana verseler herşey bambaşka olurdu...devletin polisinin de aracını yakacak kadar şuursuz olmazdı...

1|0
    0|0
  • maksat muhabbet olsun. bırak insanlar istedikleri gibi deşarj olsun. tutmasın dizginlerini.

0|0
    0|0
  • Evet; ayrıca bugün taraftar olaylara gözlemci gözü bakamıyorsa ve hep yanlı yaklasıyorsa o olaylara ( senin gibi ) bilinçlenme şart ama bu yaştan sonra sen ne kadar bilinçlenirsin, orası mechul

0|0
    1|0
    • Toplumsal bir meseleye değiniyorsun ama bazı şeyleri değiştirmek için önce kendinden başlamalısın.

Kızlar Ne Diyor 2

• aynen çok sıkıldım artık,sadece oyunu,golü konuşalım.ama bunu konuşup konuştuğundan dolayı prim alan insanlar olduğu sürece bu tahrik bitmez.futbolcuda,tararftarda kışkırtılmış bir şekilde davranmaya devam eder.

2|0
    0|0
  • yillardir olan birsey ki buna dur demek imkansiz yapilanlar cok kotu ve futbol disi Eger ben kadikoyde olsaydim dusunemiyorum catismaya girmistim ve sandalyeleri kirmis atmstm tabiki iyi birsey degil ama acik konusmak gerekirse bu futbol askindan geliyor pisikopatli gibi birsey

1|0
    0|0
Yükleniyor...