Menajerlik yardım. Futbolda en iyi diziliş hangisidir? Hangi dizilişe karşı hangisi daha iyidir? Düzgün cevaplara +1?

Normalde pes ve fifa tarzı oyunlar oynadığım için diziliş ince ayrıntılarına girmedim hiç, tamamen takım oyunu ve bireysel yeteneklere göre oynadım.

Şimdi menajerlik oynuyorum fakat hangi taktiği uygulamalıyım? Rakip oyuncuyu analiz etme şansım var hangi oyuncuları sürecek hangi taktiği uygulayacak anlama şansım var.

4-5-1
4-3-3
4-4-2
3-5-2
Bu sistemleri deniyorum.

İlk sezon 4-5-1 ile oynadım, güçsüz takımlara karşı gayet güzel bir taktik beni başarıya götürdü.

2. sezon 4-3-3 denedim 16 maçta 15 galibiyet 1 mağlubiyet aldım ligde 1. sıradayım ama mağlubiyet aldığım takım benden daha düşük kondisyonu ve takımı daha güçsüz olmasına rağmen beni yendi.

Şimdi şöyle bir durum var benim test etme şansım var ama turnuvalar başlıyor ilk kez menajerlik oynadığım için bir kaç taktik ve tüyo almak istiyorum.

Yenemediğim bir takım vardı istediğim kadar oynama şansım var. Fakat oyuncularının çoğu bireysel olarak benim oyuncularımdan daha iyi olan bir takım.

4-3-3 ile hüsrana uğradım 3-0 gibi mağlubiyet aldım.
4-4-2 denedim 2-0 yeniktim 4-5-1 e geçtim 1 gol attım 2-1 oldu sonra 1 gol yedim ve maç 3-1 mağlubiyet alarak bitti.

3-5-2 deneyeyim dedim. 4-0 öne geçtim maçın sonlarına doğru koptu benim takım zaten. 4-2 yendim maçı.

3-5-2 sistemi var kafamda fakat büyük ve küçük maçlarda başarı yakalar mı?

ST ST

CAM
LM RM
CDM CDM

CB CB CB

GK
3-5-2 CDM 2 Taktiğini rakibim güçlüydü ve bu taktik beni başarıya ulaştırdı.
Böyle denedim ve maçı kazandım. LM ve RM'de ki oyuncularım çokta iyi değil ama idare edecek düzeyde.

O bölgelere takviye yapıcam. Şimdi asıl sorum 3-5-2 ile başarılı olur muyum? Yoksa başka taktikleri deneyeyim mi?
Bu arada 4-4-2 4-5-1 4-3-3 3-5-2 gibi diziliş yaparsa rakibim hangi dizilişleri uygulamalıyım?

Güncellemeler:
4-4-2 sistemi uygulayan bir rakip var. Tüm oyuncuları, benim oyuncularımdan daha yüksek seviyeli, 3-5-2 ile oynadım 3-0 öndeydim 3-3 bitti maç. Ama rakip takım benden daha güçlü burası bir gerçek sizce tüm maçlarımı rotasyonlu olarak ara sıra dizilişi değiştirerek rakiplerim benim sistemi çözmemesi için 3-5-2 ağırlıklı oynamalı mıyım?

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• Football Manager ise oynadığın oyun yardımcı olabilirim

0|1
    0|0
    • O oyunu bilmiyorum ama menajerlik oyunu işte transfer yapıyoruz dizilişler filan aynıdır sanırım.

• Önemli değil kolay gelsin.

• Sağol.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 4

• Rakibe gore değişir büyük takima karsi 4-5-1 is yapar... Kanat oyuncukarin iyiyse 4-1-3-2 uçurur

0|1
    0|0
  • Rakibe göre değil kendi oyuncu yapına göre dizmelisin. Kanat oyuncular hızlı ileri çıkabilen ve top sürebilen oyuncularsa 4-5-1. Pası iyi yapan orta sahan var ise 4-4-2 (baklava orta saha olan) vs. Rakibe göre ise rakip kanat oynuyorsa defansif orta sahada 2 oyuncu olmalı sağ ve solda veya kanat oyuncular rakibin kanat oyuncularına press yapmalı ve beklere yardım etmeli. Rakibin pas yapan bir takım ise tek defansif orta saha oynanmalı.

0|1
    0|0
    • Ben şöyle diyeyim elimde ki mevcut kadro ile 3-4 tane farklı diziliş taktiği uygulayabiliyorum.

Elimde ki oyuncuları da değerlendiriyorum ama benim merak ettiğim şu mesela rakibim 4-5-1 yaptı nasıl bir diziliş ile ona karşı oynamalıyım?
      4-3-2-1, 4-1-2-1-2, 4-2-1-2-1 vb. dizilişlerde nasıl bir diziliş ile çıkmalıyım elimde ki mevcut oyuncuların seviyeleri hemen hemen aynı.

• 4-5-1 kanatlardan kontra atak oyunudur. Benim tercihim 3-5-2'dir bu taktiğe karşı. Kanat oyuncuları beklere gelmek şartı ile.

• Teşekkür ederim deniyorum hemen bunları.

• 4 4 2 :)

0|1
    0|1
    • Onu deniyorum hocam. Yalnız şimdi uruguay ile maç yapıyorum rakip takımın tüm oyuncuları benden daha güçlü 4-4-2 uyguluyor ama 3-5-2 de 2-0 öndeyim şu an :) Tavsiyen için teşekkür ederim bu arada. Yavaş yavaş çözücem oyunu 4-4-2 ye 3-5-2 yapıyoz :)

• peki başarılar

• Teşekkür ederim.

• Kullanman gereken taktikler rakibe göre değişebilir ama diziliş olarak her zaman 4-2-3-1 iyidir. :)

0|1
    0|0
Yükleniyor...