Emniyet mensupları neden destek için Somaya giden çArşı grubuna engel olmak istedi?

çArşı Soma'ya emekçi ailelerin, Soma halkının, tüm Türkiye'nin acısını bizzat yerinde yaşamak istemiş ve 5 otobüs dolusu en acı deplasmanını yaptı.Fakat emniyet mensupları ilçeye giremezsiniz deyip yoğun ısrarlar sonucu giren ekibin peşine yüzlerce emniyet mensubunu peşlerine takmış hatta Cuma namazı kılmak isteyenlere bile engel olmaya çalışılmış.
İnanılması zor ama bu gerçek olayı acımızı bile yaşamamıza engel olmalarına hiçbir anlam veremediğimiz bu olayı ve bu kararı alan her kimse kınıyoruz.Siyah beyaz devam...
Sizin bu konudaki düşünceleriniz nedir?
http://i.hizliresim.com/p4nq7o.jpg
http://i.hizliresim.com/lYZ2oQ.jpg
http://i.hizliresim.com/JLDLrn.jpg
http://i.hizliresim.com/gl6lzN.jpg

0|0
6|11

En İyi Kız Görüşü

• carsi gezide fislendi.
    ama bildigim kadariyla carsi toplumsal olaylara duyarsiz kalmiyor van depremi vs gibi.
    uygulamayi yanlis buluyorum. insanlarin seyahat özgürlügü vardir. her vatandas istedigi sehire gider. engel olmak yasayi cignemektir.

1|0
    1|0
    • seyehat özgürlüğü kişisel bir özgürlük, hele ki amaç yardımsa kimse önüne geçemez haklısın

• sinir kapilarimiz bunca denetim altinda degil arqbaya bomba yükleyen giriyorken somadaki bu caba ne.
      yok öfkeli halkin eylem yapmasini önlemekteki caba nedir birak iki üc tur atip slogan atsinlar. kimse durup dururken dükkanlari taslayarak gecmiyor ki yapan varsa da zaten vatandaslar tarafindan engelleniyor. nezaman polis mudahaleye baslasa kaos cikiyor. kaldi ki o toplulugun icinde zaten onlarca sivil polis oluyor gayet kendi halinde yürüyen insanlarin icinde bir kac kendini bilmez ciktiginda tespit edip aninda gözaltina alabilir.

Kızlar Ne Diyor 5

• Kendilerinin ettikleri tek halt 'yasak, engel' zaten. Bunun yerine insanlar için daha faydalı işler yapabilirler oysa. Çarşı engele karşı !1!1!1!

0|1
    1|0
  • Halk tv canli yayininda spiker bir adamla konusuyor ve orada baska biri disardan gelenlere soru sormayin somalılara sorun diyor ve yayin kesiliyor. Sanirim bu herseyi acikliyor. Herkes sizin gibi! Saf kalpli degil carsi gibi marjinal gruplar orada acıdan siyasi cikar elde etme amacli gidip basina vs kendilerini somali gibi gosterip farkli amaclara ulasma cirkinligi pesindeler.. engellensin mumkunse psikologlar ve yasam koclari gonderilsin oraya.suan ihtiyaclari olan bu.

0|0
    0|0
    • Siyasi cikar amaçli gittiklerini nereden cikardin.Sen cArsiyi sadece gezide taniyanlardansin ama sunu da bilin ki bu marjinal dediğin grup van depremzedelerine kizilaya kanserli çocuklara her zaman yardim elini uzatmistir.Ayrıca cArsiyi hic tanimadigini çok belli ettin bu adamlar asla kendini Somali gibi göstermezler üzerindeki tişörtleri neden giyiyorlardı hic mi düşünmedin bu adamlar neden koskakoca cArsi pankartiyla geziyor

• Guldurme beni:)

• gülmeye ihtiyacın vardır :)

• bir onlar eksikti
    şu an soma'da her hanenin içinde cenaze varken kimse onların bağırtısıyla uğraşamaz

1|0
    0|1
    • bağırma çağırma yok.o insanlar yas yerinde ne yapılacağını çok iyi bilir merak etme...tek amaçları acıya ortak olma ufak tefek yaralara merhem olma

• ne olursa olsun şu an orada onlara ihtiyaç yok
      soma normal koşulların olduğu bir yer değil fayda sağlayacakların bulunması daha makul olur

• iyi niyetli bir tutum gibi gelmiyor öyle olsa bile sağduyulu olunup, polise karşı konulmaması gerekiyor, soma halkının durumunu bilmeden herkes soluğu orda aldı, dostlar taziyede görsün hesabı.
    çok mu canın yanıyor, çok mu destek olmak istiyorsun bambaşka yollarla bunu gösterebilirsin gerçek amaç bu ise, insan olandan böyle durumlarda sukunet, birliktelik bekliyor insan, her kafadan bir ses çıkıp oralığı karıştırılması değil, ama acı gününde belli olur dost düşman

0|0
    1|0
    • Van depreminde yardim eden, kizilaya her ay düzenli kan bagislayan, kanserli çocuklara moral depolayan, yasli bakim evlerine düzenli ziyaret eden bir gruba dostlar bizi taziyede gorsun demek çok acimasizca oldu.Türkiye de bu saydıklarımi yapan sende dahil kim veya kimler var

• içeriğin ne olduğunun çokta önemi yok, yeter ki sağduyu olsun.

• sağduyu cuma günü oradaydı ve gitti

• insanlıktan yoksunlar bunlar ne beklenir ki.
    Biri gelir kader deyip acılı insanların yarasına tuz basar, kimi fakirlere dağıtılacak kömürü zenginler mi çıkarsın der, kimisi de gider evladını bulamadığı için bağıran babayı göz altına almak ister.

Yazık yani, insan oradakiler.
    Hem kendileri durumla ilgilenmiyorlar hem de yardımcı olmak isteyenleri engelliyorlar.

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 11

• carsının kendi tekerlerine comak sokacagını düsünüyorlar. bir taraftar grubundan korkuyor sütü bozuklar.

0|1
    1|0
  • Karaktersiz hükümetin, karaktersiz piyonları.

0|1
    1|0
  • Çarşının her yaptığı batıyor zaten bunlara

0|2
    1|0
  • oku okcunun elinde geriyolar ve okcu bıgun gucu onu tutmaya yetemıyecek ve ok hedefıne isabet edecek bu okun değil hedefin acı elzem kaderi

0|1
    0|0
  • Tayyi efendi herkesten korkuyor Soma karışırsa koltuktan inme korkusu var üzerinde

0|1
    0|0
  • Jandarma orada onlara daha girişte söylemişti. Bu kadar kalabalık bir grubu alırsak içeriye çalışmalar ciddi yönde aksar diye ondan bence engel oldular.

0|0
    0|0
  • Orası zaten karışık bir de onları alsa durum ne olur. Biraz dışarıdan bakın olaya.

1|0
    0|0
    • ufacıkta olsa yardım etmek isteyen bir grup...zarardan çok yararı olanlar alınmalı

• Bu olay İsrail'in, Filistin'e yardım için giden gemimize müdahele edişini hatırlattı. Bu olayda bu kararı alanlar o kararı alanları haklı çıkarıyor.

0|0
    1|0
  • çünkü bu tarz gurupların içine karışmış, ortalığı karıştırmak isteyen ve kendilerini böyle kamufle eden kişileri ayrıştıramdıkları için gruplaşmaya karşı çıkıyorlar.

0|0
    0|0
  • Verilen Emri Uyguladıkları İçin Olmasın...

0|0
    0|0
    • o emrin nedenini soruyorum, kastettiğim görevliler değil

• Valla Ne Yalan Söyleyim Cevabını Bulursan Banada Söyle Artık Ne OLup Bittiğini Kavrayamıyorum

• çünkü solcular bu kadar basit asya kartalları gitseydi birşey olmazdı

0|0
    0|1
Yükleniyor...