Barfiks çekerken boynuma ağrı saplandı?

Normalde çektiğimin üzerine çıktım bir anda agrı saplandı kafamın arkasına dogru ensemın az ustune şu an şınav çektiğimde hemen agrıyor normalde 40 50 ye çıkıyorum şınavda şimdi max 10 çok kötü ağrı olusuyor neden olabilir?

0|0
3|11

En İyi Erkek Görüşü

• Kendini fazla zorlamışsın kramp girmiş, kramptan dolayı da biraz zedelenmiş.Behind neck pull up ya da enseye barfiks normal barfikse göre trapeze daha çok etki ettiği için 3 kademeden oluşan trapezin ense kısmındaki 1. bölgesi kasılmış ve kramp girmiş. Bunun nedeni yanlış pozisyon, mineral eksikliği ya da zorlama olabilir.

0|0
    0|0
    • peki ne yapmam gerekır doktora gıtsem fazla bişey yapacagını dusunmuyorum krem verir gönderir

• Bir zararı olmaz. Zamanla geçer, doktorluk bir durum yok. Günde 1 adet mineralli su içersen hem krampları engellersin, hem de kas, kemik fonksiyonlarına iyi gelir. Korkmana gerek yok.

Kızlar Ne Diyor 3

• Incitmissin malesef..kas gevsetici bir jel al.guselce ovdur.ve ustune sicak havlu koy.1 saate bisiyin kalmaz

0|0
    0|0
  • Çok yük bindirmişsindir, ondandır lan.

0|0
    0|0
  • Karnıma ağrı girdi - belimede var

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• 20 yıldır barfiks çekiyorum. Enseden gelen bir baş ağrısı bende de oluyor.
    Geçen yıl sadece bench press'te bu ağrı boynundan gelen inanılmaz güçlü bir baş ağrısı idi. 10 gün kadar çalışmadım. Daha sonra boynumun altına bir havlu dürüp destekledim ve sonuç gayet iyiydi. Hiç başım ağrımadı.
    Ama bu hafta barfikte de bench'te de oldu bu enseden gelen baş ağrısı. Yine ara vereceğim 10 gün kadar. Sanırım yanlış bir hareket ile zedeliyoruz bazen farkında olmadan. Tek çare dinlenmek olabilir. Tansiyonum normal. Bu akut şikayetlerimi giderecek ilaçlar önerdi doktorum.

0|0
    0|0
  • Muhtemelen barfiksi hatalı çekiyorsun. Barfiks trapez kaslarını değil latisimus dorsi yani sırt kasını çalıştırır.

0|0
    0|0
  • ısınma hareketleri yapmadan çalışmaman lazım doktora git

0|0
    0|0
    • yapmadan çalısmıyorum

• aşırı kastığından olmuştur o zaman bedene çok yüklenmemek lazım geçmiş olsun bir iki gün dinlendir baktın geçmiyor bir doktora başvur
      ya da Sağlık ocağına git bir krem yazdır
      Geçmiş olsun

• Yeteri Kadar Isınmadığından Olabilir Isınmaya Fazla Zamana Ayır, ya da Kas Kütlenin Hacmini Gereğinden Fazla Zorlandığın veya Aniden Yüklediğin içinde olmuş olabilir

0|0
    0|0
  • bir sure calisma cok zorlamissin masaj yap banyo yap havluyu isit boynuna koy

0|0
    0|0
  • boynunu ısındır antrenman öncesi diğer taraflarınıda o zaman sıkıntı olmaz

0|0
    0|0
  • Zorladigindan oldu cok kisa surede cok kasmissin banyo et uzun zaman zorlama dadece egzersiz yap.

0|0
    0|0
  • trapezlerine binmiş yük..zorlama

0|0
    0|0
  • ani harekettendir git bir doktora

0|0
    0|0
  • 40-50 tane mi? mr olimpiaya katıldın mı

0|0
    0|0
    • Espiriye ne gerek var sporu bırakalı 3 yıl olacak yeni yeni alıştırıyorum kendimi şınavda zorlarsam üstüne çıkabiliyorum balfikste bilinçsizce zorladığım için bu duruma dustum o yuzden zorlamıyorum fazla

Yükleniyor...