Meshur squat hareketi nasildir acaba?

Arkadaslar spora basladim fitness squat hareketini duydum sizce faydasi var midir ya da neye faydasi vardir ben kalca ve basenlerimi inceltmek istiyorum. Bilgisi olan var mi

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Benim de antrenman programımda olan hareket. Ben ağırlıkla yapıyorum amacım bacak kaslarımı geliştirmek. Sen kendi vücut ağırlığınla yaptığın sürece kaslarının çok gelişeceğini sanmıyorum. Bacakların ve popon :) sıkılaşır ve fit görünürsün. Doğal olarak da yağları yakarsın. Bacak kaslarını çalıştırdığın için koşmak kadar kalori yakmanı sağlar. Ama dikkat etmen gereken noktalar var. Squat çok teknik isteyen bir harekettir. Yanlış yaparsan sakatlanabilirsin. Tam bir oturma eylemi gibi olmalıdır. Çömeldiğin zaman dizler ayak uçlarını geçmemiş olmalı. Kafa direkt karşıya bakmalı. Eller dengeyi sağlamak için öne uzanıyor olmalı ve bel düz olmalı. Ağırlık topuklarında olmalı. Hareketi ne hızlı ne de yavaş yapmalısın. 1 squat hareketi 3 saniye sürmeli. Videoları vs dikkatli izle doğrusunu öğren öyle yap. Yoksa dizlere yanlış yapar ve dizlere yüklenirsen hiç iyi olmaz. Haydi bakalım çalıştır o poponu :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• incelmeye yarar işte sadece

0|0
    0|0
  • kalça. ön bacak, arka bacak, yanlar (karın), karın kasları ve alt sırt kasları..harika bir harekettir..metabolizma hızlandırır

0|0
    0|0
  • Vücudunda ki kasların %80 i squatla çalışır.

0|0
    0|0
  • baya bir faydasi var popoya.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• kalçayı kaldırır, eritir ve toparlar. çok iyi bir hareket yani yap ama doğru yap.

0|0
    0|0
  • faydalı

0|0
    0|0
Yükleniyor...