Arkadaslar Orta Saha Merkezde oynayan oyuncuların defansif ve ofansif görevleri nelerdir nasıl pozisyon alıyorlar kime markaj yapıyorlar.. (DEVAMI AL?

Arkadaslar Orta Saha Merkezde oynayan oyuncuların defansif ve ofansif görevleri nelerdir nasıl pozisyon alıyorlar kime markaj yapıyorlar nasıl kendi takımı ataga kalkınca ne yapıyor yazarmısınız arkadslar Gerçekten Bilen ve Düzgün yorumluyan anlasılır yorumlayan arkadslardan cevap bekliyorum TESEKKURLER. :)

0|0
0|7

En İyi Erkek Görüşü

• merkez ortasaha takımın beynidir takımı atağa kaldırır kısacası takımı orkestra gibi yönetir ofansif ve defansif olarak iki çeşittir ortasahadan topu ileri yani forvete aktaran ya da kanatlara kısacası takımı atağa kaldırır defansif ise tam tersidir gelen ataklara ilk baskıyı yapar orta sahadan mesela aut vuruslarnı ilk defansif ortasaha karsılar mevkisinde ki adama baskı uygular pres yapar markaj olayına gelirsek futbol genellikle adam adama markaj uygular rahibi rahatsız etme baskı yapma takip etme gibi rahatısz edici seylere markaj denir örnek verecek olursak eski fenerli alex hagi ofansif ortasaha oyuncusudurlar defansife örnek olarak felipe melo verebilirim.

0|0
    0|1
    • tamamda kimi tutarlar? oyunda serbesttirlermi? ataga cıkarttıgında takımı kendisidemi ileri gider?_

• Defansif orta saha adama markaj yapmaz topa yapar. Bilmiyorsanız konuşup yanlış bilgi vermeyin.

• pardon anlamadığım nokta top nasıl markaj yapılır bir anlatırmısnız?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 6

• Defansif orta sahanın en önemli görevi top kesmesidir. Defansif ortasaha markaj yapmaz, sürekli topu takip eder ve topu keser. Defans ise öncelikli olarak topu değil forveti engeller. Bu ikisi iyi bir uyum sağlamalı. Ofansif orta saha da markaj yapmaz. Orta sahadan topu ileriye taşıyıp forvet veya kanatları oyunu açar.

0|1
    0|0
  • Defansif orta saha savunma ağırlıklı oynar, pres yapar, yüksek top hakimiyeti iyidir ve savaşçı olmalıdır. Ofansif ise iyi top taşıyabilmeli, uzaktan şutları olmalı, ve iyi top dağıtmalıdır.

0|0
    0|0
  • defansif orta saha : pres yapar ataklara çok sık katılmaktan ziyade savunmaya katkı sağlar.beşiktaşta atiba gibi
    Ofansif orta saha: tam tersi hücum arkasındadır rakip kaleye bindirme yapar.(Bkz: oğuzhan özyakup)

Markaj olayından anlamam :)

0|0
    0|0
  • Merkez orta saha dediğin şey ortasahanın dinamosudur. Merkez orta saha alexin yeri gibi forvet arkası drğildir. Senin bahsettiğin çift yönlü orta saha. Örnek vermek gerekirse türkiyeden meireles melo emre selçuk inan avrupada xavi modric xabi alonso gibi hem hücümü hem defansı aynı anda düşünebilen futbolculardır. Bunun için defansif orta saha olmanım yanında hücüm özelliklerininde yüksek olması gerekir. Örneğin kanatlara uzun paslar, defansın arasına hücüm oyuncularına gollük paslar ve orta sahanın pas trafiğinin başında olan bir oyuncu olmak gerekir. Ayrıca takımın bekleri hücümd ileriye çıkıp topu kaptırdığında rakip konrta atağa çıktığında defansta ki iki stoperin arasına girip yardım edebilecek kapasitede olmalıdır.

0|0
    0|0
  • Ortasahanın merkezinde oynayan oyuncuların takımın beynidir ve pas alışverişini sağlarlar. Uzun pas atabilirler ve uzak mesafeden şutlar çekebilirler. Takım atağa çıkarken kanatlara veya forvet oyuncusuna yaklaşabilir. Rakip takım ataktayken geriye çekilip savunmaya yardımcı olabilir. Genelde bu tür oyunculara "Maestro" denir.

0|0
    0|0
  • Akla Selçuk İnan'ı getirelim. Ofansif olarak oynarsa forvet arkası olur yani forvete top atma iletme görevi yapar. Defansif olarak ise Karşı takımın aynı mevkide oynayan adamını markaj altına alır.

0|0
    0|0
    • tam cevap değil.

• Soru soruyosun insanlar o kadar uğraşıyor bir yorumlar yazıyor altına tam cevap değil yazıyosun. Be arkadas madem insanların yorumunu beğenmiyosun o zaman git normal hayatta birine sor. İnsanlar zahmet edip sana yazıyolar yardım etmk ıstıyolar. bir teşekkürü de geçtim peki falan yazsaydın yani.

• guzel cevap ama tam eğil yazdım yadırgamadım. kötü nyet algıladıysan affola.

Yükleniyor...