Vücut Geliştirme süreci nasıl olmalı ?

Geçen hafta spor salonuna gitmeye başladım. Gitme amacım abartılı olmayacak şekilde örneğin C.Ronaldo gibi bir vücut yapmak ve güçlü olmak link Bana verilen programa baktığım benim için baya ağır geldi. Mesela Sırt çekiş lat pull diye bir alet için 3*12 den 40 Kg vermiş. İlk seti rahatlıkla yapabiliyorum ama öbür setlerde ağlıyorum neredeyse :) Sporcular protein tozu falan kullanıyor mudur bilmem. Sorum şu : 30 Kg 3*12 yapmak mı daha iyi 20 Kg 3*12 yapmak mı daha faydalı *

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• abartılı sekilde zaten ek seyler kullanmadan istesende o vicudu çıkaramazsın ortaya linkdeki vicududa ulaşabilmen için yağ oranının çok çok düşük olur agır çalısman gerekir aynı zamanda esnekliğinide koruman gerekir hafif ağırlıklarla olmaz bu iş ama ilk başlarda hafifden geliştire geliştire gitmelisin bu arada protein tozu zararlı we kullanılması yanlış bişe değildir ilaç da değildir sadece proteindir kas gelişimini protein sağlar

• Kas yapan oyuncular,futbolcular,ünlüler,şarkıcılar hep protein tozu kullanıyor yani. Doğru mu ? Örneğin sırt çekiş lat pull denen alet için 40 Kg ağırlık 3 tane set 12 tekrar yazmış. Ben ilk seti sorunsuz yapıyorum. 2.sette ise 5. den sonra artık yapamıyorum hareketi. Ne yapayım bu durumda?

• Öncekileri Göster
    • Anladım bu sefer gerçekten anladım. İçimdeki canavarı uyandırma aşamaları yani :) Peki çok sağol. Ağırlıkların fazla olması uyandırmak değilde tekmeyle dürtmek gibi birşey olacak galiba. :D

• ewet bu sefer anladın :D ama ilerde gerçekden seni zorluycak agırlıklar basmalısın ki o tekne hızla ilerlesin ;)

Kızlar Ne Diyor 1

• Sana şöyle söylim herkesin vucut yapısı göğüs arası mesafe bacak uzunluğu kalça bacak mesafesi bunun gibi birçok şey bir değildir mesela hatırla Ramboda oynayan adamla Arnold birmi biri uzun biri kısaSenin vucudun sana göre olacak kimseye özenme ve kaldırmayacağın ağırlıkların altına girmehem o dediklerin şöyle olacak: 3x12 (eşim bi zaman yapmıştı) ama istemedim kas tulumu biriyle asla birlikte olmak istemem..hiç bişey yapmadan fit durabilen erkekler daha iyi..

Erkekler Ne Diyor 5

• vucut geliştimenin spor bransıu oldugunu nezaman kavrıcak şu necip türk milleti sene 2012 *****

• kötü bir birşey söylediysem düzeltiver.

• yo senle alakalı degil genel olarak insanların bakıs acısıyla ilgilii

• ilk seti 20 ile daha sonra artırarak 30 ile yapabilirsin.devam...no pain no gain :)

• AAbartılı olmayacak bir şeklde C.ronaldo gibi ha :) Ronaldo o vücudu 4 sene de yaptı biliyormusun ? ayrıca ronaldonun vücudun sırt kanat kasları normal vücuda göre cok aşırı gelişmiş. Sergio Ramos un vücudu bence daha iyi .

• 4*8 30 kg daha iyi olacaktır..zamanla kiloları arttıracaksın zaten kasların güçlendikce..acele etme..

• Bu adamın programını gerçekten beğenmedim zaten. Dediğine hak veriyorum. Kaldıramayacağım ağırlıkları neden yazıyor anlamış değilim? Bunları kaldıramıyorum ben deyince ağırlıkları düşür diyorlar mantığa bak sen :) Ordaki arkadaşlara soruyorum " ee zorlanmadan olmaz " diyorlar. Çok biliyorlar sanki .

• ee aglayip aci cekmeden olmuyor o kaslar :) bir yerde kendini zorlaman gerek. yag kutlene bagli, yag yakim+kas icin 3*12 de 20 kg daha iyi, ama kas istiyorsan min 30 kg daha uygun olur.

Yükleniyor...