Protein tozu ne kadar sürede etki eder?

Erkek kardeşim 18 yaşında ve boyuna göre zayıf. Boyu 1.83 kilosu 65 . Spora yazılacak bu ay. Protein tozu kullanıp yaza fit girmek istiyor. Herkes bir çelişki de bazısı zararını görürken bazısı faydasını görmüş. O yüzden bana lütfen protein tozundan bahsetmeyin. Sadece kaç ay sürede kilo alır ve kas yapar toz ile onu söyleyin yeter. Teşekkürler şimdiden cevaplarınız için..

0|0
1|21

En İyi Kız Görüşü

• Her gün iki defa içildiği sürece 3-6 hafta sürer etkisini göstermesi için

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Fitness antrenörüyüm ve 7 yıldır kendi işletmem var kardeşim. Dikkate alır mısın bilmem?
    Bu tozları bir doktorun testler yaptıktan sonra tavsiye etmesi gerek. Bir diyetisyen de kilo alıp metabolizmasını kas yapacak seviyeye kadar çıkarttırabilir. Bir anda şişebilir ve bu şişlik yağ veya kas kitlesi değil ödem olabilir. Aylarca o ödemden kurtulmak ayrı bir bela olacaktır.

1|0
    0|0
    • Bizde genetik sanırım sülalede boy var kilo yok.. Hoca kontrolüyle kullanacak tozu da tabi..

• Allah Allah oylemi tm tskler.. Peki son bir sorum olacak. Tozu birakinca sarkma vs.. Olur mu?

• Spor yapıldığı sürece olmaz. Düzensiz spor (bırakma-başlama-tekrar bırakma) sonrası deformasyonlar mutlaktır. Verdiğinin veya aldığının 2 katı değişiklikler bile görülebilir.

• protein tozu kullanma bence.zararlı bişey

1|0
    1|0
    • Gıcıklığına mı yapıyorsun?

• Sarkıyor? :)))) tamam :))))))

• bence en iyisi doğal olan.sen şimdi ciddiye almıyosun ama görürsün ilerde

• Vucudun kas yapilanmasi icin proteine ihtiyaci vardir. Insan vucudunda kas dedigimiz kirmizi ettir ve kirmizi et=proteindir. Eger spor yaparken protein bazli beslenmezseniz vucudunuzda ki mevcut kas kutlesi artmak yerine azalir. Cunku kaslarinizi calistirdiginiz zaman kaslar yikima ugrar, parcalanir. Yikilan ve parcalanan yerleri protein doldurur ve tamir eder. Boylece kas kutlemiz artar ve gelisir. Yetiskin bir insanin normal hayatinda gunluk almasi gereken protein miktari kilo basina 1 gramdir. Bu oran mevcut kas kutlenizi korumaya ve saglikli bir kas kutlesine sahip olmamiza yarar. Vucut gelistirmeyle ugrasan birinin gunluk almasi gereken protein miktari ise kilo basina 1,5-2 gramdir. Ancak ileri seviye sporcular bunun 3-4 katina kadar alabilmektedir. Proteinin insan vucuduna hicbir zarari yoktur. Ayrica beyin gelisimi icinde buyuk onem arz eder. Herseyin fazlasi oldugu gibi elbette ki proteininde fazlasi zarardir. Evde oturup tv izleyen adam kilosunun 3-4 kati oraninda protein alirsa elbette ki karacigeri yorar. Normal bir insanin Fazla protein almasi birsey ifade etmez. Fazla protein vucutta depolanmaz. Disari atilir.

Proteinin insan sagligi ve kas kutlemiz icin olan yararlarini belirttikten sonra gelelim saglikli protein alabilecegimiz gidalara.

En saglikli protein kaynagi yumurtadir.1 yumurtada 6,8 gram protein vardir. Bunu tavuk eti, balik eti ve kirmizi et takip eder. Baklagillerin coguda protein acisindan zengindir.

100 gr tavuk etinde (gogus kismi) yaklasik 30 gr protein vardir.
    100 gr konserve ton baliginda 24 gr.
    100 gr kirmizi ette 20-25 gr arasi protein vardir.

Bu saydigim protein kaynaklari hayvansal proteinlerdir ve tamamlanmis proteinler olarak gecer.
    Birde bitkisel proteinler vardir. Bunlarda tamamlanmamis proteinlerdir (baklagiller vb.). Yani hayvansal proteinler daha degerlidir.

Gelelim asil konumuza. Protein tozlarina. Vucut gelistirme icin en cok kullanilan protein cesidi Whey Proteindir. Whey proteinler peynir alti suyundan uretilir ve en saglikli protein cesidi

0|0
    0|0
  • Kas yapma garantisi yok. Kilo alma garantisi var gibi ama çok kilo alma garantisi yok.

0|0
    0|0
  • Proteın tozu 1. Besın olarak asla kullanılamaz sadece takvıye amaclı kullanılır çok ıyı beslenmesı gerek soyle kardesıne :) sadece proteın tozu ıcıpde gelısım beklemesın :)

0|0
    0|0
    • Hımm günde mesela neler yemeli?

• İyiymis :) peki bu spor ve toz zayifliktan kurtarir mi kendisini? Yani soyle kasli bisey olurmu?

• Beslenmesınede dıkkat ederse olur :)

• bence hiç kullanmasın düzenli spor düzenli beslenme en iyisi..

1|0
    0|0
    • Ama genetik bir durum oyle kendi kendine olacak birsey degilki

• şu an baklavali falanmisin hehe :P?

• eh işte :D Kendi yağımızda kavruluyoz :P

• protein tozu mucize değildir..paranıza yazık..en az 5-6 ay sağlam ağırlık çalışılması lazım ki, tabi bu arada kaslanılması da lazım..bunun sonucunda, günlük protein ihtiyacını (kilo başına 2 gram protein) yemeklerden karşılayamadığı durumlarda protein tozu alınmalı..yoksa diğer türlü, kas olmadan vücutta, hem para israfı, hem de kullanılmadığı için yağlanma yapar protein tozu

0|0
    0|0
  • Sadece protein tozuyla olmaz, beslenmesi de çok iyi olması gerek ve protein tozu kilo aldırmaz, sağlam bir antrenmanla kas gelişimini hızlandırır. Net bir zamanı hiç kimse veremez, verenlerde uyduruyordur bir tarafından, kaç bin çeşit insan yapısı vardır 3 ayda da gelişmeye başlayabilir, 1 senede de.

0|0
    0|0
    • Zayifya cabuk gelisecegini dusunuyorum ben..

• Ben 48 kilo ile başladım bu spora, kilo almak için bir taraflarımı yırttım, umarım hızlı kilo alır ama sporla alakası olmayan biri çabuk gelişeceğini söyleyemez.

• Spora başlar başlamaz kullanmasın. 1 ay gibi bir süre geçsin sonrasında çok uzun süre olmamak kaydı ile kullanabilir. Sporu yaz sonunda bırakacaksa toz kullanmasın. Devam edecekse çok az bir süre kullanmasında pek zarar göreceğini düşünmüyorum. Aşırıya kaçmamak kaydı ile. Toz kullanarak süreci hızlandırabilir kardeşin. Ama en önemli etken beslenme. Tozu bıraktığında vücut kendini salacaktır. Ne kadar doğal o kadar sağlıklı uzun süre kalıcı kaslar :)

No pain no gain ;)

0|0
    0|0
    • Him onerilerin icin tskler :) ama kardesim biraz sabirsiz hemen olsunlardan :)) bide genetik biz sulalecrk zayifiz o yuzden toz kullanmak istiyor..

• Himm evt zaten oyle yapcaz bakalim fark olacakmi.. Burdan paylasirim 3 ay sonra ki halini :)

• Hadi bakalım :)

• Biraz geç kalmış bu aydan sonra hacim almak biraz zor ama dengeli beslenme ile iyi bir marka protein tozu alsın birde balık yağı kendini tatmin edecek kütleye ulaşmazsa bile bir kaç kilo alır.

0|0
    0|0
    • Neden bu aydan sonra zor? Bir kac kilo mu? :) hic baslamasin ozaman..

• yok başlasın sporun faydasını görür ama öyle çok bir şişme olmaz ama fiziği omuzları falan toparlanır bu aylardan sonra definasyon dönemi dediğimiz yağ yakma olur yani havaların sıcaklığıyla alakalı çok su kaybı oluyor istediğin gibi beslenemiyorsun

• Himm anladim. Valla bizimki yedimi baya yiyor onunu alamiyoruz o konuda sıkıntı olmaz bence :))

• 1 ayda falan kilo alır ama metabolizması hızlı yavaşlarsa 1 günde bile kilo alabilir ama kas yapma bir anda olmaz tabi en az 2-3 haftada falan yapar.

0|0
    0|0
    • Evet metebolizmasi baya hizli yemek yiyor 10 dk sonra tuvalete gidiyor. Boylede kilo alamiyor tabi..

• arada muzda yesin potasyumdan dolayı kabızlaştırır ama fazla yemesin.

• Eğer kullanılması gereken bir ürün varsa oda dünyanın en büyük sağlıklı beslenme firması Herbalife'dır.

0|0
    0|0
    • Bu nedir tam olarak?

• Fiyatida gayet iyimis.. Peki bu icecekmi yoksa yiyecekmi? Ve 32 ogunluk bir boyutumu var?

• Toz seklinde sütle ya da meyve suyuyla karıştırıp içiyosun :) bu şekil bişey oluyo www.google.com.tr/search

• sadece protein tozundan değil et sut yumurta vs gibi doğal proteinleride alması gerek.. iyi dinlenip iyide spor yaparsa 3 ayda tamamdır..

0|0
    0|0
    • Tabiki ben lafi uzatmamak icin besinler yazmadim. Normalde tabi sadece toz işe yaramaz.. 3 ay guzel bir sure :)

• Hii tabi :D sonra rencide olsun cocuk :D

• ozaman sen ekle beni ben sana dolaylı yollarla anlatmasını öğreteyim:)

• Yaza fit girme çalışmalarına Mayıs'ın ortasından başlanmaz.

0|1
    0|0
  • sigara 1 hafta içme 31 çekme hergün kavurma ye + protein kullan 1 bardakmı artık 2 bardakmı bilmioym ama kulla kilo alırsın daha doğrusu karbonhidrat tozu var onu kullan tercihim

0|0
    0|0
  • bunu en iyi gideceği spor salonunun hocası söyler

0|0
    0|0
  • toz artı iyi bir beslenme ile ayda 3-4 kilo alır herhalde

0|0
    0|0
  • protein tozunun markası önemli ama kullanmayı bırakınca sıkıntı yaşayabilir

0|0
    0|0
    • Whey en iyisi diye biliyorum..

• gnc tavsiye ederim ürünleri fda onaylı..ayrıca L'arginine kullansın daha çok işine yarar

• yağsız tavuk göğsü+ ağırlık antremanı. 3-4 saatte bir yemek yesin bir de.

0|0
    0|0
    • Hep bunu mu yiyecek :) ?

• hayır. protein ağırlıklı beslenmesi lazım. yemekten 1,5 -2 saat sonra antreman yapması lazım. benim verdiğim örnek bir öğün.

• Çok sakincaliii protein kullanmasin bence..

0|0
    0|0
  • 30 dakikada

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...