Fen edebiyatlara formasyon kalktı ama liselere branş öğretmeni olarak atanacaklar mı?

Arkadaşlar 2 tane haber okudum birbiri ile çelişiyor.Birinde fen edebiyatlara formasyon kalktığı ikincisinde fen edebiyat mezunlarının liselere branş öğretmeni olarak atanacakları eğitim mezunlarının da anaokulu sınıf ve ortaokul branşlarına atanacağı söyleniyor.Bu ikisi çelişiyor.Fen edebiyatlara formasyon kalkmışsa nasıl sadece eski fen edebiyat mezunları (formasyonu olanlar) mı atanacak liselere ? Lan sistemin kendisi okulu bitirmekten daha zor hale geldi.Bi bilgi kırıntısı verin arkadaşlar ?

0|0
0|1

En İyi Erkek Görüşü

• 1- Formasyon kalktı.

2- Okumakta olan öğrencilerle mezun olanlar bundan etkilenmeyecekler.

3- Son olarak benim anladığım; muhtemelen açıkları kapatmak ve yığılan mezun sayısını azaltmak için eğitim fakültesi mezunlarını anaokulu, sınıf ve ortaokul branşlarına atayacaklar ama fen fakültesi çıkışlı olanları sadece liselere atayacaklar.

0|0
    0|0
    • benim anladığım fen edebiyatlardan sadece önceden formasyonu olanlar liselere atanacaklar.Bu yıl dahil diğer mezun olacaklar formasyon alamayacakları için lise dahil hiçbiryere atanma şansları yok.Bu arada fen edebiyatarın kontenjanları azaltılacak.Eğitim mezunlarını ana sınıfı ve sınıf branşlarına atayarak hem burdaki açığı kapatacak hem de boştakileri eritmiş olacak.Bu durumda mesela ingilizce branşındaki hoca ana sınıfına nasıl ders anlatacak.Bunun için eğitilmemiş çünkü.

• Sadece formasyonu olanları atayacaklar zaten. Mevcut uygulama da böyle olduğu için ayrıca belirtmemiştim.

İngilizce öğretmenlerini vs. dersen en azından eğitim formasyonu var diye avunalım. :) Zira 3 aylık kurslarla ziraat mühendisleri bile sınıf öğretmeni oldu bu memlekette. :)

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...