Her gün squat yapmak zararlı mıdır?

Gerçekten sporla ilgilenenler cevap versin lütfen.2 gündür squat yapıyorum 60(10*6 set) la başladım 5 er arttırıyorum fakat dizlerim titriyor zorlanıyorum yeni olduğu için 30 gün boyunca 5 er arttırmayı düşnüyordum ancak zararlı olabileceğini düşündüm sizce bir sorun olur mu? Bir de squat popoyu küçültür mü yoksa büyük mü gösterir?

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• Merhaba
    Zararlı. Kaslar sanılanın aksine dinlenirken gelişir (hangi amaçla yapıyorsanız o anlamda) Büyük kaslar ortalama 2-3 günde tam olarak kendini yeniler.
    Popo olayı hangi tekrar aralığında hangi sıklıkta ve şiddette nasıl bir egzersiz programı uyguladığınız vb. pek çok etkene göre değişir.
    Profesyonel biri tarafından hazırlanmış egzersiz programı uygulamanızı öneririm.

Profesyonel yardım (Özel Ders ya da Online-Birebir Danışmanlık) almak isterseniz özelden ya da profilimdeki facebook sayfamdan bana ulaşabilirsiniz

0|0
    0|0
    • size buradan mesaj atmam mümkün mü acaba?

• Evet profilimden özel mesaj atılabiliyor olması lazım. Sorun varssa buradan bildirin lütfen.

Erkekler Ne Diyor 4

• Zararlı değil.

0|0
    0|0
  • Zararlı tabiki, gelişim sürecini uzatıyorsun her gün yaparak... squatta haftanın 3 en fazla 4 günü çalışıp bir iki gün dinlenme periyoduyla yapılan egzersizlerin vücut tarafından kabul edilmesi beklenmeli. Bu şekilde çok daha hızlı gelişim görebilirsin. squat poponun sıkılaşmasını ve şekillenmesini sağlar yuvarlak bir görünüm alır yani fazla abartırsan şişmeye başlar.

0|0
    0|0
  • Haftada 3 yapman daha mantıklı ve sağlıklı

0|0
    0|0
  • o ne la :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...