Protein Tozu bilmecesini çözebilecek var mı?

Arkadaşlar vücut geliştirmek için spor salonuna gitmekteyim.Orada 4 kişi çalışıyor 1 kişi hariç 3 kişi bana protein tozu satmak istedi.

Fiyatları,toz olması,güven eksikliği yüzünden bazı sorularım oluştu.Bu konular ile yakından ilgilenen hatta eğitmen olanlar varsa cevaplayabilir memnun olurum

1-) Bu tozların gerçek değeri nedir? Bir yerde 1 KG si 30 Tl iken bir yerde 600 GR ı 45 TL fiyatlar neden böyle anlayamadım.

2-) Vücuda ne gibi etkileri var? ( Kasları geliştirdiğini bende biliyorum.Öbürküleri*)

3-) Spora başlayalı 3 gün oluyor. NE zamandan sonra kullansam daha uygun olur? 6 aylık üyelik aldım. 1-2 sene yapıp bırakıcam sanırım belli olmaz.

4-); Antrenmandan hemen sonra vücut 30-45 dk arasında proteine ihtiyaç duyuyormuş ve ben bu durumu aksatıyorum. Toz işe yarar mı ?

Lütfen saçma yorumlarda bulunmayın.

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• profosyonelliğin birinci basamağından bu işi bırakmış birisi olarak sana önerilerim şunlar;

1.) soruna cevabım,Markadan markaya değişiklik gösterebilir ama mümkün olduğunca ucuz ve ne olduğu belli olmayan ürünleri tercih etme..Kullanma tarihlerine mutlaka bak ve içeriğinde kesinlikle yağ bulunmasın..

2.)Vucudun antremandan önce ve sonra ihtiyaç duyacağı bütün proteinleri izole konsantre halinda vucuda verir..Bununla birlikte muhakkak bol mikterda su tüketimin olması gerekir.Çünkü böbrek ve karaciğere yoğun bir şekilde baskı oluşur..Belli periyotlarda kullanman gerekiyor..Etkisinin değeri senin yaptığın diyetlede alakalı bi durum..

3.)Bu kişinin fiziksel ve metabolik yapısına göre değişiklik gösterebilir.Ama en az bi altı ay alışma süresinden sonra başlamak daha uygun olur..Eğer bir iki yıl gibi bir süre sonrasında bırakacaksan bu tarz suplement işine girmeni tavsiye etmem..

4.)Kendine çalışma programına uygun bir çizelge hazırla ve ona uymaya çalış..Uygulamaların düzenli ve sürekli olsun ki sana bi fayda versin..Toz tabiki işe yarar ama bunun yanında kesinlikle uygun bir diyet,düzenli uyku şart..

0|1
    0|0
    • Teşekkürler. 4. sorumu tam cevaplamamışsın. Bana verilen programda antrenmandan sonra 4-5 yumurta beyazı , 100-150 gr tavuk , 150 gr yoğurt , 1 tabak makarna/pilav yemem gerektiği yazıyor.

Bunlar sindirimi zor şeyler. Yedikten sonra 1.5 - 2 saat içinde protein kana karışacak. Yani bir anlamı yok. Bu durum yüzünden toz almayı düşünüyorum. Sadece antrenman sonrası kullanacağım. Ne dersin ?

• antremandan en az bir saat yada 45 dk önceden nitrik oksitler var yada aminolar var..ayrıca zaten antreman öncesi proteinler var..tabiki yemek asla yok..

• Sen protein tozu kullanmış mıydın? Dediğim gibi ben tozu sadece antrenman sonrası alacağım. Normal olarak besleniyorum zaten .

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 4

• Dostum sana bildiklerimi anlatayım.

1-Bu tozların değeri sana sattıklarında çok düşüktür ,yurtdışından geldiği için ,istersen Ebay.com'a girip bak orda çok daha ucuz.

2-Doğal beslenmenin hiç bir zaman yerini tutamaz, protein ihtiyacını et-süt-yumurta-balık vs gibi yiyeceklerden alabiliyorsa al eksik alıyorsan ve zamanın yoksa yemeye pişirmeye vs ozaman protein tozu kullan derim,Mutlaka yan etkileride vardır bunu unutma.

3-Spora çok yeni başlamışsın,hem sana bunu şimdiden satmaya çalışıyorlar,ben olsam bidaha o spor salonuna gitmem,ordakiler sporcu değil tüccar.bildiğim kadarıyla en az 5-6 ay sonra kullanmaya başlaman lazım.Vg forumları vr internetten ordaki insanlar sana yardımcı olabilir her konuda

4-Evet protein almalısın antrenmandan sonra ama illaki 30-45 dk içinde değil 6-10 saat içinde alabilirsin.

0|1
    0|0
    • 6-10 saat mi ? Vücudun hemen ihtiyacı duyduğunu söyledi herkes. Ortalama 1 saat içinde almam gerekiyormuş yaklaşık 30 gr protein. Yemek yiyorum ama yediklerimin sindirimi ve proteinin kana karışımı uzun sürüyor. ( yumurta beyazı,süt,tavuk,pilav,makarna)

• Türkiye'de üretilen daha doğrusu kutulanan bazı markalardan nişasta çıktı, bilindik markalar kullanın.

Antrenmandan hemen sonra alınmalı. Tabi sabah kalkınca da alınmalı ancak sabah protein tozu almaktansa bol yumurta yemek, süt içmek daha iyi olur.

0|0
    0|0
    • Antrenman bittikten sonra 4-5 yumurta beyazı,ton balığı, yoğurt falan yiyorum. Bunlar yeter demi bana. Antrenman öncesi önerebileceğin bir doping var mı ? Veya yemem gereken bişey.

• Protein tozu kullanma.

Düzenli, dengeli ve doğal beslen. Yemeklerin protein ağırlıklı olsun ve bol bol tüket (et, balık, yumurta, süt).

Bu senin kas gelişimin için yeterli olacaktır.

Ne idüğü belirsiz tozlara para verip hem maddi hem de sağlık açısından zarara girme.

0|0
    0|0
    • Aslında %65 senin gibi düşünüyorum. Haklısın doğallık her zaman faydalıdır. Ancak antrenman bittikten sonra gereken protein takviyesini yapamıyorum ve boşuna antrenman yapmış oluyorum.

• yarayanları var fakat onlar bayagı ucuzmuş tarihi geçmiş olabilir genelde öyleleri ucuz oluyor tavsiye etmem

0|0
    0|0
Yükleniyor...