Amerika'nın cumhuriyet rejimi ile problemi nedir?

iranda krallık devrilip cumhuriyet ilan edildikten sonra amerika bu ülkeyi can düşmanı ilan etti.medyada iranı karalama kampanları başlattı.aynı durum diğer krallıktan demokrasiye geçen ülkeler içinde sözkonusu.amerika neden kralları seviyorda demokratlara ifrit oluyor?nükleer bomba yapımını başlatan iran şahıydı ve amerika ile ilişkileri de çok iyiydi.demokratlar ise nüklleer bomba işini dondurdu enerji projelerini hayata geçirdi.

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• birleşik devletler'in demokrasiyle alıp veremediği yok, sadece kendisini dünyanın lideri görüyor ve istediğine karışıyor, iranada karışmasının esas nedeni zenginletilmiş uranyumlar

0|0
    0|0
    • gerçekte böyle bir durum sözkonusu değil.amerikan psikiyatri birliği nasıl türkiye nufusunun yarıdan fazlasına şizofren teşhisi koyuyorsa,en azından türk pratisyen doktorlar yada tıp öğrencileri de amerikan halkı için kendini dünyanın lideri gördüğünden aynı teşhisi koymalıdır.

• normal uzman doktor amerikaya teşhis koymaya cesaret edemez zaten."çoluk çocuk bakıyorum, her ay ev kirası var benim niye başım ağrısın"diye korkar.

• hiç bişey olmaz, herkesin bildiği gerçeği saklmaya ne gerek var

Kızlar Ne Diyor 1

• Bunun demokrasiyle hicbir ilgisi yok, amerika tek guc olma cabasi icinde. Irana yapilan karalama sadece amerika tarafindan da yapilmiyor. Diger butun milletler irani kotuluyor, aslinda iran edebiyat, felsefe, bilim alanindan cok gelismis bir yer. Iranli arkadaslarimda var, bizlere medyanin gosterdigi iran aslinda gercek iran degil. Surekli sah rejimini ovuyorlar aslinda demokrasiyle iran ozgurlesti bunun farkinda degiller galiba.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• konunun demokrasiyle alakası olmadığını eminim çok iyi biliyorsun. Problem amerikaya muhalif yönetimlerin gelmesinden kaynaklanıyor. O da doğal olarak kampanya yapıyor burada anormal bir şey göremiyorum. Hiç kimse kendine muhalif bir yönetim istemez, biz de neden sarkozy hakkında karalama kampanyaları ya da her gittiğimiz yerde muhalif şeyler söylüyoruz bu yüzden işte. Daha güçlü bir devlet olsak daha güçlü yaptırımlar uygularız

0|0
    0|0
    • ancak dünyada istisnasız tüm krallarla amerikanın hiçbir problemi de yok.onlarla arası iyi.vahdettin dahil.trene binip gitse olmuyor muymuş?özel zırhlı harp gemisi.hemde hiçbir yetkisi kalmadıktan sonra bile.tam bir kader birliği.

• kral olunca sözünü getirebiliyor ve kralın menfaatlerini koruyor çünkü, ve yıllarca idare ediyor sorun olmadan. Ama sana yine de bir örnek veriyim kuzey kore ve küba nın liderleri kral sayılır bak onlarla arası iyi değil.

• neticede gen akrabalığına dayalı yönetim kağıt üzerinde de olsa kore ve kubada yok.gen akrabalığı yönetimi olan ülkelerle amerika siyam ikizi kadar yakın.

• olay tamamen ülkedeki musevi lobisi ile alakalı verilmiş sözleri var.

0|0
    0|0
Yükleniyor...