Dövüş sporlarını ne kadar iyi tanıyoruz?

Aranızda dövüş sporları yapan var mı? Filmlere çok konu olur karateci bebeler filan ancak hiç öğrenmeye kalktınız mı kalkmadıysanız neden?

Dövüş sporu da bir spor mudur, yoksa ben barış insanıyım filan diye çekinir misiniz?

0|0
6|10

En İyi Erkek Görüşü

• Lise de Ümraniyede Haldun Alagaş spor kompleksinde taekwondoya baslamıstım. 6.5 yıl bunu yaptım. siyah kemer 2. dan seviyesindeyim. üniversitede taekwondo devam ederken bir yandan da judo ve muayh thai ile ilgilenmeye basladım. muay thai de 1 yıl gectikden sonra üniversiteler arası bir organizasyonda kafama aldıgım tekmeden sonra beyin kanaması geçirdim ve bıraktım. Taekwondo ya olan ilgimde azaldıgı için daha fazla devam etmedim. judo ise halen devam etmekte. şu anda 1. dan seviyesindeyim. Kavganın dinamizmi ile salonda yapılan yada müsabakalarda yapılan karşılaşmaların dinamizmi bambaskadır. sokak kavgasında ne olcagı hiç belli olmaz,çok ters bir teknik yada vurus yiyebilirsiniz, tabi ki bu zor bir ihtimal ama olabilir + benim düzeyimde lisanslı bir sporcu da asla dısarda kavga etmeyi tercih etmez etmemeli, tartısma olsa bile mutlaka alttan almak durumundayız. çünkü biz bu işin egitimini aldık, yere nasıl düşcegimizi nasıl darbe alcagımızı nasıl koruncagımızı bliyoruz.sokakdaki biri guard dan bir haber agırlık merkezi dengesiz ken kafasına bir vurusda boynu boş oldugu için kırıp öldürme olasılıgınız,tutup yere düşürdüğünüzde biryerinin kırılma olasılıgı çok fazla.Kimse basına boyle bir sorumluluk almak istemeez.haftada 3-4 gün bazen 5-6 gün antrenman yapan hergün defalarca yere düşen darbe yiyen vuran kaçan adamla ayda yılda bir dengesizce sokakda dövüşen adam bir olabilir mi? tabi ki hayır.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Yeterince judo bilirim.

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • biraz tanıyorum

0|0
    0|0
  • biraz

0|0
    0|0
  • vahşi olmadığı sürece severim...küçükken aikidoya gitmiştim

0|0
    0|0
  • ama ben pek sevmıyorummm dovus sporlarını.

0|0
    0|0
  • az cok tanıyoruz...

0|0
    0|0
  • İzlerim ama yapmam.

0|0
    0|0
  • İçlerinde sadece beden gücü değil beyin gücünüde kullanan ve kişiyi psikolojik olarak dengeleyen bazı sporlar var.Zamanında ilgilenmiştim.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Ben küçükken dövüş sporuna merak salmıştım...babam yollamadı kız çocuklarının işi yokmuş oralarda (saçmalığa bak ya)... nefret ediyorum bu kız ve erkek çocuğu ayrımcılığından...off offff

0|0
    0|0
  • ben çok yaptım

0|0
    0|0
  • ben uğraştım

0|0
    0|0
  • hepsiniiii...bilgi vereyim

0|0
    0|0
  • dövüş bana göre bir spor değildir.

0|0
    0|0
  • benim çocukluk dönemimde karate kid diye bir film epeyce meşhur olmuştu ve beni de epey etkilemişti. hatta danielsan ilk aşkım olabilir, o derece:) o zamanlar karate veya tekvando dersleri almayı çok istemiştim ancak hem gerçekten spor eğitimi veren hem de aile bütçemize uygun olan bir salon bulamadığımız için çocukluk hayalim olarak kaldı içimde...

0|0
    0|0
    • bende inadına gitmiştim ama galiba erkek cocuk oldugum için bana cok takılmadılar. onemli olan akla geleni yapmak. bu arada kadınlara yakısan bir spor aslında.

• vallahi vücudumdaki kas kitlesini yükseltebilirsem bu yaşımdan sonra bile gidebilirim, içimde uktedir hala:)

• Yanlis dusunce.. Buna ihtiyacin yokki. Onemli olan istemek herseyde oldugu gibi

Yükleniyor...