Kadınların paraya verdiklerini önem hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kadınların paraya bakış açısı nedir?

Türkiye'de kadınların paraya önem vermediklerini söylüyorlar ama sosyal araştırmalar evliliklerin bitiş sebebinin maddi sıkıntılar olduğunu söylüyorlar.

0|0
8|3

En İyi Erkek Görüşü

• Sadece para için birlikte olanları dışarda tutalım, onlar zaten para bitince direk giderler.

Ülkem kadını çok güçlü, eşi az bile kazansa bir şekilde ondan mucizeler yaratır, evin ihtiyaçlarını giderir, azıcık malzeme ile çeşit çeşit yemek yapabilir, geçimine destek olabilir. Para herşey olmasa da para bazen çok şey.

Erkekler bilirler ekonomik olarak zora düştüğümüz zaman kendimizi ne kadar yetersiz, özgüvensiz ve yitik hissederiz. Öyle zamanlarda içimize kapanabilir, aklımızda birçok soru ile boğuşurken eşimizi/sevgilimizi düşünmeyebilir, yada onu düşünür ona yetemiyorum diye depresyona gireriz. Erkeğin bu hali ve maddi sıkıntının tarafların dayanamayacağı kadar uzun sürmesi, doğrudan parayla ilgili olmasa bile bu duygusal buhranın aradaki bağları yıpratması sonucu ilişkiyi bitirir.

Kadın, sevdiği erkek için, özellikle de ailesi için çile çekmeyi kabullenebilir. O ortamda bulunmak gerçekten zordur fakat maddi sıkıntılar aşılırsa çiftin ilişkisi daha da kuvvetlenir. Zor zamanında onu bırakıp gitmeyen kadın, artık o erkeğin tanrıçasıdır. Kadir kıymet bilmeyenler hariç.

Parasızlık bazen kadının dayanamaması, bazen erkeğin psikolojisinin bozulması nedeniyle birliktelikleri baltalıyor. Ama her insanın bazı ihtiyaçları ve elli dayanma gücü var.

0|1
    0|0
    • evet cok guzel bir aciklama oldu bilader durum aynen bu sekilde iyi izah ettin ama sonucta kadinlar bir yere kadar hakli ama bu hakliliklari onlarin erkegin uzerinden manevi desteklerini cekmeleri anlamina gelmez erkek zor durmda kaldiginda boylesi durumlarda kadinlarin eslerine manevi olarak yaninda oldukalrini hissettirmeleri gerekir ..

• evet öyle, sevgilisi maddi sıkıntı yaşayan arkadaşlara da bunu tavsiye ediyorum. Seviyorsanız biraz fedakarlık gerek, öyle zor dönemde daha fazla fedakarlık gerek. Sonu güzel olacaktır ama çoğu zaman bu sıkıntılar, insanları çok çabuk kırıyor. Kadın erkeğe sımsıkı sarılıyorsa, erkek en azından bir umut sahibi olur, yoksa parasızlık adamı depresyona sokuyor.

Erkekler Ne Diyor 2

• ama bilader sende haksizlik ettigin erkek grubuda var bunuda gor ve ona gore yorum ben cok sahit olmusumdur kadinlarin yuzde bilmem kac ortalamasi kanaat etmiyor esinin getirgi parayla daha fazlasini bekleyip alisveris icin daha cok para bekliyor bu bir gercek cevrende bilincli olarak bir gozlemleme yaparsan dediklerimi daha iyi anlaycaksin o bakimdan ulkemizde yasayan kadinlarin yukzsek cogunlugu malesef erkegin kazancina bakiyor ozelliklede kendiside calisiyorsa kocasinin veya erkek arkadisinin kendisinden yuksek maasli biri olmasini tercih ediyor sana cok ornekler verebilirim mesela hemsireler memur hanimlar ogretmen bayanlar bak yine belirtiyorum hepsi degil ama oran yuksek malesef bizim ulkemizde yasayan kadinalr icin para cok sey demek istisnalar haric ...

0|0
    0|0
  • şimdi konuya biraz yanlış bakmışsın beyazgelincik

tamam maddiyat herşey demek değildir. ama maddiyatsız da olmuyor... Bayanların çoğunun istediği şu: eşim çalışsın dürüst olsun çok olmasa bile aza da kanaat ederim... maddiyatsızlıktan boşanmaların çoğuna sebep erkeklerin miskinliğidir... tabi bu her kadın için geçerli değil. kimisi de harbiden paraya tapar... benim dediğim genelleme...

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• valla yuvayı dişi kuş yapar diye bir söz var hiç bir kadın mutfak masrafı duruken eşinin at yarışı na para yatırmasını çocuklarının okul ihtiyaçları dururken kocasının içki içmesine sıcak makamaz kadınlar da kavonozu kumbara haline getirip mutfak harçlığı dedikleri para biriktir me sevdaları bu paraları konken de harcamak amaçlı değildir (yapanlar zaten para biriktirmeye gerek görmeyen kocalarından dır dırı kessin diye sürekli para alan kadınlardır halkın genelin de de o kadar paralı erkek yok )

ben çevrede gördüğüm ve kendimden bildiğim yönleri açıklayabilirim para ya düşkünlük konusun da evlendiğimiz sırada eşim benden az kazanıyordu ve baya bir süre de işsiz kaldı çocuğum olana kadar çalıştığım için bunu hiç sorun etmedim ama bende işten çıkınca hele ki çocuk olunca artık eşimin bazı şeyleri ciddi ye alması gerekiyordu keyfe göre değil ihtiyaca göre iş bakması gerekiyordu ve bunu da yaptı şikayetçi değilim ama yapmasaydı nasıl geçinecektik işte o durumda bizim de evliliğimizin bitseydi bitme sebebi maddi sıkıntı olabilirdi şimdi bu durumda ben pğara düşkü sınıfına girer miyim

0|0
    0|0
  • yani parayı kahvehanelerde harcayan erkek grubunu dşünürsek ve de işsiz ( çalışmak istemediği için)tayfasını kadınların paraya önem vermesi çok doğal.çocuklarının aç kalıp kalmaması gelecekleri onlara rahat bir yaşam sunma isteği kadında tavan yapmıştır ve o yada bu şekilde içgüdüsel davranır para konusunda..ama bu yükü erkk paylaşmışsa kadını hem evde oturtur hemde çalışmazsa parası olmaması terkedilme sebebi olur erkeğin.

0|1
    0|0
    • boyle zihniyette olanlarin sonuda odur zaten erkekler acisindan bunun karsinda tepki veren kadinin davranisi normal oluyor haliyle hakli olarak ...

• çiftin en azından yaşamını idame ettirebileceği kadar paralarının olması gereklidir. maddi sıkıntı ciddi boyutlara ulaştığında ilişkide huzursuzluklarda baş gösterir boşanmalar meydana gelir çaresizliğin son derecesinde ama arada gerçek bir sevgi varsa bu sorunlar aşılabilir. böyle bir durumda senin paran benim param diye bir şeyin olmaması gerektiğini bilir fedakar ve sevgisi ağır basan hatun kişi.

ancak öteki taraftan er kişiyle sadece parası için birlikte olup onu yolmaya çalışan ve bankamatik olarak görenler para bittiğinde anında giderler.

0|0
    0|0
  • rahatı seviyorlardır

kendimden şüphe ettim

0|0
    0|0
  • Herkes yaşamının mükemmel olmasını ister. Bu bir tek kadın için önemli değil bence. Ama para yok diyede ilişkimi bitiremem anca beraber kanca beraber..

0|0
    0|0
  • Kadınlar için değil ki sadece. Rahat yaşamak için maddi olanaklarında elverişli olması gerekiyor. Yoksa sorunlar başlıyor orada.

0|0
    0|0
  • ya ama bıtek kadınlar degılkı herkes paraya düşkün kim istemez parayı ihtiyacımız var cunku..

hayvanlar yemek olmadan yapamaz bızde para cunku bız yemeği parayla alıyoruz barınmamız parayla ev vs. hersey paralı bedava ekmek yok

0|0
    0|0
  • bunun kadını erkeği yok aslında, maddi sıkıntı öyle ciddi bir stres sebebi ki, kişinin kendisini de ilişkilerini de yiyip bitiriyor. bu paraya önem vermekten öte bir durum bence.

1|0
    0|0
Yükleniyor...