Evlendiğinizde eşiniz kapanmanızı istese cevabınız ne olurdu?

Evet bayanlar çok aşıksınız hatta onun için herşeyi yapabileceğinizi söylüyorsunuz ve birgün size gelip benim için kapanırmısın diyor tabiki bununla beraber nedenini ve dini gerekçelerini açıkça anlatıyor bu durumda sizin vereceğiniz cevap ne olurdu?

0|0
41|7

En İyi Kız Görüşü

• Onun boyle bir isteği olursa kendisinden zaman isterim ve önce kendimi hazırlama aşamasına geçerim sonrasında kesin kararım veririm sadece başımı kapamak ile bitmeyecek çünkü hayat tarzımı da o başörtüsüne yakışır şekilde düzenleyebileceğime inanıyorsam kapanırım.

Yok buna inanmıyorsam sadece başımı kapamak için kapanmam

3|2
    2|0

Kızlar Ne Diyor 40

• Vesile olur sevabınıda alır, seve seve kabul ederim..O istedi diye değil, beklediğim vesile olduğu için..

2|1
    0|0
  • hayır

1|0
    1|0
  • Bir anda örtünemez insan böyle bir istek karşısında. Zamana ihtiyacı olur. Çünkü taşıyıp taşımayacağını, örtüsüne layık olup olamayacağını bilemez, kendini dinler içini dinler biraz. Ve taşıyabileceğine inanırsa kapanır. Dilerim hepimize bir gün o güven gelir.

0|0
    0|0
  • Ben zaten öyle birini istiyorum ins tanisdigim kiside bunu isterde kapanmama vesile olur

0|1
    0|0
  • Hiç kimse hiç kimsenin hayatına, tercihlerine müdahale edemez. Ben uygun görüyorsam kapanırım ama onun söylemesiyle yapmam.

0|1
    0|0
    • O seni teşvik ediyor işte.Sevap kazanmaya teşvik ediyor.Kötü mü sizce?

• Kötü değil hatta elbette çok güzel bir şey. Ama bunun bana uygunluğuna bakarım o an. Şimdiden yorum yapmayayım ama yine de kişinin kendi isteğiyle kapanması (birisi söylemeden) daha güzeldir...

• gençlik işte asdadasfadgaga

• "Sen de kapanırsan neden olmasın?" der fütursuzca sisin arasında kaybolurum.

not: samantolu tv'de çıkan dizilerdeki sis gibi

1|1
    0|0
  • İnançlarım benimdir ve inandıklarımı uygulamak ya da uygulamamak benim sorunumdur kapanırsam ALLAH için kapanırım kimsenin baskısıyla iş yapacak değilim

2|0
    0|0
  • O istiyor die kapanmazdım.Bu olay içten gelirse uygulamaya konulmalıdır.Öyle annem istiyor sevgilim istiyor hadi kapanayım muhabbetiyle olcak iş değil..

0|0
    0|0
  • Kabul etmezdim, eş bile olsa , bu insanın kendi karar ve isteğiyle yapacaği bir şey. ayrıca bu konu evlenmeden önce mutlaka konuşulurda zaten .

0|0
    0|0
  • Reddederim. O kim ki böyle bir şey istiyor ? İçimden gelmediği sürece cık olmaz.

1|0
    0|2
  • Ben kendimi hazır hissetmiyorsam buna sırf o istedi diye kabul etmem.

İnsan bunu yürekten hissetmeli.

0|1
    0|0
  • ona şu cevabı verirdim beni böyle beğendin ve sevdin ömrümün geri kalanında da ben böyle giyinmek istiyorum lütfen bu kararıma saygı duy derim

0|0
    0|0
  • bunun ıcın mı evlendı benımle?

hem ben ıstemeden kımse bana boyle bırseyı yaptıramaz bı kere benım ıcımden gelmesı lazım..

1|0
    0|0
  • kapanmam ama şöle kapalı elbiseler giyebilirim uzun kollu falan zaten evden de dışarı çıkmam evlenirsem

0|0
    0|0
  • sewıyorsam ve ewlenme kararı aldysam ne derse yaparım

0|2
    1|0
    • Neden erkeğin egemen olmasını sağlıyorsun kendi kararlarını kendin alamıyor musun

• Hadisi serifte eslerinize kapanma istedgnde bulunun diyor erkekler egemen olsun diye degil Allahin emri bu ve esimde bunu yapiosa ne mutlu bana feministlige gerek yok

• Reddederim...

2|0
    0|1
  • hayır kapanmam insanın kendi iradesine kalmış bir olay ve yapacağım en son şeylerden biri kapanmaktır

0|0
    0|0
  • Cevabım evet olurdu.

2|0
    1|0
  • Nah olurdu cevabım, o kapansın.

2|0
    2|0
  • muhafazakar bir adamla olmam (zaten öyle biri de beni almaz :)) böyle bir şeyi de kabul etmem..

1|0
    0|0
    • Dinde zorlama yoktur zaten.Allah buyuruyor ki biz bazılarının kalplerine mühür vurduk onların gözünün önüne adeta bir perde çekilmişdir ve kimse o kişileri doğru yola iletemez .

• saygı duyarım. ama yapmam

0|1
    0|0
  • Hay hay. Buyursun gelsin. :))

0|1
    0|0
  • Allah için kapanır bazı kadınlar.

Benim için kapan ne demek :D

1|0
    0|0
  • Eğer gerçekten seviyorsa zaten senin için bu ufak şeyi göze alacağını düşünüyorum..

0|0
    0|0
  • yol al canım derdım

1|0
    1|0
  • 1|0
    0|2
  • Heheheyt var mı ulan bana yan bakan.Dön de dötünü ört derim.

1|0
    2|0
  • yikil.

0|1
    2|0
  • zort derim

0|1
    2|0
  • o istedi die kapanmam ama eger kapanmak istersem kapanırım kmse karısamaz

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    10

Erkekler Ne Diyor 7

• Egerki erkegin ailedeki bayanlar hep kapalıysa böyle bir beklentiyi kocası istemese bile aile arasında sivri olur . Ben ne insanlar bilirim kapanmam diyen kaynanaya yıkama yaglama yapmak icin bile kapanıyor. He şunu da söyleyeyim başörtüsü siyasi simge olmus taksın takmasın çok bir fark yok face fotolarında dahi yüzünde bi ton boya ile ayna karşılarında bi sürü örtülü neye yarar. Hakkını verene saygı sonsuz

0|0
    0|0
  • Kendinin bileceği bir durum içinden geliyorsa yapar, yoksa kimse zorla kapatamaz.

0|0
    0|0
  • O tamamen senin tercihin .Sen kendini nasıl tarif ediyorsun.Eğer her şeyi göze aldığın kişi acaba senin için bir fedakarlıkta bulundu mu?Onun için bir şey yapmak kişiliğiniz için tahribata sebeb olur...

0|0
    0|0
    • O evlilik masasında atılan imza ve verilen sözler ! Herçekten samimi ise en büyük fedakarlık orda işte.Başka yerlede aramaya ne gerek var

• kimse kimsenin hayatına karısamaz beden bir bütündür bunun tasarrufu beden in sahibine yani kişinin kendine ait dir ve kararını o kendisi verir doğrusu bu

0|0
    0|2
  • başkası istiyor diye kapanmanın ne anlamı var bilemiyorum

1|0
    0|0
  • zaten kapanırım diyen bayan açıl dersede açılacak demektir

0|0
    0|0
    • Ne alakası var bununla ?

• Her koyun kendi bacağandan asılır sözü Müslümanlara ait bir söz değildir.Evlilik kurumunda islama göre kişilerin birbirleri üzerinde haklar ıve sorumlulukları vardır bunu da böyle bilin

• güzel dedin ama zorla olmaz

• insan kapanmak isterse Allahtan korktugu icin kapanirnanislari dogrultusunda yani sevdigi adam icin kapanan bosuna kapanmis olur amel ve niyet farki

1|0
    0|0
Yükleniyor...