Protein tozu işe yarar mı?

Arkadaşlar protein tozu hakkında bilgi verir misiniz? Acaba,kas yapma konusunda faydalı mıdır? Veya zararları olur mu vücuda? Nasıl kullanılır? Almayı düşünüyorum, bilgilendirirseniz sevinirim.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• yıpranan kası beslemek için kullanılır we protein tozu kullanarak kas yaparım diye bi mantık yoktur senin antremanda yıpranan kası beslemen için doğal yolla alman gereken bi miktar wardır bunuda bir çocugumuz sağlayamadığımızdan protein tozu alırız spor yaptıgın sürece zararsızdır dozunda kullandıgın zaman ama sporsuz kullanırsan zararı olabilir

• kana karışma hızı çok yüksek olduğundan normal beslenmeyle elde edeceğin gelişimden daha fazlasını kazandırır. fakat kullandığın proteinin kalitesi de çok önemli. 80li yıllarda kırmızı etten üretilen proteinler rövanştaydı ve çok daha kaliteliydi. şimdi yumurtadan elde edilen protein çıktı araştırmaya değer :büwüe:

• saol.

Kızlar Ne Diyor 4

• Herseyın fazlası zarar.. Protein tozunu alıcaksan önce bır doktorla gorusmenı tavsıye ederım.Dengeyi bozabilir..

• protein tozu çokda faydalı bişi değil diye biliyorum hormon dengesini bozuyormuş

• Karaciğerine ve böbreklerine zarar verir. İkincisi çok fazla işlenmiş oldukları için içeriğinde toksin bulunur. Unutma bir besin maddesi ne kadar çok işlenmişse o kadar toksin vardır. Baklagiller gibi bir çok vitamin ve mineral taşıyan çok daha iyi alternafitler varken protein tozuna gerek duymazdım. Çünkü sonuçta kasların gelişmesi için sadece protein değil proteini taşıyacak kan da lazım.

• ama kıvanç tatlıtuğa bakınca ağzınızın suyu akıyo ama:))

• evet işe yarar spor yaparken kullanılmalı benm bi akrabam kullanıyo kaslı gerçekten çok hoş bi görüntü ama yan etkisi de var gay oldu sanırım :D

• la bu cümleden sonra vazgeçiyorum:)

Erkekler Ne Diyor 9

• 2ay

ilk 4 ay falan protein tozu ztn bir işe yaramaz 4 aydan snra kullancan

• 2ay

kilo yok hergü düzenli mekik şınav yapıyorum dah önceden gidip bıraktım

• 2ay

çok az bir fark olabilir oda kilolu falan değilsen ama yemene dikkat etmen gerekiyo

• 2ay

o zaman ben düz vücut çalışsam bişey çıkmaz mı

• 2ay

Dostum bır ınsan kendı kılosunun 2.5 katı proteın almalı gunluk mesela 50 kıloysan bunu 2.5 la carpıcaksın 125 yapar yanı gunde 125 gram proteın alman lazım.yemeklerden alamadıgın proteınıde proteın tozundan karsılarsın proteın tozu tek basına vucut yaptırmaz :) proteın tozu sadece ek besındır :)

• 2ay

ilk 3 ayda protein tozu fazla etkilemez, sürekli kullanmak lazım. grainer kullanırsan daha fazla etkiler, kütle olarak alırsın. eğer spor geçmişin varsa 3 ayda biraz şekillenir.

• 2ay

rica ederim

• 2ay

teşekkürler

• 2ay

tamam kilondan memnunsan protein tozuyla kullanırsın fakat ilk başta kullanmasan daha iyi olur

• Öncekileri Göster
  • 2ay

inanmayın öyle şeylere

• 2ay

protein . amino .bca.glutemin şart :)

• 2ay

3 ayda çıkarmı peki bşeyler

• 2ay

takıl kafana göre

• 2ay

ama bu kreatin steroid filan zaralı diyolar sivilce kıl yapıyomuş o kadar abartmak istemiyorum ya şöyle fit oluyım yeter kilo 75 boy 1.85 1.87 filan ama şişman filan değilim alt yapıda var yani :D

• Öncekileri Göster
  • doktora basvurmadan dozunu yukseltme...

• Yoğun ağırlık çalışması yapanlar ihtiyaçları olan proteini beslenme yoluyla alamadıkları için protein tozu kullanıyorlar ama normal yoldan da ihtiyaç olan protein alınabilir. Ben günde 30 tane yumurta yiyen adam gördüm ama herkes yumurta, tavuk vb. uğraşmak istemediği için protein tozuna yöneliyor.

Toz konusunda dikkat etmeniz gereken, çok su içmelisiniz ve kalitesiz markalar kullanmayın. Bazı Türk markalarının içerisinden nişasta çıktı.

• benim bildiğim proteinin tozu değil kendisi işe yarar :((

• cevaplarınızın hayranıyım, ilgiyle takip ediyorum

• protein tozu Besin takviyesi olarak alınır yani diyelim body yapiyorsun ve 70 kilosun günlük protein ihtiyacın 1 kg başına 1,5-2 gr protein.buda 120-140 gr protein yapar günlük.sen bu proteini doğal besinlerden karşılamaya çalışman lazım eğer beslenme yetersiz kalıyorsa ozaman protein tozu almalısın...zararını görmedim ...ama Doğal Beslenmenin yerini kesinlikle tutamaz

• yarım kilo tavuk göğsü fazlasıyla işni görür 5 lirayı geçmez :)

• doğal beslenmek çok pahalı hocam:)

Yükleniyor...