Gerçek aşk için kendinizle yüzleşmeye ne kadar hazırsınız?

--İlişkin bittiğinde sakın yedekteki birini devreye sokma. Bu, hastalığın üzerini kapamaktan başka işe yaramaz. Üstelik hem bunun pişmanlığını yaşarsın hem de yüzleşmeyi geciktirdiğin için eskisinin etkisinden daha zor kurtulursun.

--Terk edildiysen ya da aldatıldıysan bile bu işin sorumluluğunu sadece bunu yapana yıkma. İlişkini baştan sona bir düşün. Onu buna iten etkenlerde senin rolün var mı yok mu?

-- Arkadaşlar iyidir. Onlar hep seni haklı görür. Oysa sein acımasızca eleştirilmeye ihtiyacın var. Bu nedenle ilişkinin hesaplaşmasını yaparken bunu arkadaşlarına dert yanarak yapma. Ya becerebiliyorsan tek başına yap ya da bu işin uzmanlarından yardım al.

--Gidenin gerekçesi sana tatmin edici gelmemiş olabilir. Ama bu gerçeği değiştirmez, giden gitmiştir. Hala “Neden gitti?” sorusunun yanıtını arama. Ben sana o yanıtı veriyorum, paşa gönlünün keyfi için gitti. Bu soruyu sormak yerine “Gitti ama bana güzel anılar bıraktı” demelisin.

--İntikam almak fikrine saplanıp kalma. “Onu geri döndüreceğim, süründüreceğim, yalvartacağım” gibi düşünceler ancak filmlerde gerçekleşir. E sen de film oyuncusu olmadığına göre? Yapman gereken şey, yeni hayatına adım atmak için geçmişi geride bırakmak olmalıdır.

-- Yüzleşmeyi tam anlamıyla gittiğini ve bir daha dönmeyeceğini kabullenmen gerek. Umudun devam ettikçe bu yüzleşmeyi gerçekleştiremezsin. Bu durumda da süreç uzar ve sen daha çok acı çeker hale gelirsin.

--Geçmişte yaşadığın ilişkinin ileride sende özgüven eksikliğine neden olmamasını istiyorsan kendine karşı çok dürüst olmalısın. Sadece sevgililik ilişkilerini değil, belki dostlarınla ve ailenle olan ilişkilerini de sorgulamalısın.

-- “Saldım çayıra, mevlam kayıra” sözü ilişkiler için geçerli değildir. Bir ilişkiyi yürütmek bir mesai ister unutma. Aynı şekilde kendinle yüzleşmek de. Bunun için her gün zaman ayırmalısın.

-- Yazmayı dene. kendinde gördüğün her türlü hatayı yaz. Bir daha okumak istemeyebilirsin ama mutlaka yaz.

--Bilinçaltındaki korkulardan kurtulduktan sonra nasıl tazelendiğini, yeni bir ilişkiye nasıl hazır olduğunu görüp şaşıracaksın.

Öyleyse şimdi seni bırakıp gideni suçlamayı bırak hemen yüzleşmeye geç.

Güncellemeler:
link

detaylı okumak isteyen arkadaşlar için link bu.

0|0
411

En İyi Kız Görüşü

• Mehmet Coşkundenizin ''Aşk doktorunun'' bu paylaştığın yazısına sonuna kadar bazı noktalarına katılıyorum ama katılmadığım noktalarıda var.Katıldığım noktalardan bir tanesinin ilişkiler içinde olan kişilerin daima karşı tarafa suçu yüklemesidir.Kendinde hatalar arayacağına daima suçu karşı tarafa yükleyerek kendi temize çeken

kişilere hayretler içinde bakıyorum.Özellikle bizim memlekette insanlar ilişikilerine Nazım Hikmet Ranın şiirleriyle başlıyor ve Küçük İskenderin küfürlü şiirleriyle bitiriyor:).Bir zaman sevdikleri kişileri küçük düşürmek için arkadaşlarının yanında ne kadar kuvvetli olduklarını göstermek adına kendilerini küçük düşürdüklerini görmüyorlar.Ben buna karşıyım.Ben hiç bir

zaman bir zamanlar sevdiğim kişiyi unutmam ama hayatıma devam edeceksem paşalar gibide devam ederim.Benim hayatım bir kişiye bağlı olamaz.Ben gittim diye birisi benden gitti diye şu güzelim hayatıma onun için bitiremem.Ağlarım kızarım öfkelenirim vs ama

bir gün yaralarımı öperim yalarım ve igleşirim.Yeniden aynaya baktığımda o gülen gözlerim o hayat coşkum yeniden doğar.Katıldığım ikinci nokta intikam ateşidir.Bir çok terk edilen en büyük hayali bir zamanlar onları terk edene aynı duyguları ona yaşatmaktır.Eğer dönerse onu kendine yeniden bağlamak ister ve en sonunda herşey sırayla deyip ona son tekmesini

atmak ister.En tatlı intikamlardan birisidir bu.Geri dönenen sana karşı hiç bir şey hissetmiyorum demek :).İnsan piskolojisi okadar anlaşılmazı zor bir durum değil.

Paylaşımın güzel.İyi paylaşımlar dilerim.

1|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 11

• aşk öldü

1|0
    0|0
  • Benim anlayamadığım

aşkın doktoru mu olur ?

Kişisel gelişim kitaplarından

Standart kurgularla bir şeyler yazmak.

bir ilişkinin

belirli bir kurala uyduğunu daha hiç görmedim

Görgü kuralları olabilir

Nezaket kuralları olabilir

Trafik kuralları olabilir

ama;

Aşkın kuralı olmaz.

1|0
    0|0
  • 1'den 10'a kadar maddeler var ve hemen hepsine katılıyorum ama sadece 4. ve 9. maddeler hakkında birşey söyleyeceğim.4. maddeyi söylemesi başkaları açısından kolay ama yapması kolay olmayan bir maddedir insanlar açısından.Ayrıca, 9. maddeyi de dünyada pek yapan insan yoktur ama mantıklı ve yapılması gereken bir madde bence.

Ayrıca sorularını gördükçe; benim de soru yazma iştahım geldi :)

1|0
    0|0
  • aşka kilitledim ben yüreğimi.

1|0
    0|0
  • tek kelimeyle harika söylenecek pek fazla birşey kalmıyor aslında ama insaniz yinede doğru bildiğimizin dışında harekett ederiz ..

1|0
    0|0
    • evet ama gerçekleri görerek hareket etmemekte en büyük hatayı yapıyoruz asıl acıyı biz kendimize çektiriyoruz oysaki gerçekleri uygulasak hayat toz pembe olacak siyah beyazdan arınıp.

• o kadar koly oluyormu? peki sen bu kadar güçlümüsün?

bunları ancak hiç duygusu olmayan filmlerde ki insanlar yapabilir ancak

1|0
    0|0
    • güçlü olmak zorundayız önceden güçlü değildim ta ki insanların yalanlarıyla karşılaşana kadar ve aldatılana kadar.

• tek taraflı olmuyor ama bunlar biliyorsun. sen yaşamak istersin ama karşındaki bir duvar örer sana farkına olarak ya da farkında olmadan sende bir adım ilerleyemezsin.

• evet ozaman ne desek boş işte

• hep kendimle yüzleştim ama sonuç olarak bu yaklaşım gideni haklı çıkarmadı o hala ne istediğini bilmeyen güven problemli inatçı bir keçi...

1|0
    0|0
  • çivi çıkar izi kalır

1|0
    0|0
  • tamam

0|0
    1|0
  • arayacaksınız ama hep bu hallerinizle kaybedeceksiniz

1|0
    0|0
  • herzaman yüzleşiriiz biz korkmayız

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• canım ben bılıyosun kac gundur kendımle yuzlesıyorum hatam deger vermekmıs onemsemekmıs beklemekmıs sucum hep onu yanımda hıssetmekmıs.ama kendımde bı hata bulamadım.butun hatalar hep bızı bırakıp gıdenlerdedır tatlım.

1|0
    0|0
    • karşı tarafta hata olduğunu biliyorum canım sen yapman gerekeni yaptın zaten gerisini düşünme ve sakın üzülme.i

• canım sana uygun zaman da mesaj atıcam konuşuruz öyle olurmu.

• bi çıksın yüzleşiriz

1|0
    0|0
  • hazırlıksız yakalandım zaten:D

1|0
    0|0
Yükleniyor...