Ölüm hakkında ne düşünüyorsunuz?

insanlığın asla engelleyemeceği doğumla başlayıp kendisine yaklaştığımız kaçınılmaz son,ama genelde aklımıza bir yakınımız öldüğünde gelir bu hadise,Bizim için başka bir alemden başka aleme geçiş,merak ediyorum atetist arkadaşlar sizin için ne ifade ediyor ölüm? Açıklamayı şu manalı sözle bitirmek istiyorum'Her gününüzü son gününüzmüş gibi yaşayın zira bir gün öyle olacak

0|0
11|10

En İyi Kız Görüşü

• ölücez morga koyucaklar morarcaz..

yıkıcaklar yalandan yere(süngerle yıkıyolar)kefenlencez ilaç koyuyolar sonra dört kolluya bincez 3-5 eş dost gömülcez torak atıcaklar bolca sonra solucanlar yicek bizi kurtlancaz felan sorgu sual olayına girmim

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• ateist bir arkadaşımın düşüncesi öldükten sonra tekrar doğmadığımız, ölü kaldığımız yönünde. "nereden biliyorsun? ölmüş birinden haber mi aldın?" dedim; "evet." dedi. meğer ölmüş bir yakını konuşmuş bununla, "ölünce yok oldum abi ben, bilinç falan hep gitti. bilgin olsun." demiş. böylece somutlaştırmış düşüncelerini.

0|0
    0|0
  • ölümde hayat kadar acıdır, kendini sevdirebilmişse arkasından yas tutman bile seni kendine getirebilir fakat deymeyecek birine ne kadar üzülebilirsin ki? ama sonuç aynıdır,kaçış yoktur..her zaman kolayı sunmuyor hayat bize, ölümle karşılaşınca buda sorun mu ben bunlaramı üzülmüşüm diyorsun içinden gerçekten çok zor kaçılması imkansız bir durum..

0|0
    0|0
  • ölüm dediğin nedir ki gülüm ben senin icin yaşamayı göze almışım

1|0
    0|0
  • bazen dusunuyorumda siradan biseymis gibi olmus deriz bi insan olunce ama aslinda ne kadar korkunc bisey dun yaninda konustugun biri bugun topraga veriyosun urkutucu :(

0|0
    0|0
    • Evet ama Sadece böyle zamanlarda aklımıza gelir ve insan sanki hiç bir gün ölmeyecekmiş gibi yaşar halbuki yarına çıkacağmız bile belli değil

• herşey yalan ölüm tek gerçek

0|1
    0|0
  • Ölümden sonra ne olacağını bilmediğim için ürkütücü geliyor. Cennet cehenneme inanmıyorum çünkü.

0|0
    0|0
    • Ölümden sonra insanın an be an neler yaşayacağını konuyla ilgili dini kitaplar oldukça detaylı bir şekilde açıklıyor. Cennet ve Cehenneme inanmaman da Cennet ve Cehennem'in olmadığı anlamına gelmiyor.

• haha ironik olmuş. gidip gördün mü?

• iyi birsey

0|0
    0|0
  • Ölüm ALLAHın emrii

0|0
    0|0
  • çok tırsıyorum

0|0
    0|0
  • Ölümü son olarak biliriz ama asıl başlangıçiasıl diriliş ölümden sonra başlayacaktır.Biz öleceğimiz gibi Dünyada ölecek yani Dünyanın sonu Kıyamet günüyle Dünyanın da sonu gelecek.Asıl diriliş bundan sonra başlayacak.Hesap günü o an gelecek.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Bu işle görevli olan meleğin gelerek insan üzerindeki 365 kadar meleği alması. Ruhun ayaklardan başlıyarak yukarıya doğru çekilmesi ve daha sonra ruhun 1. kat gök semasına çıkarılarak Adem peygambere o ruhun arz edilmesi ve iyi bir ruhsa sevinip Allah'ı övmesi. Kötü habis bir ruh ise en aşağı kademeye atılması ki Allah herkesi muhafaza etsin.

0|1
    0|0
  • Ölüm meleği sırası geleni çekip alıyor aramızdan. Yarın kimi alır meçhul. Arkadaşlar, akrabalar, tanıdıklar birer birer eksiliyor.

"İnsanlar uykudadır. Öldükleri zaman uyanırlar." - Hz. Ali

0|0
    0|0
  • "ölümün son iyiliği bir daha ölümün olmamasıdır" demiş üstad. Adam haklı diyorum.

Elbet bitecek, düşünmüyorum... Zira, tadında bitmesi en güzeli.

0|0
    0|0
  • Steve Jobs ölümü "en büyük icat" olarak tanımlar. Kesinlikle son olmalı. Ama şimdi değil :) Hâlâ hazır değilim :)

0|0
    0|0
  • kaçınılmaz sona gidiyoruz...,insandan aklı çek hayvandan farkı yok..yani ..oda geziyo...yiyor...çiftleşiyor...iyi kötü klübesi var...vs...tek amacın karşı cins mi çevrene baktığında hayatını heba edenlerden tut ...tamm elde ettin...evlen çocuk yap ..gez...yaşlan ...sonra öl...bitti mi ? peki bunun için mi geldik sizce...? yansımalara hipnoz olmuş bir yaşam...döngüsü...asıl gerçeği unutturan...

0|0
    1|0
  • Ölüm nedir ne değildir bilmek mümkün değil ancak yaşamı hafife aldıgımız kesin.

0|0
    0|0
  • sonsuz huzur.ama tırsmıyoda değilim.

0|0
    0|0
  • olunce gorecegiz ne oldugunu. korkutucu gelmiyor sonucta bitecekse biter.

0|0
    0|0
  • ruyanin sonu ve herseyin yeniden baslangici

0|0
    0|0
  • kafanın bir milyon olması gibi birşey :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...