Avcılık sizce bir doğa sporu mudur?

Avcılık ile ilgili ne düşünüyorsunuz ? Hayvanların avlanması sizce bir katliam mı yoksa yüzyıllardır süregelen besin döngüsü içerisindeki halkalardan biri mi ?

0|0
9|13

En İyi Kız Görüşü

• Kasapta özellikle bunun için yetiştirilen besi hayvanları varken gidip bıldırcın, tavşan vurmanın besin döngüsüyle alakası yok. İnanların içindeki vahşiliği, masum hayvanlar üstünden dışa vurması.. Tavşan, bıldırcın, keklik yemesen ölür müsün arkadaş...

0|0
    0|0
    • Sonuçta doğadaki her canlı bir av ve avcıdır. İnsan da bu besin zincirinin en tepesindeki canlıdır. İnsanlar var olduğu günden beri avlanmıştır hayatta kalabilmek için. Tabii ki toplum gelişip endüstrileşme arttıkça toplum yaşamı değiştikçe bu durum da değişmiştir. Tavuk uçabilseydi onu da avlamak gerekecekti. Balık da avlıyoruz. Onları da bırakalım o zaman. Tavşan bıldırcın keklik yemeden ölmeyiz ama bu binbir hormon şu basılarak yetiştirilen hayvanlardan öleceğimiz kesin...

Kızlar Ne Diyor 8

• Benim için spor değildir ..

0|0
    0|0
  • insanın ihtiyacı yokken keyif için,skor için hayvan avlamasını pek de insani bulmuyorum...deniz hayvanları konusunda değil... kara hayvanları avcılığı konusunda...

0|0
    0|0
  • doğa vahşetidir.

0|0
    0|0
  • tabikide bir doğa sporudur ha bana göre değil o ayrı bir şey ben karınca ezemem nasıl kuş ya da tavşan avlıyım

0|0
    0|0
  • Avcilik spor falan degil...

0|0
    0|0
  • Katliam kesinlikle. Bir de spor için avlanmak çok fena. Yasaklanmalı.

0|0
    0|0
  • Spor hiçbir canlıya zarar vermeden yapılırsa daha iyidir

0|0
    0|0
  • katilllllllllllllllllllllllllllllllll:D:D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Vahşettir tek kelimeyle sporla ilgisi filan yok.

0|0
    0|0
  • Ava giden avlanır.

0|0
    0|0
  • çoğu kişi avcılık olayını zevk spor amaçlı yapıyor,keklik kuş bakal falan vuruyor ama yemeyip köpeklere yem ediyor yada atıyor,saatlerce soğukta karda kışta hayvanı vurmak için bekliyorlar yeseler neyse ne dicem,sanki bana zevk için hayvanlar öldürülüyormuş gibi geldi,siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

0|0
    0|0
    • gerçek avcı o dediğin şekilde avlanmaz zaten... senin dediklerin o kişilerin ruhsal problemleri ile alakalı... zaten çok da büyük günah olur sanırım...

• ailem'de nesilden nesile geçen bir tutku.ama avcılık kurallarına uyarsan.

mesela hayvanların üreme döneminde asla avlanmamalısın

dişi canlıya zarar vermemelisin,yavruları olabilir.

her hayvana kaçma fırsatı vermelisin.

bunları uygularsan doğanın dengesini bozmazsın

0|1
    0|0
  • farklı durumlar aslında avcılık ayağına gidipte ayıyı veya herhangi bir yenmeyen hayvanı vurana vurayım dibinden ama av mesimlerinde etinden faydalanılan hayvanları avlayanlar için zevk diyorum yinede ben böyle birşeyi asla yapmam bir hayvanı asla vuramam heleki eti yenmeyen sırf zevk için vurulan hayvanları böyle insanlarada bol küfrederim en güzel kelimelerle süslenmiş cümlelerim onlar içindir ben rizede çakalları besliyordum onlar benim dağın tepesindeki sessiz dostlarımdı

0|0
    0|0
  • ondan önce benim için ata sporudur. ve avcılık askerde çok işe yarıyor askere gitmeyenlere öneririm.

0|1
    0|0
  • sezonunda yapılırsa katliam sayılmaz

0|0
    0|0
  • eskiden millet aç kalınca avlanıyomuş şimdiki gibi zevk için değil şimdiki avlanma resmen zevk için katliam.o hayvanların zaten kendi aralarında sağlanmış bir uyumu var,şimdi kürkler içinmi dersin zevk içinmi dersin o kadar hayvan katlediliyo..yazık..

0|0
    0|0
  • katliam.

0|0
    0|0
  • spor oldugunu düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • Avcılık ata sporudur.

Abartmadıkça bir problem yok.

0|0
    0|0
  • bohçacı tabir ettiğimiz avcılar olmadıktan sonra avcılık benim için müthiş bir hobidir, spordur.

0|0
    0|0
  • zaten hayvanlrın bi görevide insanlara besin sağlamak ama keyfi öldürmeelerde katliam oluo tabiki

0|0
    0|0
Yükleniyor...