Vereceğiniz kararlarda, hangisi daha etkili oluyor? Duygularınız mı, mantığınız mı?

Sizce hangisi? Duygularınız mı, mantığınız mı?

0|0
18|7

En İyi Kız Görüşü

• genelde duygularım hakim dir ama olmayacak dua ya amin denmeyeceği için duygularım beni dibe çekmeye başlarsa mantığım devreye girer :)

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 17

• Duygularım, zaten mantığım baskın gelse hiç hata yapmam fakat bu da pek iyi değil

0|1
    0|0
  • Tatlı, tuzlu, ekşi? Canım ne isterse o )) Mantık gerektiği yerde mantık. Duygularımın gittiği yer zaten mantıklıdır)

0|0
    0|0
  • Duygularım maalesef

0|1
    0|0
  • Mantık

0|1
    0|0
  • Adamina gore

0|0
    0|0
  • Vicdanım

0|0
    0|0
  • Mantıgım

0|1
    0|0
  • Verdigim kararin hangi konuda olduguna gore degisir. Genelde ikisinin birlesimi.

0|1
    0|0
  • yerine göre değişiyo kimi zamn mantığımı kimi zamn ise duygularmı kullanırım

0|1
    0|0
  • eskıden duygularımla mantıgımı ayırt edemezdım ama artık ıkısıylede karar verıyorum en azından ılk once ben ne hıssedıyorum dıye kendıme soruyorum sonra mantıkla dusunup ıkısının ortası bı karar alıyorum

0|0
    0|0
  • mantık. duygularımla hareket ettiğim çok nadirdir. yok denecek kadar az.

0|0
    0|0
  • mantığıma uyan ,duygularıma hükmediyordur zaten..

0|0
    0|0
    • seviyorsun ama ayrılman gerekiyor?

• neden ayrılmam gerektiğine bağlı tabii. mesela mezhep ayrılığı,ben onaylarken lemin onay vermemesi benim için ayrılık nedeni değil.. ayrılık nedenim,ya karakterindeki yada göremediğim gelecekteki bir eksikliktir..çok severken ayrılmak zorunda kalırım hemde,zırlaya zırlaya yıllarıma alsa da... (tecrübe ile sabittir)

• Duygularım ne derse desin mantıga bakarım.

0|0
    0|0
  • Icimdeki sesle hareket etmisimdir herzaman saolsun hic yaniltmadi

0|0
    0|0
    • ne yap et, seni sevenin yanında ol. Onlara sırt çevirme. Sana acı çektirenin yanında değil!

• İçimden gelen ses..

0|0
    0|0
    • açlıktan gurulduyordur karnın

• Senin içinden gelen ses hep yanlış yöne götürüyorsa bilemem. Benim karnımda aklmda tok meraklanma.

• her konuda mantık ama aşkta duygularım etkili olur

0|0
    0|0
  • Mantık

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• duruma göre değişken olabilir ama her zaman biri ağır basar.

Örneğin, sevdiğin birinden ayrılma durumunda, içinde bulunduğun durum canını fena halde yakarken; ailene yada çevrendekilere bunu belli etmemen gerektiğini bilirsin.. Yani her iki süreci aynı anda yaşarsın ve yönetirsin.. Böyle bir olay ben üniversitede iken yakın iki arkadaşımın başına geldi.. Evlenme isteklerini ailelerine bildirdiler ve her iki tarafta istemedi ve sonuçta kız, stresten beyin kanaması geçirdi ama ailesi yine de vermedi.. Tabii ki ayrıldılar..

Bu olayda ağır basan malesef mantık (ailesinin baskısı ) oldu..

Unutulmamalıdır ki; insanlar duyguları ile yaşar ama mantığı ile hareket eder..

Biraz Ramiz dayı gibi oldu ama idare edersin artık :)))) değil mi yeğeeennn ;)))

0|0
    0|0
  • Kesinlikle mantığım duygularımdan daha önde gelir. Mantığım ne emir verirse zaten duygularım o emre uyar ve mantığımın arkasından gider.

0|0
    0|0
  • O anki duruma göre değişiyor.verdiğim kararlar nedeniyle hayal kırıklığı yaşamadım yanlış karar olsa dahi o an o kararın verilmesi gerekiyormuş ve verilmiş

0|0
    0|0
  • tabiki de mantık ama nasıl desem duygularima da danışırım ona göre karar veririm. Birini seversin aşık olursun ama sevdiğin seni uzup aldatıyor ve sende buna karşı duygularını öne sürüyor isen bu aptallık olur o zaman hak etiğin gibi yaşarsın. Ama mantıklı olur duygularını dizginler isen sonunda mutlu olursun. Hazineler harabeler de olur misali.

0|0
    0|0
  • bence asktada hayattada mantikli davranmak gerekir cunku duygusallik hataya surukler mantiginizin onune gecerse eger hata yapmaktansa tabiki mantikli davranmak en akillica davranistir diye dusunuyorum ...

0|0
    0|0
  • benim midem en onemlisi o midem bossa gozlerim kararir dusunemem kararda veremem

0|0
    0|0
  • kesinlikle mantigim

0|0
    0|0
Yükleniyor...