Sizce Fenerbahçe iyi bir cezayı hak ediyor mu?

Fenerbahçe ile özdeşleşen bu şike iddiaları sizce doğru dürüst değerlendirildi mi? Fenerbahçe kayırılıyor mu? Hak ettiği cezayı aldı mı? Yoksa Fenerbahçe'nin fırsatları değerlendirmek gibi birşey yapması gayet normal mi?

0|0
12|43

En İyi Erkek Görüşü

• fenerbahçe kimle şampiyonluğa çekişirse çekişsin türkiyede ortak bir kanı var aman fenerbahçe olmasında kim olursa olsun zihniyeti var bu sizce haksızlık değilmidir karabük fener maçında eminike sakatlığı dolayısı ile oynamadı herkez emenikeyi yerden yere vurdu fenerbahçede maçı zorla 1-0 aldı ama aynı karabükspor trabzonspor maçında 9 tane as futbolcusunu oynatmadı kimsenin sesi çıkmadı bu allahtan revamıdır senlerdir diyoruz avrupa maçlarında bizi türk diye müslüman diye istemiyorlar rakp takımlara lehte karar veriliyor diye peki fenerbahçeye bu yapılanlar neyin nesi klup başkanları açıklamalar yapıyor bursa şampiyon olsun trabzon şampiyon olsun diyorlar aziz yıldırımın ağzından fenerbahçe şampiyonluğa oynamazken hiç böyle bir kelime çıktımı ayıp beyler bayanlar bir takımın üstüne bu kadar gelinmez

1|1
    0|3
    • fenerbahce şampiyon olsun istemiyorlar çünkü;kuyruk acısı denen şeyden bol miktarda var hepsinde.

Kızlar Ne Diyor 12

• Ne cezası ya ligde şike arıyorsanız çok uzağa gitmeyin geçen hafta oynanan trabzon galatasaray maçını izleyin şike görün

3|4
    0|5
    • katiliyorum

• ah pardon, fener yenerse fener iyi oynar, gs yenerse trabzon maça yatar değil mi? ne farkı vardı iki maçta trabzonspor'un?

iki maçta da yürüdü.

ama biri şaibe, diğeri alınteri.

• her iki maçta trabzonspor'un ne farkı vardı? iki maçta da yürüdü. ama biri şaibe oluyor, diğeri alınteri.

• Fener hiçbir ceza almassa daha iyi dalga geçeriz onlarla işte sizin yüzünüzden 5 sene avrupadan ban aldık diye tam tersi feneri 2.lige atarlarsa da dalga geçeriz her durumda dalga geçeceğiz fb lilerle sizin derdiniz nedir yahu :)

0|4
    1|2
  • ligden düşürülmeli. onun için maddeyi bile değiştirdiler filan yazık ya.

1|4
    3|0
  • adamlar bize yeterince ceza verdiler zaten,yeterince süründük. ama kanıtlanmayan daha belli belirsiz birşey için bize yapılanları kesinlikle haketmiyoruz. Herşeye ragmen mücadele ettik ve şuan 2.sıradayız. iddaa ediyorum ve sonuna kadar söylüyorum diğer takımlarda aynı olaylar yaşansaydı,onlar şuan bizden cok daha gerideydiler. Yani diyorum ki kısacası,biz yaşamamız vede yaşamamamız gereken herşeyi yaşadık!

0|1
    1|5
    • tek derdimiz...türk futbolu...siz kimsiniz derdimiz fener olsun...savunucak bı tarafınız yok...

• harbiden sorunlusun yaa...guldum guldum okudum...yakında gorusurz...tamam siz şikeci deılsınız bız şikeciyiz sütünü iç hadi :D:D allahım ya ezikler...:)))

• diyorum yaa ağlancak haline gülüyorsun işte,sorun orda bazı şeyleri anlıyamıyorsun. ve yine ekliyorum görüşelim bana göre hava hoş,ben sütümü içerim sende otlan biraz:) bana ts macını aldık diye gelme sakın,okadar acizleşme o macın sonucu belli zaten. sus artık memkünse

• Herşeyiniz 4-4 lük...Tek derdiniz Fenerbahçe !

2|1
    1|5
  • yediniz kendinizi yediniz...

0|0
    1|2
  • Ediyo tabi ya ama ceza verceklerini sanmıyorum basbakanımızda fenerli cünkü..

0|2
    1|0
  • link Videonun 1.26 . dakikasına bakın Tolga gibi iyi bir kaleci kolunu bile kımırdatmıyor. Alın size ŞİKE

1|0
    3|5
    • o yenicek gol ona yapıcak hiç bişiyi yok şu videoyu incele ve gör madem... ege güzeli ;) link

• sana göre selçuğun frikiği şikeyse; sezoox un paylaştığı linktekiler şikenin büyük dedesinin ta..ğı

• Gs nin şike yapmasına gerek yokki Trabzonspor zaten fenerin şampiyon olmamasını istiyor bilerek oynamadı işte.

• Aziz Yıldırım'ın şu anda içeride tutulması tamamen siyasi nedenlerle ilgili.Bir ihale meselesi vardı şu anda tam hatırlayamıyorum.Tayyip yandaşlarıyla bir problem oldu,ve hop içeride.Bu ülkede adalet sadece bir bayan ismi.

1|1
    1|4
    • hayır yanlışınız var. adalet abi diye biri var bizim mahallede.

• güzel yorum olmuş. olay sadece futbol değil. ama kahvehane personeli kafalılar varsa yoksa şike. sanki temiz takım var da.

• Adalet yerini bulsun

0|2
    1|0
  • noooooooooooooooooooooooooooooooooooo :...#( HAK ETMEZ

2|0
    1|3
  • parayla saadet olaaaz :D aziz amca

0|2
    1|1

Erkekler Ne Diyor 42

• Kisa vadeli düsünüldügünde ve görüsümce bircok kisi kisa vadeli düsünüyor, sadece bugüne bakiyorlar.

Öncelikle sike iddialari deniliyor, bu iddia kuskularini bir kesinlestirmeleri gerekiyor, artik bunu mahkemelermi karar verir, federasyonmu bunu bilemem. Aradan koca bir sezon gecti, halen iddia olarak bir somut adim atilmadi. Oysa ülkede en büyük gündemlerden birisi bu iddialar.

Sike kesin mi kesin varsa herhangi bir sekilde, buradan iddia yerine direkt sike denilmesi gerekiyor.

Takimlarin, sahislarin ismi ne olursa olsun farketmemesi lazim. Bu iddialarda evet Fenerbahce nin ismi genelde gündemde, ve yine evet, Fenerbahce nin ligde oynamasi bircok takim icin avantaj sagliyor maddi yönden. Lakin bunlarin gecerliligi düne kadar olan tecrübelere dayanarak savunulan tezler. Eger Fenerbahce gercektende sucluysa, onu savunmak, Fenerbahceyi korumak amacli kanun degistirmeler yerine, o kanunlari uygulamaktan tarafim. Ama görünen o ki, sucu daha sabitlenmemis olsa bile, her ihtimale karsi tozlari halinin altina temizleyip üstünü kapatma mekanizmalari uygulaniyor. Bu olaylara acik konusmak gerekirse Fenerbahce degilde, sadece ligin orta veya alt siralarinda mücadele eden takimlar karismis olsaydi hic bu kadar yaygara cikmazdi, kanunlar neyse onlar uygulanirdi. Burada yapilanlar korkarim ileride sunlari gösterecek. Fenerbahce kanunlardan bile daha güclü oldugunu ispatlamis olacak, rekabet acisindan temeli dahada saglamlasmis olacak. Ve korkarim diger büyükler bile burada kücülecek. Besiktas ve Trabzonsporunda adlari gectigi icin, fakat Fenerbahce kadar gündemde olmadiklari icin bu iki takimimiz rekabet acisindan ciddi yaralar alacaklar belkide, Rakip olarakta bu iddialarda ismi gecmeyen, fakat federasyonun pfdk ya sevkettigi Galatasaray takimi yukarida kalacak. Ve malesef ligimizin heyecani sirf bu iki takimin mücadelelerinde biraz heyecan katacak. Celtic-Glasgow gibi sirf ikili sampiyon adaylarinin oldugu ligler gibi. Birisi temiz takim olarak adlandirilacak, digeri magdur takim olarak desteklenecek. Bugün kanunlar degismese ve sucu sabitlenirse sayet o kanunlar uygulanmis olsaydi, ve varsayalim fenerbahce yi düsürmüs olsalardi, Fenerbahce en kötü ihtimal 1 sezon kaybeder, ertesi sezon yine küllerinden dogardi, bu kararlardan etkilenen takimlarda lig maclarini daha ciddiye alir, belkide bursa nin sampiyonlugu gibi sampiyonluklar ileride daha cok olurdu. Suan icin bana göre bircok takim, zaten rakibim büyük takimdir, bizden iyidir diye maca fazla asilmayadabilir. Suan takim kurtarma amaclarindan, belki yarin türk futbolu bu batakliga dahada saplanacak

1|1
    0|0
  • Fenerbahçe Başkanı'nın tutuklanmasının asıl nedeninin 21 Nisan 2011'de sonuçlanan 4 milyar dolarlık helikopter ihalesi olduğu iddia edildi. Zira, Aziz Yıldırım, ihaleyi kazanan konsorsiyumun içinde yer aldığı öne sürüldü.

Konsorsiyumun içinde yer alan bir diğer ismin ise Serdal Adalı olduğu iddia edildi. Beşiktaş Futbol Komitesi Başkanı olan Serdal Adalı da şu anda Aziz Yıldırım gibi Metris Cezaevi'nde bulunuyor.

Bir diğer iddiaya göre ise ihaleyi kaybeden tarafta ise Çalık Grubu bulunuyordu. çalık grubu hem teyyıbın dünürü hem özelleştirmelereden aslan payını alan yandaş medya daha ne olsun

1|0
    0|0
  • Fener ikinci lige atılarak -30 puanla başlatılmalı ama bu yapılmayacak.

0|1
    0|0
  • işin gerçeği şu ki 4 büyüklerin galatasaray ahriç üçüde şike yaptığı kesin . ama üç takımın düşmeside ligin izlenmemesi anlamına gelirki diji türk için bu iflas demek tabii mehmet emin kara mehmet içinde gelirin düşmesi. bu ve benzeri sebepler nedeniyle olayı örtbas etmek istiyorlar. ancak artık dünya iyice küreselleştiği için bir ülkede olan diğer tüm sistemleride etkiliyorr öğle yada böyle bu işiten birileri zarar görecek. burada Galatasarayın şike yaptı diyecek olanlar vardır. 2010-2011 den önce olanlarda bence evet galatasarayda şike yapmıştır. ancak 2010- 2011 döneminde galatasarayın şike yapmadığı kesin neredeyse ligten düşecekti. ligten düşecek noktaya gelen bir takım şike yapması biraz zor. tabii özellikle fenerbahceyi tutanalrın bu ciddi anlamda kafasını bozuyor.bizle beraber niye yargılanmıyor diye. ama gecen sene dalga gectiler daha kötüsü baslarına geldi.

0|0
    0|0
  • birileri bizi yiyor ya hadi hayırlısı.

ligin bitmesine 2 hafta kala...

önce aziz yıldırım bir açıklama yapıyor: fenerbahçe çınar, ben yaprağım, beni de koruyun diye.

sonra davalar çekiliyor

1 gün sonra etik kurul raporu çıkıyor.

ertesi gün ttf açıklama yapıyor.

sonra tekrar başkan adayı oluyor.

bu arada futbolculara verilen milyon dolarlarla mankenlerin üzerinde zıplamaya devam ediyor.

tüm bunlarda bana giren ne? takım birlikte olsun diye aldığım dijitürk üyeliği, formalar, maçlar...

bu kadar değeri artan gibi görünen türk futbolu bir yerlere gelmiş olsa. daha da kötüye gidiyor. ve gidecek. şampiyon adaylarından birisi 15 şuttan birisini gole çevirebiliyor, diğeri kalesinde 29 tehlike görüyor, kılını kıpırdatmıyor, önlem dahi almıyor.

ortam gerilmeye devam ediyor. kan çıkmazsa iyi.

önümüzdeki yıl ve bir kaç yıl daha da kötüye gidecek.

0|1
    1|0
  • öncelikle aziz başkanı sevmem, mafya ve karanlık bir tip. canı cehenneme. eğer bir şeyler karıştırmışsa düşelim ligden, amenna.. bu konu hakkında başka bir şey demeye gerek yok. yalnız bir şey diyeceğim;

herkes gördü Fenerbahçe'mizin nasıl bir camia olduğunu. diğer bukalemunlar bizim yarımız bile etmez. şu bizim yaşadıklarımızı yaşasalar, harbiden batarlardı.. büyük camia olmak başka bir şey :) ama bizi de rezil ettiler bu ikinci sınıf kulüplere. bu yüzden aziz başkan defolsun gitsin diyorum. ligden mi düşeceğiz ne olacaksa olsun. bir sene sonra döner yine bunları ipe dizeriz, sorun yok.

0|0
    0|1
  • Allah aşkına :/ Sanki tek şike yapan takımız...

Bir kere devletten vergi kacırmadık ve borç batagında değiliz öyle takımlar varki eskilerle ovunur (tonla para lamıstır o kupalar sayesinde ama halen borc batagında)

Sacma!Gündemi takip et şikeyi değil.O kadar şehit haberleri anayasal sürecler ergenokon bunlar daha önemli bence

hadi bunlarıda gec eskiden millet birseylerle ugrasır ve kendini geliştirirdi şimdi gündem bile sizlere uzak geliştirmek mi oda neki?

1|0
    0|1
  • Fenerbahçe ile özdeşleşen demişsin sanki diğer takımlar sütten çıkmış ak kaşık sütte leke var sizin tuttuğunuz takımda yok

2|2
    0|2
  • fenerbahçenin kayrıldığı doğru değil.anadolu kulüplerinin tamamı hatta diğer 3 büyük takım dahi fenerbahçe yi ligde ister.menfaatleri söz konusu çünkü..suçu kesinleştikten sonra hiç bir fenerli taraftar ligde eyyam ile kalmayı içine sindirmez.çünkü yıllarca beşiktaş hariç her türlü pisliğe giren sözde temiz takım taraftarları fenere saldırmaktan kendini alamaz.

Fenerbahçe cezasını 3 temmuzdan bu yana çekiyor zaten..sembolik bir yaptırım kararı dışında ödeyeceği bedel kurallar doğrultusunda kalmadı..Vicdani olarak derin yaralar var.

0|0
    0|0
  • ben beşiktaşlıyım

fenerbahçe olayı kapansın

artık

bu adamlarınkide bi can

0|0
    0|1
  • fener geçen sene 8 puan gerıden gelıp aldı sampıynlugu kolay bırsey degıl ama takım 2.yarı çok ıyı oynamıştı bence şike yoktu karalama kampanyası vardı hükümete boyun eğmeyen yüzlerce kişi hapiste azız yıldırımda bu adamlardan biri afganıstandaki natonun insaat ihalelesini tehditlere rağmen alan azız yıldırım cezası fenerbahöe ustunden verıldı şike olsa kayıt delil olurdu hiçbiri yok sindirme var.

0|0
    0|0
  • sadece fenerbahçe değil tüm takımlar aynı göze batan aziz yıldırımdı fenerin abartılacak derecede suçu yok yıllardır türkiye liginde tüm takımların yaptığı zangazingolar

0|1
    0|1
  • hakediyor.

0|0
    0|1
  • bizi ortada bişi yokken pfdk ya sevkettıler yalnız kalmasın fener diye onlarda sevıncten ucucak havalara :D ordan size malzeme cıkmaz :D fenerliler :D

1|1
    0|0
  • eğer şike yaptıysa cezasını çekmeli.

0|0
    0|0
  • dosyalar elimizde değil haliyle...ama çok zarar verdi şu an gs şampiyondu taraftar bu kadar gerilmemişti lig temiz bitmişti...madem şike var ceza nedne gecikiyo madem yok neden 58. madde değişiyor. yenimi geldi akıllarına diye sorarım..

0|1
    0|0
  • Juventusa verilen cezanın aynısını vermeleri gerekiyor

0|0
    0|0
  • ben bir beşiktaşli olarak tabiki ediyor :)

1|1
    0|0
  • okkkkalı bir cezayı hakediyor ama bu cezayı verebilecek kimse yok

0|0
    0|0
  • bi takım yüzünden bütün takımlar özellikle trabzon galatasaray ve beşiktaş da ceza çekecek avrupa kupalarına gidemez bence kesinlikle almalı şike var ama sahaya yansıtılmamış ne ya

0|1
    0|0
  • bu şike davasın da feneri şamar oğlan yaptılar çıktılar.san ki sadece fener ve yöneticileri yapmış gibi gösteriyorlar.türkiye süper liginde ben hiç şike yapmadım diyen takım yalan söylüyor demektir

0|0
    0|1
  • evet ediyor bence

0|3
    1|1
  • Şikeyi yüzüne gözüne bulaştırdı, diğer takımlar gibi saman altından suyu iyi yürütemedi...Her takım kadar şikecidir Fenerbahçe... Ceza ne ise çekilmeli

0|1
    0|1
    • yeterr yıldırım demir ören yeter... adam bjk yı bıtırdıi şimdi sıra tff de..

• aynen dostum. diğerleri de aynı bok.

• fener her türlü cezayı hak ediyor :)

1|1
    0|0
  • Hakediyo... az bile...

0|1
    0|0
  • haddinden fazla :)

0|1
    0|0
  • her mac birinize son mac hepiinizeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee yasasın fenerbahceeeeee

0|0
    0|1
  • herkes yapmiyoo baa ne baaa nee

0|0
    0|0
  • heyy millet fenerle uğraşacağınıza, biraz dürüst olunda kendi donunuzdaki lekelere bakın...temizse eğer ondan sonra konuşun..

0|0
    0|0
  • merk etme bu ligden bulmasa uefadan alıcak darbeyii çok yakında sinemalarda... kimsenin yanına kar kalmaz...

0|0
    0|0
    • türk futbolunda yeni şikeler görmek dileğiyle yeni maddeler hayırlı ugurlu olsunn

• Erkekler Devam
    12
Yükleniyor...