Regl döneminin çektirdiklerinden nasıl kurtulurum?

Regl dönemindeyken yaşanılan huzursuzluk, huysuzluk, alınganlık, sıkıntı, gerginlik, bıkkınlık...vs hislerden kurtulmanın bir yolunu bulan var mı?

Güncellemeler:
o yüce buluş "nutella"nın dibini sıyırırken bitti diye yine bunalıma girdim :))

bunun dışında duş almak çok rahatlattı ve film izlemek de dikkat dağıttığı için iyi geldi..

ayrıca dippnott;

Regl olmadan bir gün önce sizi yoran hareketli bir spor aktivitesi yaptığınızda sıfır ağrı oluyor.. her ay ağrıdan kıvranan ben bunu keşfedince çok rahatladım ;))
"kadehteki yakamoz" un tarif ettiği bir sevgili yeryüzünde olmadığı için daha mümkün seçenekler olarak bunları denedim.. tavsiye edilir..
"kadehteki yakamoz" yazdıklarını sevgilime mail attım.. örnek alsın biraz :))

0|0
6|4

En İyi Erkek Görüşü

• En etkili ilaç anlayışlı bir sevgili/kocadır. Sıcak su torbasını hazırlar, olmadı elleriyle karnını ısıtır. Evdeki nutella, çikolata stoğunu taze tutar. Hiçbir lafından alınmaz. Köle olarak kullanılabilir. Sinir yapınca kum torbası da olur. Çok fonksiyonludur. Televizyondaki çocuğa ağlayınca hemen peçete getirir, gözlerini siler. Kilo aldım yaaa deyince seni kucağına alıp gülümseyerek hayır işareti yapar. Yaramazlıklar peşinde koşmaz. Yalnız hissettirmez. Çok sırnaşma sıcak bastı deyince hemen elindeki kağıtla sana rüzgar yapar. En iyi ağrı kesiciden bile iyi gelir + yan etkisi yoktur ^^

Böyle birine sahip değilseniz apranax/majezik, sıcak su+çorap, çikolata/nutella geçici süreyle idare edecektir.

8|0
    0|0
    • bu maddeleri evlilik cüzdanlarına ekletmek lazım :)))))

• Bunların hepsini birden haliyle yapacak imkanım olmadı, ama denk geldikçe yaptım. Ayrıca sevdiğine kum torbası olursun, sinirlenince vursun biraz ne olacak, erkeklik gururunmu kırılıyor bununla. Yok bende o gurur, vurarak sakinleşecekse vurabilir, nasıl olsa düzelince gelip öpecektir. Aşırılıklar yaşayabilir bir kadın, soğukkanlı ve sakin olmak gerek. Aşırılıp destek olmakla sımartmayı abartmak arasıdnaki çizgiyi aşarsan olur. yoksa sorun yoktur.

• Birgün o sevgili olcam! :D bunu hayat felsefem haline getireceğim :D

O zamana kadar nutelladan iyisi yoktur ^^. Duş+sporu da kenara yazıyorum gerek olursa bir köşede bilgimiz dahilinde olsun

Erkekler Ne Diyor 3

• Biraz değişik bir yorum olacak ama bu dönemlerinde bayanlar, her açıdan eskisinden daha azgın konumda oluyorlar.. Özellikle de cinsel açıdan. Bayanlar bu dönemlerinde seks yapmaması gerektiğini bildikleri için, ve aynı zamanda yapmayı çok arzu ettikleri için sıkıntılı bir süreç geçiriyorlar. Burda yaşanılan o ağrılı süreçten bahsetmiyorum.. Sinirsel ve fiziksel sıkıntılardan söz ediyorum. Bayanların o dönemlerinde kendilerini ifade etme şekli bile ''Hastayım'' şeklinde.. Zaten bu da psikolojiyi bozmakta ve her türlü sorunu da beraberinde getirmektedir.. Genelinde bayanlar evden çıkmaz hatta hareket bile etmezler ;)) İşte, sıkıntı yaratan da aslında budur. Çevrendekilere belli etmemek ;)))

Yapılması gereken ise, mutlu olunabilecek bir şey ile ilgilenmek ve beyindeki mutluluk hormonunu sürekli salgılatabilmektir ;))))

0|0
    0|0
  • Nelerden hoşlanıyorsan onu yapacaksın, sinirini bozan şeylerden de uzak duracaksın. "Hiçbir şey yapasım yok"un çaresi bulunmadı henüz. Totoları büyütmeyelim, dışarı çıkalım, hava alalım.

0|0
    0|0
  • Biraz ağır bir ilaçtır ama bunun çözümüne Apranax Forte denir :)

Bünyen hassassa Majezik ya da Minoset şeklinde azalan bir sıra var :)

0|0
    0|0
    • onlar ağrı kesici değil mi :)) o sıkıntı ayrı bir durum :)) bu dönemin bide psikolojik versiyonu var...

• Evet, ağrı kesici ama diğer sıkkınlıklar biraz da fizyolojik durumundan kaynaklanıyor. Ne kadar az ağrı, o kadar çok huzur :)

Kızlar Ne Diyor 6

• Bana böyle bir etkisi olmuyor tam tersi mutlu ve enerjik oluyorum sadece huysuz ve mutsuz insanlara katlanma katsayım düşüyor o kadar. Sende çık dolaş mümkünse sessiz bir yolda tek başına yürü koş, öyle bir yer yoksa bir spor salonuna gidiyorsan spor yap gevşersin iyi gelir.

0|0
    0|0
  • Ben çok sinirli oluyorum ama olmadan önce. oldugumda sorun yok hormn degişşkliginden benimde sinrlerim artıyo kimseyi görmek istemiyorm çekemiyorum hiç bişey sevgilim anlayışlı çok şükür kalbini çok kırabiliyrm o dönemde ve herşeyi patır patır söylüyorm kendimden geçiyorm açıkcası:D

0|0
    0|0
  • Duş

Stresi hafifleten bitki çayları

Güzel bir film, bir battaniye ve çikolata kutusu

1|1
    0|0
  • Spor+duş

0|1
    0|0
    • bünyesi o dönemde spora el veren bünyeler için kişiyi fazla zorlamayacak şekilde.

• *iki kere bünye yazmışım - kelime kirliliği

• Şu an öyle terlıyorum ki tek nedenı bu :S

0|0
    0|0
  • Bende niye hiç bi fark olmuyor ya .d

0|0
    0|0
    • mubarek kızmışsın :))

• ne bi ağrım olur, ne farklı bi ruh haline girerim. Benim anormalliğim :)

Yükleniyor...