Atatürk'ün Son Mesajı...

RaGNaRoS
Atatürk vefat etmeden 15 gün önce, kendine geldiği zaman, dünyadaki müslümanlara şu mesajı göndermiştir.

"Bütün Dünyanın Müslümanları, Allah'ın son Peygamberi Hz. Muhammed'in (S.A.V) gösterdiği yolu takip etmeli ve verdiği talimatları tam olarak tatbik etmeli.

Tüm Müslümanlar Hz. Muhammed'i örnek almalı ve kendisi gibi hareket etmeli. İslamiyet'in hükümlerini olduğu gibi yerine getirmeli; zira, ancak bu şekilde insanlar kurtulabilir ve kalkınabilir."

Mustafa Kemal Atatürk, bu mesajı, başbakan ve dış işleri bakanı vasıtasıyla dünyaya açıkladılar.

Kaynak: Prof. Dr. Hanif Fauk; Urduca yayınlarda ATATÜRK; A.Ü. Dil ve Tarih-Coğrafya Fak. Yayınları; Ankara 1979; S:102

Siz Bu konuda ne düşünüyorsunuz. Günümüzde "Atatürkçü" diye kendisini tanımlayanlar Atatürk'ün bu sözleri karşısında nasıl bir tutum takınıyorlar?

Atatürk'ün Son Mesajı...