Her gün bir avuç fındık gibi bir damacana su da iyi gelir mi?

Ölçümlerde vücudumdaki su miktarı normalden az çıkmıştı ve bana sürekli sıvı tüketmemi çay v.b gibi şeylerden uzak durmam söylenmişti. Ben de kendimi şartlandırmıştım. Günde en az şu kadar içeceğim diye. En başta vücut istemese de içiyordum ama zamanla vücudum da istemeye başladı. Artık su içemeyince kendimi kötü hissediyorum. Dün baktım da aldığım 5 lt lik damacanadaki zu bitmiş. Bu benim için faydalı mı yoksa zararlı mı?

Çünkü doktorum suyun göz altı morlukları ve cilt için en önemli koruyucu olduğunu söylemişti. Ben de fazla gaza geldim galiba ama korkmaya da başladım :S Sağlığımı tehlikeye atacak bir olay mı bu çünkü artık kendimi kontrol edemiyorum ...

Güncellemeler:
Ben ne kadar imla hatası yapmışım kusura bakmayın :S

0|0
4|13

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 12

• Kısa zaman önce hastanede yatmıştım bir kaç gün doktor ne kadar sıvı aldığımı sordu çay su soda 5 lt yi bulur dedim.güzel iç içebildiğin kadar su ve soda iç dedi ordan yola çıkarak hiç bir zararı olmadığını düşünüyorum ki ben zararını görmedim.lakin çayı azaltmam lazım

0|0
    0|0
  • 5 lt gözüme fazla gibi geldi ama suyun genelde fazlası pek sorun olmaz. Özellikle yazın aşırı su kaybı oluyor. Miden şişmediği sürece sorun yok ve su inanılmaz faydalı. Tabi spor esnasında çok almanın elektrolit dengesinden dolayı zararı var ama normalde 5lt ne kadar sorun çıkarır bilemedim bak şimdi, bence anca seni rahatsız eder kocaman bi mideyle :D. Sitenin doktoru kim? ona soralım :p

0|0
    0|0
    • hayır canım ben de şok oldum zaten baktım damacana bitmiş korktum yani :s

hepsini aynı zamanda içmiyorum

yani kısa aralıklarla az az içiyorum

o yüzden midede sorun yok hatta belim daha da inceldi

• Sorun yok ozaman Su kolayca dışarı atılır, özellikle yaz sıcağında terlemeyle zaten epey atılıyor. O kadar su mineral dengesini etkileyip kramplara neden olur mu bilmem ama en basiti bol bol idrara çıkarsın :)) Su iyidir, ah keşke bende bol bol içebilsem :S

• Günde 5 lt. fazla. Günde 2-3 lt. normal. Çok fazla su içeceğine tuzlu ayran içmeni öneririm şu yaz günlerinde. Tuz vücutta suyu tutar, fazla su kaybetmezsin dolayısıyla çok fazla su ihtiyacın da olmaz.

0|0
    0|0
  • bir gunde bu kadar su icmek sende bagımlılık olmus acıkcası,bu miktarda su icmek böbrekler icin oldukca zararlı diye biliyorum cunku kandaki sodyum dengesini bozarak zehirlenmeye sebep oluyor.

0|0
    0|0
    • bende böbreklere zararlı diye duydum o yüzden korkuyorum ya

ama şu anda bile susadım :))

• cevabın bagımlılıgın belirtisi olmus:),netten bu konuyu enine boyuna arastır derim

• sıcak günlerde 2-3 ideal

0|0
    0|0
  • çok abartmadığın sürece günde 2.5 litre su içmen çok faydalı olacaktır. Hergün 5 litre alırsan rahat gezemessin :)) :)) . Yazları bu 3 - 3.5 litre olabilir. Su, her şeye iyi geliyor. Cilde, güzelliğe, sağlığa yani zararı olmayan tek ihtiyaç bence

0|0
    0|0
    • :)) sen bir sporcu olarak ne kadar içiyorsun

• ben en az 3 litre içiyorum. Yazları terleme daha fazla olduğu için. Ancak böbrekleri hızlı çalıştırmamak için 3 litreden sonra enerji içeceği alıyorum.

• su zehirlenmede yapar çok içersen busefer sorunalr çıkar bence en ideal 3 3,5 lt

0|0
    0|0
  • 5 lt ustune cikmazsan sorun olmaz :)

0|0
    0|0
  • herşeyin fazlası zarardır.

0|0
    0|0
  • su hayattır... ömrün uzasın:D

0|0
    0|0
  • günlük en fazla 5 litre olmalı su sınırı

0|0
    0|0
  • çok faydalıdır hergün yemen gerek

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• hareket edince karnından lökür lökür ses gelmiyorsaa sorun yok :)

0|1
    0|0
  • 1,5 dadan fazla içmeyin. su zehirlenmesi diye bir şey var ve beyni etkiliyor

0|0
    0|0
  • 2 litreden sonra dur.

0|0
    0|0
  • herşeyin fazlası zarar.sende su içme takıntısı olmuş.

0|0
    0|0
Yükleniyor...