Bacağımda kas yırtılması oldu. Yürüyüşe çıksam zararlı olur mu?

Arkadaşlar, 1 ay kadar önce bacağımda kas yırtılması oldu, doktor sporu, hareketi her türlü egzersizi yasakladı. Şimdi daha iyiyim, az topallıyorum ama en azından ağrı yok ağrı kesici almamama rağmen.

Yürüyüşe çıksam zarar verir miyim? Jogging gibi değil ama sahilde gezer gibi de olmayacak tabii... Bilen, duyan, fikri olan var mı?

Güncellemeler:
kaş değil tabii, "kas" :)
Herkese cok tesekkurler arkadaslar, yuruyusleri ileri tarihe erteliyorum :)

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• Doktorunla görüşmeden nefes bile alma.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• fazla zorlamadan hafif yürüyüş iyi gelir,yarım saatten fazla yürümeyin,zamanı belli periyotlarda düzenleme yapın,15-20-25-30 dk gibi,haftalık zaman artırın,bu arada geçmiş olsun,

0|0
    0|0
  • Öncelikle geçmiş olsun.

Kas yaralanmaları 3 dereceden olusuyor ve belli ki senin ayağında ki ağrı geçmis yani 2. Derece bir kas yırtılması olmus. İyi bir istrhattn sonra kas ağrıları geçer ama kası eski gücüne kavusturman icin egzersiz ve fizik tedavi gibi yollara baş vurmalısın aksi taktirde yırtılan bölge hareketsizlikten ve oluşan ödem yüzünden kas daha çok yorulucak ve daha cok ağrıya sebep olucak. yapacağn en iyi sey bir MR (emar) çektirmen MR sonuclarını bir ortopedisyene veya fizik tedavi uzmanına göstermek. eğer hic yürüyemeyecek kadar yorgun hissediyorsan fizik tedavi yöntemleri ki en iyisi TENS cihazı elektrik yani onu kullanmaktir o seni ayağa kaldırcaktır ve inan kas yırtılması 3. Derece olmadığı ve iyi baktıgın sürece hic bir ağrısı kalmadan geçicektir.

Yalnızca bilgi amaçlıdır, deneyimlerimi paylaştım.

En iyi ve tek yol her zaman Doktora gitmektir.

0|0
    0|0
  • ileri derecede sorun olacak seylerden kaçınmalısın yürüyüşlerde kaslar kasılmaktadır ve daha cok yırtılmasına neden olabilirsin.

0|0
    0|0
  • ck hafif tempoda basla bende ayagım kırıldıgında hafıften baslayıppp hızlanmıstım gunler gectıkce... kendını nasıl hıseettıgın onemlii.

0|0
    0|0
  • doktorunu dinle

0|0
    0|0
  • Bencede şifalar versin Allah.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• 1 ay az bir süre ftrci gözü ile söylüyorum sakın tam iyileşmeden zorlama kasın boyutu da önemli nasıl yırtıldığı ne kadar yırtıldığı ama ne olursa olsun zorlama sahil yürüyüşü gibi yap çok istersen ve bilmiyorum gördün mü ama fizik tedavi görmen şart tek başına bilinçsiz yapılan egzersiz çok büyük sorunlara yol açabilir kasların çekilebilir deforme olabilir vs

0|0
    0|0
    • yök, fizik tedavi vermedi. Oturacaksın, başka türlü iyileşmez dedi :(

• Sahilde gezer gbiyse çık değilse çıkma daha çok yeni 1 ay nedir ki, hasar verebilirsin

0|0
    0|0
Yükleniyor...