Yaşamayı delicesine isterken bir yandan da ölmeyi delicesine istemek. Hiç ölmek istediniz mi?

Arkadaşlar hepimizin ölmek istediği anlar ölmeyi dilediği zamanlar olmuştur. Ben burada hepinizin bu konudaki fikirlerini merak ediyorum. Hiç ölmek istediniz mi? intihara kalkıştınız mı?

Bunlar bir yana öbür tarafta yaşamak için çırpınan mücadele veren insanları hiç düşündünüz mü?

Amacım sadece biraz daha bilinçli insanlar olmak için birbirimizi bilgilendirmek. Ölmenin hiç bir zaman çözüm olmadığını arkadaşlarımın yardımı ile okuyuculara anlatabilmek ve bu konuyu en iyi şekilde tartışmak.

Herkes deneyimlerini yakınlarının yaşadıklarını yazsın ve bizlerde bunlardan ders çıkaralım.

0|0
6|8

En İyi Erkek Görüşü

• Sana ait olmayan bir canı harcama, her batan güneşin ardından yeni bir umut ve güneş doğar, insan bir kere umutsuzlık şarabından içmeye görsün uzun bir süre etkisinden kurtulamaz ve ölüme karşı meyilli olur , ne kadar zor dönemlerden geçiyor olsakta bu bir sınavdır sonuçta benımden başımdan geçti fakat atlattım çünkü yaşamak ölmekten daha güzel ,zaten yaşam umudumuz kaynağımız tükenmeye başladığında ölüm yoldaşımız olacak neden o zaman acele edelım ölmek için hayatını yaşa ,hayatını yarın ölecekmişsin gibi yaşa, yarın ölecekmişsin gibi sev herkesi bu cevap yetelımı

0|0
    0|0
    • Yetebilir ama biraz daha bekleyelim başka ne cevaplar gelecek

Erkekler Ne Diyor 7

• valla hiç bir zaman ölmeyi istemedim

ama hep yarın öleceğimi öğrensem umurumda olmayacak bir kafada oldum

fazla önemsemiyorum hayatı

ne olursa olur ben elimden geleni yapıyorsam, gerisini düşünmem

0|0
    0|0
  • ölmeyi düşünmek zayıf karakterli insanların düşündüğü şeylerdir. insanın başına ne gelirse gelsin asla ölmeyi düşünmemelidir. hayatını korkarak kaçarak yaşayan insanlar ölmek isterler. hatalarıyla yüzleşebilen insanlar ölmeyi düşünmezler.

0|0
    0|0
  • Evet an geldi ölmek istedim ama o an diğer tarafı nasıl düşünebilirim ki o an beyin duruyo bi ruh gibisin

0|0
    0|0
  • senin canın sıkılmış, kendıne ıyı bır meskale bul, bunları dusunmene gerek kalmaz =) ve ölmek olmasa bu hayat yasamaya degmezdı... bır ınsanı ozel kılan olmektır, ve her ınsan olumunu yuceltmek ıcın yasamalıdır

0|0
    0|0
    • amaç zaten bir tartışma yapmak ve yaşamın güzelliklerini konuşmak

• yaşamda ölümden daha güzel bir şey yok... onun kadar pürüssüz, onun kadar, eşit, onun kadar sakin...

• Çok şey istiyorsun birisini kabul etmelisin

0|0
    0|0
  • Benim henüz ölmeyi istediğim bir an olmadı.

0|0
    0|0
  • Gizli Kullanıcı bacı: bazen öyle anlar oluyor ki o ÇIRPINAN insanları düşünemiyosun. çünkü AKLIMIZ bi yerden sonra duruyo hiç bişey istemiyosun üzerine ELEM çöküyo.

0|0
    0|0
    • Evet çevremdede çok insan var bir anlık öfke acı üzgünlük ile büyük hatalar yapabiliyoruz malesef

Kızlar Ne Diyor 6

• major depresyon tanisiyla 4 yildir ilac kullaniyorum. bircok kez dusundum olumu. hala da dusunuyorum. bazen kendimi cok caresiz, hayati cok bos hissediyorum. bazen de hayattan keyif almaya basliyorum. bi dengesiz duygular beni cok yipratiyor. ama sonuc olarak olum bir tercih. hic caremiz kalmadiginda da secilebilir, benim gibi hayattaki tum hedeflerine ulastiktan sonra da. bu yuzden olmuyorum henuz. daha yapacaklarim var. yazacaklarim, soyleyeceklerim... sonrasina o zaman bakacagim. ama yaslanarak, gucsuzleserek olmek istemedigim kesin. biraz da hoyrat olmak gerek hayata karsi. onun bize oldugu gibi onu hor yasamaliyiz diye dusunuyorum. boyle pervasiz yasadigimizda hayat daha uzecegi bir sey olmadigini anlayip umarsizlasiyor. bu benim gorusum. herkesin gorusune saygi duyarim, benimkide de duyulmasini isterim. hayati sevebilmeyi isterdim. ve sizin gozlerinizden gorebilmeyi dunyayi. ama bazilarimiz bu kadar sansli olmayabiliyor. hos sansa hangi acidan baktiginizla da ilgili biraz...

1|0
    0|0
    • Zor bir durum fakat düşününce ve az önce okudum aslında bazı durumlar banada uyuyor. ben bu sene hayatımda hiç ağlamadığım kadar ağlamadım hayatımda mmutlu olmadığım kadar mutlu olmadım hayatımda hiç çekmediğim acıları çektim hayatımda kırılmadığım kadar kırıldım yaşadıklarım kimine göre hiç bir şeydi. kimine göre altından kalkamayacağı sorunlar. Ama hep düşündüm bir yerden atladığımı defalarca ailemi düşündüm sevgilimi düşündüm arkadaşlarımı düşündüm beni seven herkesi düşündüm.

• Hiç bir zaman yaşayamayacağım geleceğimi düşündüm ve bunlar bu düşüncelerden vazgeçmeme yetti şimdilik

• hayat bagimlilik yapar Gizli. Ve insanlar birakmamak icin turlu turlu bahaneler uydururlar. Mutluluga inanmiyorum. Dondurma gibi cunku. Yalar yutarsin ve biter. Sonra da midene oturur. Bu yuzden aslinda ilk nefesle aldigimiz acinin son nefesle verdigimiz acisini dusunursek baslangicta ve sonda aci var. dolayisiyla ortalarda alinan hazlar hep mutsuz olmak icin kurulmus birer duzenek. birleri egoist ve biz de mazosistiz. karsiligi b oluyor ama insanlar bir turlu bunu anlamak istemiyor...

• banada böyle olmuştur ama sacmalık tabi

0|0
    0|0
  • O zaman bu şarkı sana gelsin yaşamak için bir neden ararken ölmek için bulursun

link

0|0
    0|0
  • Günahından korktuğumdan dolayı hiç kalkışmadım.Çok zor zamanlarım oldu.Sonra farkettim ki herkesin böyle zamanları olur ve hayatına devam edermiş.Benim ne eksiğim var dedim ve devam ediyorum.Daha da güçlendim.Allah kimseyi o duruma getirmesin.

0|0
    0|0
    • Helal olsun :) Çok doğru düşünmüş ve davranmışsın

• İntihar etmeyi düşünüyorum.

0|0
    0|0
    • Neden böyle bir şeyi düşünüyorsun bu korkaklıktan başka bir şey değildir. İntihar ettiğinde bir daha asla geri dönüşü olmayacak bir yola girmiş olacaksın. Sakince düşün ve paylaşmak istersen benimle paylaşabilirsin

• hayır. her şey bir erkek için değil, ki o da sadece sıradan bir erkek değil benim için.

her şey sahip olduğum saçma sapan kişilik bozukluğumdan, hayatımın istediğim gibi gitmiyor oluşundan, ve gitmeyecek oluşundan.

değiştiremeyeceğim şeylere sahip olduğum için noktalamak istiyorum her şeyi.

• psikolojik yardım aldın mı hiç? ben kendimi çok kötü hissettiğimde giderim psikoloğa

• istedim fakat intihar girişiminde değil. canımı en kısa sürede al diye dua ettiğim çok oldu :) ama tabi olmayınca olmuyor

0|0
    0|0
    • aynen benimde dua ettiğim oldu.Ama intihar girişimi aslında cesurluk değil korkaklıktır doğru bir açıdan düşününcede yaşamaktan korkmaktır

• evet doğru söledin korkaklıktır. birde insanlar neler yaşıyor yani öyle kötü şartlarda yaşayanlar varki böle yapmak iyi değil. ama galiba zayıf bi insanım ki böle dua ediyorum bazen :))

• En güçlü görünen insanın bile zayıflıkları vardır.Hepimiz zayıfız aslında ama hatanın zararın neresinden dönsek kardır çünkü bazı şeylerin geri dönüşü olmayışı en acı durumdur

Yükleniyor...