Kızlar da şınav çekebilir mi?

kızlarda şınav çekebilir mi ? ben çekemiyorum. denedim ama olmadı. nasıl çekebilirim?

0|0
10|19

En İyi Erkek Görüşü

• boşver çekme zaten omuzlar kanatlar falan gelişir alışkanlık haline gelirse bayanda hoş durmaz ayrıca mekik diye bişey var onu sakın yapma omurilik kemiğine zararı var al koşu bandı koş

1|0
    3|3

Erkekler Ne Diyor 18

• Kızlar çeker şinavda hiç yapmadığın için kolların güçüz sanırım.Onalrı güçlendirmen lazım öncelikle.

1|0
    0|0
  • önce dambıl falan çalış ondan sona şınav sonra barfix.. :))

1|0
    0|0
  • En fazla 5 oda en fazla =) kollarınız narin ve zayıf. Günde belli aralıklarla 3er defa çek 1 haftada 10 şınavı soluksuz çekebilirsin kanımca

0|0
    1|0
  • bayan şınavı diye bir şey var.Dizlerini yere koyup ayaklarını yukarıya doğru kırarak çekmeye başlayabilirsin ancak ileride normal şınav çekmelisin.

Şınavın önemi düzgün ve çok sayıda çekilmesidir.Düzgün çekebilmek için vücudu sıkmalısın dim dik olmalısın.Çok sayıda çekebilmek için bir kere de 10 tane çekmek yeride 30 ar saniye dinlenerek 5x4 yada 5x3 gibi setler halinde çalışmalısın.

1|0
    1|0
  • Kadınlar da şınav çekebilir tabi ama daha önce spor yapmadıysan ilk seferde zorlanırsın.

1|0
    0|0
  • bodytr.com/2010/01/vucut-agirligiyla-kuvvet-calismasi-antrenman-programi.html

umarım yararlı olur -_-

1|0
    0|0
  • hiç şınav çekemiyorsan belli bi aşamadan başlaman lazım. bi de lütfen herkes şınavın faydalarını bilmeden atıp sallamasın...

1|0
    0|0
  • Bayanlar şınav çekemez. Boşuna uğraşma. :P

0|0
    2|0
  • Göğüs kaslarına binen bir harekettir. Bayanlara göre değil. İllakide yapacağım diyorsan, ellerini koltuğa koyup çekebilirsin.

1|0
    1|0
  • hiç ısınmadan normal halimde 40-50 tane rahat çekiyorum idmandayken 100 ü buluyor sanırsam alışkanlıktan oluyor yani sürekli sizde çekmiş olsanız zorlanmazsınız,bide şınavla ilgili söyle bir durum var şınav sadece kollarla çekilmez kollardan ta ayak parmaklarına kadar olan bütün kaslar kullanılarak çekilir yani esneklik önemli,tek parmağınla şınav çekenler aslında bütün vücüdunu tek parmakla kaldırmıyorlar bütün kaslarını kullanıyorlar dolayısıyla parmaklara çok yük binmiyor

0|0
    0|0
    • hım:) haklısınız akışkın değilim inşallah yapabilirim şuan hastayım denedim çekemedim. nefes nefese kaldım . iyileşince çekicem deniyeceğim tekrardan

• önce duvarda çekmeyi dene kardeş.alıştırma yaparsan normal şekilde de çekersin.

1|0
    0|0
  • göğse dayanmaz, genel olarak kolun arkasındaki kaslara yüklenir.

denemeye devam, olacaktır.

1|0
    0|0
  • ceker

1|0
    0|0
  • ilk etapta dizlerini koyarak basla bır muddet sonra zorla kendını dızlerı degdırmeden yere...

1|0
    0|0
  • 2-3 kiloluk dumbell kullanman daha iyi olr bence

1|0
    0|0
  • Kollarını alıştır önce. Göğüslerin de fazla büyük değilse alışınca çekersin.

0|0
    1|0
  • Omuz ve bilek kaslarını geliştir ondan sonra yeniden başla.

1|0
    0|0
  • çekersin tabide bunun cinsellıkle ne alakası var yada başka birşeyi kastediyorsunda ben mi anlayamadım ?

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Çekemez diyenler olmuş. Gayet de çekiliyor arkadaşım. Kendi halimle ordan burdan video izleyerek,müzikle ve hirslanacağım şeyleri aklıma getirerek evde çalışıyorum(koşuyu da unutmayalım). Her gün mekik,şınav,crunch ve dips. Kendi yaptığım gibi öncelikle bize okulda öğretilen 'bayan şınavını' öneririm. Ama ona bağlı kalma sakın sadece başlangıç için. Normal şınav pozisyonundayken dizlerimiz yerde fakat ayaklarımız arkada X şeklinde havada olacak. Çekerken ne kadar kolaymış desen de kollarının güçlenmesine yardım edecek ayrıca şınavdan önce dips hareketine başlaman da faydalı olacaktır. Bayan-Erkek diye ayırmak saçma bence. Karın kası sizin tabirinizle şimdilik 'fourpack' sahibiyim. Düzenli koşu ve günlük egzersizlerle.. Sporcu ruhum belki de 3 sene önce amatör lisanslıyken bıraktığım futboldan geliyor olabilir. Bu arada yaşım daha 17.

2|0
    0|0
  • :) Çeker tabi neden çekemesin. Kol kasları güçlüyse çeker

1|1
    0|0
  • Çekebilir elbette. Çok kolay şınav çekmek..

1|0
    0|0
  • Çekiyorlar çok kaslı bayanlar var erkek gibi.

Bende en az 5 tane çekebiliyorum zor oluyor gerçekten.Her gün çalışsan yavaş yavaş alışırsın aslında ama bizim kol kasları gelişse ne olucak, mekik çek daha iyi.

1|0
    1|0
    • karın bölgemde yağ yok o nedenle mekik istemiyorum da şınav çekmek istedim inşallah olacak sağol.

• topsuz da olabiliyor, başlangıçta pek top kullanılmaz zaten :)

• peki olur :)))

• Neden çekemesin canım. Sorunu görünce denedim, ince yapıda olmama rağmen 9 tane çektim yani :)

1|1
    0|0
  • çekilir sonucu da şu olur https://www.youtube.com/watch?v=CGe76-FK3aY yani tembellik yapma kötü durmuyor

0|0
    0|0
  • 2 den sonra pert :/

1|0
    0|0
  • ben çekiyorum 5 tane ama önce kol kaslarını güçlendir

1|0
    0|0
  • yok sadece erkeklere özgü bir şey
    ee herhalde çeker sorumu bu kollarını güçlendirmen lazım ha deyince olmaz

0|0
    0|0
  • 5 kiloluk dambil mi ney onu bile 2 elimle kaldirabiliyorum sinav cekemem sanirim

0|0
    0|0
Yükleniyor...