Fen Edebiyat Fakültesi öğrencilerinin formasyon hakkının elinden alınmasıyla ilgili düşünceleriniz neler?

Arkadaşlar fen edebiyat fakültesi öğrencilerinin formasyon hakkının elinden alınmasıyla ilgili fikirleriniz , bildikleriniz neler ?

Özellikle formasyon varken fakülteye kayıt olanlar bu yasa içindemi ?

Güncellemeler:
Arkadaşım mühendis,mimar,doktor,öğretmen,diplomalı işsiz olabilirsin,kısacası bu konu seni hiç mi hiç ilgilendirmeyecek olabilir fakat küçük bir ricam olacak kamuoyu oluşturmak adına Girdiginiz sözlüklerde,sosyal paylaşım sitelerinde,arkadaş sohbetlerinde şu konudan ufakda olsa bahsetmeniz.Ben formasyon vaadiyle 2 senesi sömürülmüs bir öğrenciyim. Formasyon hakkıyla birlikte ileride bir iş sahibi olmamın önünü tıkadılar.ve benim gibi binlercesi var.

Lütfen,sen olmazsan 1 kişi eksiğiz demektir.

0|0
3|8

En İyi Erkek Görüşü

• Böyle birşey kesinlikle şu an okumakta olan fen edebiyat öğrencilerine haksızlık. ben doğru bulmuyorum. eğer bu karar alınacaksa da yeni üniversiteye girecekler için bu karar alınsın. yoksa şu o kadar öğrenci mağdur durumda. ben mühendislik öğrencisiyim ama bu gerçekten arkadaşlarım için üzücü bi durum.

bu şekilde devam ederse fen edebiyat fakülteleri kapanır. artık dershanelerde kalkıyor. nerde çalışacak bu bölüm mezunları?

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Formasyon varken bu yasaya kayıt olanların bu yasa icinde olmaması lazım. büyük haksızlık olur yoksa. Bundan sonrakiler icin gecerli olmalı diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Şu anki öğrencilere formasyon hakkı veriliyorsa, doğru bir karar. Gerçekten öğretmen atamaları konusunda sıkıntı var. Eğer şu anki öğrencilerin hakkı elinden alınıyorsa, ki çoğu kişi öğretmenlik için gidiyor, o zaman çok büyük haksızlık.

Şimdi okuyanlara formasyon verip, bundan sonrakilere verilmemeli

0|0
    0|0
  • Alınabilir ama şu anda okuyan öğrencilere bu hakkı vermeye devam etmeliler. Ancak yeni girecekler bu hakkın olmadıgını bilerek sececekleri için sorun olmayacaktır.

0|0
    0|0
  • bugün duydum lanet olsun dedim dil okuycaktım hayallerimin %50si suya düştü..neyse genede okuycez napalım..

0|0
    0|0
  • Birde şöyle bak siz olmazsanız başkalarınıa iş fırsatı doğacak :)

0|0
    0|0
  • haksızlık bence.. sanssızlık...

0|0
    0|0
  • herkesin formasyonu kendine

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Yazık ya... ! İşsizliği bu sekılde mi önleyecekler ? çok öğretmen fazlalığı var dıyerekten böyle birsey yapmaları haksızlık !

0|0
    0|0
  • fen edebiyat fakültesi neden var o zaman? mezun olduktan sonra ne yapacaklar? resmen biz binayı yapalım, yapmış gözükelim ama siz gelmeyin boşa diyolar...

0|0
    0|0
  • Yazık onlara. Üzüldüm gerçekten.

0|0
    0|0
    • 1. ve 2. sınıflar formasyon alamayacak 3. ve 4. sınıflar formasyon alabilecekmiş.

Yükleniyor...