Sigara kullanıp daha sonra bırakan arkadaşlar kimler? Nasıl bıraktığınız? Nasıl bırakabiliriz?

Sigarayı nasıl bıraktığınızı da anlatırsanız çok makbule geçer, sigarayı bırakıcam gaza gelmem lazım:) Ben ve benim gibi arkadaşlara çok yardımınız dokunur..Aslında 2 kere bıraktım ilkinde 9 ay içmedim 2. sinide 15 gün ama yinede buldu nalet olası!

Güncellemeler:
1. deneme başarısız, sigara:1 - ben: 0 6 saat dayan, sonra nakavt:/

0|0
4|11

En İyi Erkek Görüşü

• Sigarayı bırakmada bir yöntemin etkili olduğunu duydum. Sigarayı bırakmaya karar verdikten sonra kendine bir tarihi hedef seçeceksin. Örnek 15 temmuz... 13 ve 14 temmuzda sigarayı olağanüstü arttıracaksın. 14 temmuz akşamı ise ara vermeden sürekli sigara içeceksin. Yani birini söndürüp birini yakacaksın. Kusma eğilimine kadar geleceksin. Bir sonraki gün, yani farazi belirlediğimiz 15 temmuz sabahı uyanacak, kahvaltını edecek ve bir daha hiç içmemek üzere bırakacaksın. Önemli bir not: Gün içinde bırakmayacaksın. Sabah uyandığın andan itibaren bırakacaksın. Aradan 5 sene geçse bile bir nefes bile çekmeyeceksin.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Inatciysan birakirsin :D Ben 3 sene sigara kullandim günde bi paket bitiodu.. Sevgilime inat biraktim :D Simdi 10aydir kullanmiyorum, baslamayida düsünmüyorum.. Sigara ihtiyaci duydugumda agzima bi sakiz atdim..

0|0
    0|0
    • baya inatçıyım günde 10 kere bırakmayı deniyorum:) 9 ay bıraktım bende arkadaşlar sağolsun başladık yine... sakız ve çekirdek bırakmada çok yardımcılar:)

• Evet gerci bikac kilo alirsin ama oda zamanla gider :D Ben sigaraya biraktigimda 3 kilo almistim haha :D ama simdi gittiler birazcik pilatesle :D

• Sevgilin varsa sevgilin bıraktırsın. Benimkine sigarayı ben bıraktırdım. Benden önce bırakamıyordu :D

0|0
    0|0
    • onun yüzünden tekrar başladım sigaraya:) işimiz ona kaldıysa yandık...

• hahah dimi ya haklısın bide öyle bir durum var :D

• yani her sevgili aynı değil işte:)

• arkadşımm bnm arkadaşım bant kullanıyo bıraktı istersen senin için bantın adını alabilirim ama istemem dersen akupunktur fln var teyze kullandı memlun kaldı hangisini istersen detaylı bilgi veririm :)

0|0
    0|0
    • akupunktur zahmetli iş ya, ayrıca ona giden parayı düşünmekten tekrar başlarım sigaraya:)) okan nicotineli tavsiye etmiş, sende o arkadaşından öğrenirsen, bi kıyaslama yaparız. sana zahmet bi soruver:)

• peki ne dmk =)

• Mark Twain "Sigarayı bırakmak kolay, ben bunu bin kere yaptım"

0|0
    0|0
    • Mark Twain ile aynı duyguları paylaşmak, ah bu çok tuhaf

• doğru diyosun floral, hergün öksüre tıksıra uyanmaktan bıktım bende...zayıfladım bide, kesin bırakmam lazım, bu sabah deniyim, sonuçlar iyi olur inş benim içinde

• amin, hadi bakalım :)

Erkekler Ne Diyor 10

• nasıl mı bıraktım işte böyle

düzenli olarak spor yapmaya başladım sabahları koşuyo çıkıyorum

geldikten sonra güzel bir kahvaltı

biraz dinlendikten sonra ağırlıkları elime alıyorum yaklaşık 1 ile 1:30 saat spor ağırlık çalışıyorum

zaten bu spor süreci boyunca sigara aklına bile gelmiyor

spor bittikten sonra güzel bir duş ve güzel bir atıştırmadan sonra

belki biraz uyuyorum kalkınca

gitarımı elime alıyorum ve bir kaç saat onla geçiriyorum evde sigara içilen tek yer balkon

balkondan uzak duruyorum

aklıma sigara geldiği zaman mutlaka kendimi onu unutturck başka aktivitelere yönlendiriyorum

film açar izlerim mesela

özellikle kendini sadece 1 hafta bile bu düzüne soksan yani spora inanki sigaradan soğursun

sadece yapabileceğine inan istedikten sonra neden olmasın

0|1
    0|0
  • Hacı bant kullan birde şu toz gibi bir şey var ondan kullan ikisi bir arada bırakan arkadaşlar var ama istekle gerisi yalan birde İSTEK VE İNANÇ yoksa asla olmaz bilesin nereye gidersen git

B I R A K A M A Z S I N

0|1
    0|0
    • aynen haklısın hacı istekli olmak şart, istekte var ama ilk adımı atamadım birtürlü:) nikotin sakızları var onlarla başlamayı düşünüyorum ilk, bakalım faydası dokunur belkim

• adamsın adam sen bu işi halledersin yanında olamasakta dua ediyor ve istiyoruz sendende dualarını hadi bakalım niyet hayır akıbet hayır.

• çok sağol ya hacı, moral verdin keyif verdin, her zaman seninle dualarım.

• ben bıraktım..yeter artık dedim ve bıraktım ama bir süre bira içmeye başladım.hatta bayağıda sıklaştırdım.altı ay kadar sonra onuda bıraktım...sigaranın olumsuzluklarını artık yaşamaya başlamıştım.geceleri yatarken boğazımdan kıvvvvv diye çıkan sese engel olamıyor ve performansım düşüktü...çabuk yoruluyor,koşamıyordum, hatta uzun yürüyüş yapamıyordum...yeter artık demem bundan...tam sekiz yıl geçti ve artık siğarayı istemiyorum...keşke hiç içmeseymişim...ayrıca ilk zamanlar ikram edilen sigaraları geri çevirmek çok zor birşeydi..maalesef yakın çevre bu konuda asla yardımcı olmuyor...aksine kalite sigara ikram edip,tekrar '''içmeni çok istiyor'''' tavırlar sergiliyorlar...bende içki ile teselli oldum..bolcada fıstık yemişimdir yanında...kendimi onunla oyaladım...

şimdi hiç içmeyenden farkım kalmadı...enerji ve performansım arttı...artık içenlerden,ikram edilenlerden asla etkilenmiyorum...tabii yatınca boğazımdan gelen o kıvvvv seside kayboldu...uzun süredir duymuyorum..çok ilginçdir;sadece yılbaşında veya çok özel günlerin birinde canım puro içmek istiyor.nedendir bilmiyorum puro alışkanlığı olan biriside değilim..işte senede bir gün ama onuda içmeyeceğim...

sigara içenlere bazen çok kızıyorum..maalesef içmeyenlere saygı duymuyorlar..onların etkileneceklerini düşünmüyorlar..oysaki giydikleri elbise bile sigara kokuyor ve bunu yok edecek daha deodorant ve parfüm üretilmedi...parfüm ve deodorantın kokusu geçiyor ama sigaranın ki daha uzun süre kalıyor...

herkesin sigaradan vazgeçmesini,içmeyenlerinde başlamamasını dilerim...unutmayın çevre sigaraya başlamanın en büyük sebebi...sigara içenler mutlaka arkadaş kurbanı...

içmemenizi dilerim...

0|0
    0|0
    • umay ne mutlu sana ya kurtulmuşssun bu illetten, dediğin gibi insanın performansını yarı yarıya düşürüyor, uyurken çıkan o garip sesler, uyandığında ki o iğrençlikleri söylemiyorum bile, nefes nefese kalmalar, sigara tablası gibi kokman vs. nalet birşey, içmeyen arkadaşlar kesinlikle başlamasınlar.. çevreye değinmişssin, benim bırakamamamın en büyük sebeplerinden biri çevredir, hiç yardımcı olmuyrlar sağolsunlar, sigarayı bıraktım deyince, "bırak ya! yak bir tane" dmleri işi dahada zorlaştırıyo

• öyle zamanda insan manevi desteğe ihtiyaç duyuyor.ne bileyim yanında içmeyerek ve aklına getirmeyerek manevi katkıda bulunabilirler ama maalesef kendilerine suç arkadaşı arıyorlar...ben yandım oda yansın zihniyeti ile olaya bakıyorlar...ayrıca şu sigara ikramı alışkanlığını hiç anlamam..kendisi zehirleniyor,yanında bulunan arkadaşınında bir yerlerinden çekiştiriyor..

• campix diye bi ilaç var 179 tl ben kullandım 3 ay oldu bırakalı

0|1
    0|0
  • sigarayı bırakmaya çalışanlar 5-7 defa bırakmayı denedikten sonra tam olarak bırakabiliyorlar. o yüzden önce sen bırakmayı dene. önce sabahları içiyorsan bunu saat 11:00'e kadar içmemeyi dene. günde bir paket içiyorsan yarım pakete düşür. sana sigarayı hatırlatan şeylerden uzak dur. sigarayı bırakacağım dersen bırakamazsın. çünkü beyin sigarayı bırakacağını algılamaz. aklına sigarayı getirir. sigarayı kesinlikle hatırlamaman lazım. ben bu şekilde bırakabildim. banttır ilaçtır , tozdur hikaye. en önemli etken kararlılık.

0|0
    0|0
  • link

(not;yönetici arkadaşlar lütfen yorumlarımı birleştirirseniz memnun olurum.benim nasıl yapıldığı hakkında bilgim yok..yardım lütfen...)

0|0
    0|0
    • link çalışmıyor umay. sigaranın zararları üzerine bir deney izledim ve gerçekten iğrençti. ve o iğrençlikler vücudumuzda toplanıyor. link

• link

arkadaşlar birde buna bakın...sigaradan zehir nasıl çıkıyor görün...sanırım bu çalışacaktır...

• maalesef linkler çalışmıyor..şuan ki sigara paketlerinin üzerindekiler bile benim yüklediğim videodan daha korkunç...video içeriği şu;400 tane(20paket) sigaranın dumanını basit bir makina yardımıyla sudan geçirerek süzüyorlar(nargileye benzer bir düzenek)..kirlenmiş suyu ataşe koyup buharlaşmasını sağlıyorlar..geriyede bir yemek kaşığı kadar(kadar asvalta döktükleri) zift ortaya çıkıyor..dumanından farketmediğimiz zehiri görme şansını bize veriyor du..nette her yerde var,açıp bakın...

• arkadaşlar sigaranın zararları ile ilgili bir deney yapmışlar.izlemenizi tavsiye ederim..eğer daha önce görmüş olan arkadaş varsa onlarda hatırlamaları açısında baksınlar...

önceki yorumumda bu video aklıma gelmedi..artık 2.ci yorumumuda hoş görürsünüz...

0|0
    0|0
  • Bırakıyorum, gün içinde birşeye sinirlenip tekrar başlıyorum. sonra gaza gelip paketi atıyorum sonra yeni paket alıyorum. Sonuc olarak bırakmaya karar vermek daha masraflı oluyor. En iyisi bırakmamak. Arkadasım sen boyle devam et.

0|0
    0|0
    • yo benim için masraflı değil, şu paket bitsin öyle bırakıcam diyorum:D

• kısmen benm dediğim gibi :) o paket hiç bitmez arkadasım emin ol :D

• Allah yardımcınız olsun

0|0
    0|0
  • Ben bıraktım sonra tekrar başladım tekrar bıraktım tekrar başladım.

Ama şimdi azalttım asla tamamen bırakılmıyor

0|0
    0|0
    • bırakılr ya, çevrende anlayışlı insanlar ve güçlü iraden olduktan sonra bırakılır

Yükleniyor...