İmla kurallarını hiçe sayanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Mesela bişi olmadı, teşekkür (buradaki teşekkür başka anlamlarada çekilebilir) canım.. virgül yok, soru işareti yok, nokta yok. Tamam yüzde yüz uymak çok zor olabilir. Fakat insanın kendi dilini de bu kadar ayaklar altına alması nasıl bir düşüncedir?

Güncellemeler:
:) teşekkür yazdım sistem teşşekküre çevirmiş :)

0|0
7|9

En İyi Erkek Görüşü

• çok dikkat ederim buna.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Genelde uyarırım ... Yazdıktan sonra genel bir kontrol iyidir ...

0|1
    0|0
  • İmla kurallarından çok kelimeleri doğru söylenmemesine takılıyorum.Annemle sırf bu yüzden hep atışırız.

0|1
    0|0
  • elimden geldiğince uymaya çalışıyorum fakat şu cümle bitiminde nokta yerine iki nokta yan yana kullanma alışkanlığımı düzeltemiyorum..:(

0|1
    0|0
  • dikkat etmeye çalışıyoruz olabildiğince ama mesajlarda pek işe yaramıyor..

0|1
    0|0
  • hiç noktalama işareti koymayınca, cümlenin içeriği değişiyo bazen :) ve komik olaylar yaşanıyor :D

0|1
    0|0
  • Nokta koymayanlar bile oluyor. Öyle yazıları okumak çok can sıkıcı bence.

0|1
    0|0
  • Herkesin türkçesi iyi olmak zorunda değil

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 8

• Dikkat ederim biraz, çok takıntım yok. -de, mi dikkat etmeye çalışırım.

Okurken, okumayı zorlaştırmıyorsa, çok da sorun etmem ama bazı yanlış yazımlar gözüme batıyor.

Bazen, okumak çok zor oluyor, anlamlar inanılmaz bozuk oluyor, türkçe mi diyorum :)

En azından anlaşılır olsun

0|1
    0|0
  • imla kurallarına uysalar ne olacak ki, çoğunun kurduğu cümleler bir anlam ifade etmiyor.

0|1
    0|0
  • Sallandıracaksın böylelerini meydanda bak bakalım bi daha imla hatası yapılıyor mu bu memlekette :P

-_-

0|1
    0|0
  • Nadir de olsa uyarıyorum. İmla hatası yapmamaya çalışıyorum ama Türkçe öğretmeni de değilim. Ufak tefek hatalar olabilir.

0|1
    0|0
  • Bu konuda en dikkatli benim.Beni tanıyanlar bilir.

0|1
    0|0
  • Nasıl bir düşüncemidir :) bunu düşünmek için özel çaba sarfediyor olabilemezler

0|1
    0|0
  • İyi düşünmüyorum elbette.

0|0
    0|0
  • Soru 118114 Detay yazarken virgül kullansan iyi olurdu bence.

1|1
    0|1
    • :) Kimliğini gizlemene gerek yoktu. Sana düşman olacak değilim. Soru da imla hatası yapanlar demedim. İmlayı hiçe sayanlar dedim. Elbette hatalar olacak. Bu arada kullansan yerine kullanırsan yazman gerekiyordu.

Yükleniyor...