İngilizce dilini nasıl öğrendiniz?

Ben hiç eğitim almadım okul eğitiminden başka.Ama son 1 yıldır internet aracılığıyla ingilizcem gelişti.Bakın şöyle mesela biri ingilizce konuşuyor 10 kelimden 3'ünün anlamını biliyorum ama aynı cümlenin yazısını okuyorum 10 kelimeden 7'sini anlıyorum .birde konuşabiliyorum ama çok takılıyorum.1 yıl öncesine göre çok çok daha iyiyim 1 yıl önce neredeyse hiç bilmiyordum.Acaba siz bu dili öğrenirken çok zorlandınızmı? nasıl öğrendiniz? ve neden öğrendiniz?

0|0
8|10

En İyi Kız Görüşü

• Kendimi bildim bileli ilgim vardı, severim İngilizceyi. Lisede hazırlık okudum, dil kampına gittim, Türkçe müzik fazla dinlemezdim -kulak dolgunluğu oldu, sözleri çevirmeye çalışırdım -ilk çeviriler elime geldiğinde çok gülüyorum- , alt yazılı filmler-diziler izlerim okumamaya çalışarak, yabancı arkadaşlarım var bol bol konuşuyoruz, öğrenme süreci de çok doğal, olağandı benim için, bir insanın sayısala yeteneğinin olması gibi bir durum.

Hazırlıktaki öğretmenimizin tavsiyesini tuttum bir de "Bir dili öğrenmek, konuşmak için o dilde düşünmek lazım"

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• ingilizcede önemli olan anlamak.yani karşındakini anlaman lazım ve kelime bilgisi.zamanlar falan gittikçe oturur zaten.şahsen ben kendim öğrendim artı üniversitede ve 1 ayda londraya gittim fena değil şuan ingilizcem ama tabi yeterli olmuyo 1 aylık yurtdışı. bu yaz 6 ayluğına gidicem

0|0
    0|0
  • ilkokulu özel okulda okudum. bu sayede gelişti.

öğrenirken hiç zorlanmadım. diyebilirim ki dünyanın en kolay dillerinden bi tanesi.

0|0
    0|0
  • yurt dışında 7 sene yaşadım. az değil.

1|0
    0|0
  • Lise 2'ye geldiğimde alan seçmem gerekiyordu.Sözel bölüm yoktu bizim okulda.Sayosalda da okulu bitirmem pek mümkün değildi.TM seçtim,ortalamam tutmadı mecburen Yabancı Dİl'e geçtim.Herşey orda başladı.+bide hazırlık dönemim var tabi.Haftada 24 saat İngilizce.Babamdan daha çok gördüğüm bir öğretmen ve rüyalarıma giren listeningler...Yani seve seve öğrenmedim...

0|0
    0|0
    • çok şanslısın... ben seve seve öğrenmek istiyorum imkanım yok

• Kesinlikle öyle yapacam :) benim bir abim var ingilizce biliyor kendisi biraz kötü ve sıkıcı öğretmenlik yapar bu yüzden hiç istemedim öğretmesini ama mecburuz :) o da benim gibi önceleri tek tük öğrendi sonra yarım yamalak ingilizcesiyle pc'den bir arkadaş bulup chatleşti sonra şimdi çok iyi biliyor

• Pratik en püf noktasıdır o lanet dili öğrenmenin...Ben de lisede yaz tatillerinde çalışıyordum,turiste herşeyi anlatabiliyodum ama o konuşmaya başladı mı transa geçiyodum :) Başlarda pratik de zor ama zamanla halledeceksin...Bide sende istek var o da büyük avantaj tabi.

• Vala orta okulda ve lisede sadece 1 yıl olarak gördüm. Biri konuşurken anlıyorum yani. Yazarken daha çok tabi. Bunun nedeni. Kelimelerin tam okunuşunu bilmememizdir. İngilizce öğretmenimiz bişey derdi. Sadece günde 10 tane ingilizce kelime ezberleyi. Türkçe anlamlarıyla birlikte. 1 yıla ingilizce konuşursunuz derdi.

0|0
    0|0
  • Ne yalan söliyim, 17 li yaşlarda oyunlardan öğrendim gunz diye bir oyun vardı full ingiliz onlarla muhabbet ede ede bi baktım kapmışım. :)

0|0
    0|0
  • 12 senedir görüyorum öğrendiğim en fazla 10 15 kelime

0|0
    0|0
  • Öğrenemedim ki :) Teneke gibi dil. Okulda olmadı, kursa gittim olmadı.

0|0
    0|0
  • okuldakı hazırlık sınıfında ogrnmıstım ama wat programıyla 3 aylık yurtdısı gezımle daha ıyı pekıstı

0|0
    0|0
  • ezber ve pratik..ama çok nankör ya

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Okulda zaten doğru düzgün ingilizce eğitimi vermiyorlar. Lisede birazcık öğrendim bişiler, sonra müzik dinleyerek,film falan izleyerek geliştirdim ama ben dil öğrenmeyi sevdiğim için hobi gibi düşünüyorum bunu bu senede zaten kursa gidiyorum ilerletmek için.

0|1
    0|0
  • Ben kursa gittim yaklaşık 1 yıl ve o süre içinde ingilizce şarkılar dinledim, hikaye kitapları okudum, dizilerdi, filmlerdi derken konuşup, anlayacak hale geldim. Kursta ki öğretmenlerimizle arkadaş gibiydik ve hala da görüşürüm onlarla :) bol bol konuşma pratiği yapıyorum onlarda sayemde Türkçe öğreniyolar :P

0|0
    0|0
  • okulda ogrendım.yabancı dıl agırlıklı lısedeydım ve haftada 12 saat ıngılızcemız vardı.lisede ogrendım ve oylede kaldı.fakat bu yıl dıl kampına gıdıcem ve dahada gelıstırıcem.ingilizcede pek zorlanmadım açıkçası turkçeden daha ıyı konusuyorum desem yerıdır.neden ogrendım?durust olayım egıtımcı bır annem var.bana kalsa yabancı dıl agırlıklı lıse seçmıcektım fakat annem cok ısrar ettı(ki kendısı hala bana farklı dıller ogrenmem ıçın baskı kurar)ıyıkıde etmıs dıyorum.

0|0
    0|0
  • Ben okulda öğrenip, bol bol konuştum ve kitap okudum. Kelime öğrenmeye hep çok önem verdim.

0|0
    0|0
  • Öğrenmem gerektiği için öğrendim.Okuldan, kurslardan, müziklerden, filmlerden..

0|0
    0|0
  • okulda anadolu lisesinde okudum

0|0
    0|0
  • hazırlıktabiraz öğrendm

şimdi tr çeviri manga bulamadğmdan inglzce okyrm

0|0
    0|0
Yükleniyor...