Aldığımız nefes bile içimizde kalmazken neden derdimizi dışarıya atamıyoruz?

neden derdimizi dışarıya atamıyoruz içimize kapanıyoruz ? korkuyormuyuz yoksa küçük düşeceğiz diyemi çekiniyoruz ?

0|0
612

En İyi Erkek Görüşü

• ikiside değil problemin bulunduğun çevreden kaynaklanıyor. Büyük düşüncelerde düşünsen başkası seni anlamazsa hiçbir önlemi yok sen kendini bilmen yeterli. Her nefes alışverişimiz bu dünyada sana şükretmeyi öğretiyor :)

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 11

• Herşeyi veren Allah.Bizleri sınıyordur emin olabilirsin...

Herşeyden şikayet etmemek lazım..Önemli olan bize verilen zamanı nasıl değerlendireceğimize karar vermektir..Hatta güzel bir söz vardır..

Rabbine Dönüp '' Benim Ne Büyük Derdim Var! '' Deme,

Sıkıntına Dönüp '' Benim Ne Büyük Rabbim Var! '' De..

Ve Dertlerini,Şikayetlerini Rabbine Anlat,Başkasına Değil..

0|0
    0|0
  • karakter meselesi..

0|0
    0|0
  • Allah'a gerçek anlamda iman eden insanın mutsuz olmasına ihtimal veremiyorum ben.. Zindanada atılsa saraydadır vesselam

0|0
    0|0
    • Allaha sükür ne gelirse ondan gelir halime sükrediyorum herzaman ama bazende daha fazlasini istiyoruz ac gözlülük yapip yetinmiyoruz :(

• İşte onun içinde nefis terbiyesi gerekiyor kardeşim.

• ben hiç düşünmeden söylerim

0|0
    0|0
  • Derde sokacak şeylerden uzak kalırsak büyük ölçüde sorun çözülür.

0|0
    0|0
  • Çünkü kendi derdimiz ve kendimiz çözmek istiyoruz...

0|0
    0|0
  • Kimse sallamadığı için olabilir mi acaba :D

0|0
    0|0
  • :)) ben hiç dışarıya atamam ya dertlerimi ama kimseye de belli etmem

0|0
    0|0
  • herkes farklı ıste...kımı cıkaramıo kımı tutamıyor...

0|0
    0|0
  • Evet. küçük düşmek var sonunda

0|0
    0|0
  • Aldığımız nefes ile dertlerimizi aktaramamak arasında hiçbir bağlantı yok, sadece çok düz mantık olarak bağlantı kurabilirsin.Ayrıca insanların aktaramamasının nedeni de, güvenememe.

0|0
    0|0
    • güvenmeme degilde kücük düsme bence

• Ben güvenemediğim için paylaşamıyorum hiç.Kendimi bildim bileli hep içime atarım.

Kızlar Ne Diyor 6

• uyumsuzluktan!

iletişim eskisi gibi deıl artık zor teknolojı hayatımızı kolaylastırması grekırker uyum ve ıletısım anlamında duygusal bakımdan bızlerı ıcıne kapanık bır hale getırıyor.

cunkı dısarda ınsanlar avmlerde gezmelerde sınemalarda zaman harcıyor herkezın bı derdı var ama kımse kımseye soylemıor cunkı kımse kımseyı cekmıyor.

dolayısıyla tek tek kalabalık ıcınde yanlız ınsanlar halıne gelıyoruz

orn:

Birincisi facede butun eskı arkadaslarımızı buluyoruz ama kımı zaman sadece faceden yazıyoruz

resımlerımızı paylasıyoruz zaten butun guzel zamanlarımızı paylastık nasılsın neeler yapıyorsun gıbı soruları sormalarına ızın vermıyoruz

ikincisi: bızde aynı sekılde sormuyorz ıletısımız koptukca karakterlerde uyumsuzluklar meydana gelıyor ve dertlı ama gulmeye calısan ınsanlar halıne gelıoruz

kendımıze ve cevremıze sans tanırsak sanal alem haberlesmesınden bı nebze uzaklasıp sosyallesırsek anlatabılırz dıe dusunuyorum

1|0
    0|0
  • anlatmak insanı rahatlatır öyle durumlarda içine kapanmamak gerek

0|0
    0|0
  • ben fırtınalarımı içimde yaşamayı seviyorum gurur..

0|0
    0|0
    • bende öylede vallahi ince hastaliga yakalanacam diyede korkmuyor degilim :)

• ben simdiden basliyayim ozaman :) allah korusun ya derdi veren dermanida versin !

• amin.. en azından böyle yerlere yada arkadaşına felan dök içini işin boyutu psikolojik olunca zor oluyo tedavisi

• bizi anlayacak kimse yok o yüzdendir

0|0
    0|0
  • güçlü duralım derdı varya ıste o dertten derya oluyoruz

0|0
    0|0
  • akacak kan damarda durmazmış.jiletim nerde benim :(

0|0
    0|0
Yükleniyor...