Korsana karşı görüşünüz nedir?

Korsan kitap,film,albüm alır mısınız ya da almışlığınız var mı korsan emek hırsızlığı mı yoksa avantaj mı siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

0|0
10|25

En İyi Erkek Görüşü

• ben haftada en az 5-10 film izliyorum orijinal dvd 20 tl eğer orijinal alırsam haftalık en az 100 tl geçiyor bana. İnternetten indiriyorum başka napıyım. Bende isterim evin bi duvarındaki dolap dvd dolu olsun arşivim olsun ama gidipte o kadar para vermem filme müziğe ..

Ayrıca farkında mısınız ? korsan kitapların denetlendiği kadar korsan cd ler denetlenmiyor . Korsan kitapçılar saklaya saklaya satarken korsan cdciler çok rahat . Millet okumasın gitsin oyun oynasın diye ellerinden geleni yapıyorlar

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Halkımızın okumamasından,kültürel olarak aktif olmamasından şikayetçiyiz, ama atladığımız bir nokta var, herhangi bir yapımdan(albüm olsun, kitap olsun) basımevleri,albüm şirketleri,yazan/söyleyen hemen köşeyi dönme güdüsü içindeler,buna bir de devletin bunlara eklediği vergi gelince fiyatlar hepten faiş hale geliyor...iş bu halde devlet kültürel amaçlı eserlerin üzerinden vergi alımını durdukmadıkça ve fiyatlar makul hale gelmedikçe korsanı almaktan ziyade destekliyorum.

1|0
    0|1
    • ha keza 10tl olan korsanı ki maliyeti var sonuçta daha azalamaz, 15 tl lik orjinaline yeğ tutmazdım, ama sen kalkıp bir kitabı 35-40 tlye satarsan bende korsanını pazarlıkla 8 tlye alırım, zevk ilede okurum,okuduktan sonra okumayan arkadaşlarıma da veririm.

• benzinde öyle

• Neyi sürekli tüketiyorsun hot? Git kütüphaneden al, filmi de kirala. 1ayda ölmezsin. Siz kazandırıyorsunuz Cem Yılmaza veya Ahmet Ümite milyonları, ben değil.

• takip ettiğimiz yazarların,dinlediğimiz sanatçıların,yaratıcılığına hayran kaldığımız yönetmenlerin,senaristlerin devamlılığını istiyorsak;onların emeğine ve sanatına gereken özeni göstermek gerekir diye düşünüyorum.ben de koleksiyon takıntısı var;belki bu yüzden orjinalden yanayım;ama günde bir paket sigara içen bir insanın orjinal pahalı,korsanını alır geçerim demesi beni üstüne raid sıkılmış hamamböceğine çeviriyor.sırt üstü yatıp kollarımı ve bacaklarımı havaya dikiyorum.

1|0
    0|0
  • Dvd satanlar uygun fiyata satsa herkesin alacagı belli.

1|0
    0|0
    • Evet ama pek değişiceğini sanmıyorum dvd fiyatlarının korsanı yasaklamaya devam edicekler ama orjinal almayı özendirmeleri lazım fiyatları düşürüp.

• evet ama yine de cd yi dvd yi takıpta film izlemenin zevki ayrı yani albümde çok sevilen sanatçıların alınıyor genel olarak.

• Bilmiyorum . Ben dvd takarak izlesem de harddisk ten izlesem de fark göremiyorum. Tabi zevk meselesi

• korsana tabi ki hayır bunun adı çalmaktır ben torrent kullanıyordum 2 aydır kullanmıyorum ben de kötüyüm.

1|0
    0|0
  • içinde ne oldugu belirsiz 2 şarkıdan oluşan single adı altında abuk subuk şeylere boş yere para verecek kadar zengin ferah bir ülkede oldugumuzu düşünmüyorum. Emek diyorsunuzda günümüzde emekmi kaldı hepsi kopya sarkılar bence sokakdan korsan almakda çözüm degil daha ucuza satılabilir

1|0
    0|0
  • Gidip tezgah malı ürün almıyorum herşeyi internetten temin ediyorum

1|0
    0|0
  • korsan kitap almam, yazarlara saygım var.diğerlerine yok netten indiriyorum.

1|0
    0|0
  • Korsana hayır ^^

torrente evet :D

tamam tamam kitapları satın alıyorum çünkü netteki pdf.leri okumak o tadı vermiyor.

Film oyun deyince, paylaşmak güzeldir ^^

1|0
    0|0
  • parası olup da korsan ürünler alanlardn nefret... parası yoksa çok ii bi çözüm eşitlk, özgrlk için ;)

1|0
    0|0
  • korsana tam olarak karşı gelmek bende isterim fakat korsana karşı olduğumuzda bir çok insanımız bir çok kitaptan bir çok albümden yoksun kalır ülke ekonomimiz buna müsait değil tek bir parça için bir albüm almak soru işareti geliyor aklımıza tabi ki de sanatçının,yazarın da emeği var ona sözüm yok fakat maddi imkanlarımız ülke olarak buna el veremiyor malesef

1|0
    0|0
  • korsan kitap alıyorum,internetten şarkı indiriyorum.dibine kadar korsancıyım yani.daha ucuz napayım.

1|0
    0|0
  • Ben torrent'den indiriyorum genelde.İsteyen arkadaşlarıma dvd'ye yazıp vermişliğim oldu :)

Menajerlik oyunlarını paraya kıyıp orjinal alırım, CM ve FM'lere az para vermedim. :)

2|0
    0|1
  • valla ben almıyorum alanları da tasvip etmiyorum

1|0
    0|0
  • korsan kitap almıyorum ama bizzat yazarın çalıştığı yayınevleri korsan kitap bastığı için ihtiyaç duyarsam vicdanım rahat bir şekilde alırım. (korsan almama nedenim netten alışveriş yaptığımdan) film ve müzik albümü indiriyorum...

1|0
    0|0
  • korsandan kaybettiğinin mislini reklamdan kazanıyorlar.en açık örnek microsoft isterse 1 saniye içinde tüm lisansız programlarının çalışmasını engeller.ama işine gelmiyor işletim sisteminde tekel olmak daha karlı.

1|0
    0|0
  • 10 liralık orjinali değilde 5 liralık korsanı alacak çok insan olduğu sürece bitmez korsan.

adam 1 lira dahi olsun vermek istemiyor orjinal bir ürün alıyor bir emek satın alıyor ufak da olsa cebimden birşey gitmesin istiyor.bu mantık tehlikeli.

1|0
    0|0
  • Xbox oyunlarının orjinalleri 79 tlden başlıyor 159 tl'lere kadar çıkıyor,kopyaları ise 1,5 tl,korsana hayır diyemeyeceğim kadar uçurum var iki fiat arasında(bu sadece bir örnek),yapacak birşey yok kendi açımdan...

1|0
    0|0
    • Kesinlikle bazı konularda korsan avantajlı özellikle film ve bilgisayar oyunu cdlerinde 100tl lik oyunu 5 tl ye almışlığım var :)

• Yarına kadar hesabıma yarım milyon dolar yatırmazsanız aşağıdaki tüm korsan kullanıcıları savcılığa şikayet edeceğim :P

1|0
    0|1
  • kazıklamasınlar herkes orjinal alsın.

1|0
    0|0
  • bir cd 22 tl olunca karşı koyamıyorum korsana

1|0
    0|0
  • korsana karsı = orgınalın fıyatlarını dusursunler ben almam dıye bakıyorum korsan ürün...:)

1|0
    0|1
  • Ben daha hiç korsan bişey almadım..Hep internetten indirdim hafız..Korsana para vermem

0|0
    0|0
  • Korsana karşıyım, korsanı savunanlar için de şunu söylüyorum; g*tünüzü sıkın 1 hafta 1ay almayın bakın nasıl düşüyor fiyatlar. Talep görüyor ki pahalı. Oyun oynamazsanız ya da film izlemezseniz ölmezsiniz 1 ay.

0|0
    0|0
    • bırak bu popülist çıkışları, ben bunu sadece 1 ay almıyorum ki sürekli tüketiyorum.

• Yok memnun da değillerse bir iktisatçıya danışıp ne yapabiliriz deyip toplansınlar fiyatları kendi belirlesinler. Ha vergisiymiş falan onlar başka hikaye. Devletin ya da hükümetin hatalarını tartışmıyorum. İnsanların dem vurmasından sıkılıyorum bu konuda.

• Bu arada yanşılıkla yorumunu şikayet ettim:D silmezler umarım:)

• korsana sonsuz destek.bir kitaba,dvd ye 30 liraya yazarsalar korsana gider desteğimi veririm kardeşim.ucuzlatın ürünleri korsan kalmasın

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• kitap aldım korsan itiraf ediyorum

kitaplar daha ucuz olmalı

1|1
    0|0
    • dimi kitap okumak candır:)

• Orjinal kitapta ucuz ben geçen hafta 3.50 tl ye aldım Zabani isimli romanı

• sigara zamları da geri çekilsin

• Bir oyuna 100 TL veremem

1|0
    0|0
  • ben mustafa ceceli hayranıyım 2.albümünü almak için bi cdciye gittim original albümü var mı diye sordum adam bana original satmıyorum ama doldurabilirim tüm şarkıları var dedi bende hayır original istiyorum dedim adam dedi ki doldurma lira original albüm 15ten aşağı değil senden başka kimse de original sormamıştı getirsem bile originalini elimde kalır o yüzden getirmiyorum ama istersen dolduralım dedi ben de hayır ben original istiyorum dedim ve çıktım...

1|0
    0|0
    • albüm konusun da bende hassasım hep orjinal alırım iyi yapmışsın.

• sağol :)) bence de hassas olunmalı sonuçta sanatçı onun için emek harcıyor emeğe saygı yani...

• bence emek hırsızlığı o insanlar oturup yıllarca bi roman senaryo v.s yazıyorlar.kimi zaman sayfalarca yazdıklarını yırtıp sil bastan yazıyorlar yeterki ortaya güzel bişey çıksında halka sunalım diye onların bu kadar uğrasıpta ortaya çıkardıkları eserleri almayıpta gidip korsanını almak çok büyük ayıp bence

1|0
    0|0
    • ama şöylede düşünmek lazım parası olmayan kitap okumasın mı mesela sonra Dünya da en az kitap okuyan ülkelerden oluyoruz.

• kesinlikle insanlar o paraya gidip bir haftalık pazar masraflarını yapıyolar.ince düşünmek lazım

• hak veriyorum kesinlikle.

• korsan alıcağına netten indir izle kardeşim vicdanın bari rahat olur alanları geçtim satanların vicdanı nasıl rahat anlamıyorum ya resmen hırsızlık.bide şu yönü var yasal korsancılık. bilmem ne vizyon yazıyor tabelada giriyorsun cd falan almaya cd,dvd satmıyoruz siz bu cdlerden istediklerinizi seçin 2 tl karşılığında cd veya flasha kopyalıyoruz diyorlar.ama dışarıdan baksan gerçekten orj satılıyor havasında.

1|0
    0|0
    • hemen hemen bütün cd ciler aynı şeyi yapıyor evet orjinalini satmıyolar kopyalayıp satıyorlar.

• alıyorlar da sanki çok kaliteli izliyorlar

• evet bozuk olduğu zamanlarda oluyor.

• hükümet daha çok para versin çalışanlara ve kitapların fiyatı düşsün çok pahalı nasıl alcaz ya

1|0
    0|0
  • Korsan film alıyorum mecburen. Çok film izlediğim için pahalı geliyor orjinaller.

1|0
    0|0
  • Orjinalin adı, korsanın tadı diyorum :D

0|2
    0|1
  • Korsan film almıyorum diyemeyeceğim. Ama hiç korsan kitap almadım.

0|0
    0|0
  • Korsan film alıyorum :/

1|0
    0|0
Yükleniyor...