"Ye tatlıyı içme suyu, yandırırsa yandırsın." Tatlıdan sonra su içilmemeli mi?

"Ye yağlığı iç suyu. Dondurursa dondursun. Ye tatlıyı içme suyu, yandırırsa yandırsın." Bu sözün doğruluk payı var mı?

Bi bitter çukulata yedim şimdi ve susadım. Tatlı bi şeyler yedikten sonra hep aklıma takılıyor. İçmesem mi acaba su diye. Ama biyolojik olarak bir bilgim yok. Bu söylenen söz safsatadan mı ibaret, yoksa gerçeklik payı var mı? Bilgisi ya da yorumu olan?

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• Bilimsel gerçekliği var

tatlı sonrası su içmek kan şekerinin ani yükselmesine ani düşmesine sebep oluyor.

yağlıdan sonra su içme isteğimiz olmamasına rağmen sindirimi kolaylaştırılması açısından biraz su içmek faydalı olur

sonuç: susuyorsanız için bu kadar takılmayın yahu :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Kim çıkarıyor bunları hacı?

0|0
    0|0
    • 2. sınıfta inkılap tarihine giren hocamızın ağzından hiç düşmezdi mesela :)

• Yahu su candır. T Ne zararı var. Ye tatlıyı iç suyu... Spor yapıp verirsin kiloları :)

Denize falan gidersin... Bence o hocanı keklemişler bi güzel :)

• Çikolata ve su arasındaki ilişkiyi çözemedim, bence mantıksız. Belki de tatlıdan sonra ağzında kalan o güzel tat gitmesin diye söylenmiş bir sözdür. ayrıca ilk kez duydum bunu.

0|0
    0|0
  • Sadece glikozun hücreye gecisini hızlandırır. Vücut yağ depolayabilir , baska bir dezavantajı yok

0|0
    0|0
  • yoo safsata ki. ama acken tatli yemek zararli ani kan sekeri yukseltir ve karacigerini yorar zamanla

0|0
    0|0
    • Ben tam tersini duymuştum. Açken tatlı yiyip kan şekerini yükseltip yemek yiyorsun ve acıkmıyorsun. Oysa yemek sonrası tatlı yiyince kan şekeri yükseliyor ve kısa sürede yine acıkıyorsun?

• Yok doğrudur, kaale almamıştım ben de pek zaten :) Bu aralar sürekli yemek+tatlı+kahve üçlüsü ile gidiyorum.

• benim hep yemek kismi var :D haftada ya da 15 gunde bir tek tatli

• Ye tatlıyı doğur hakkıyı gibi birşey oldu:) Çaycı hüseyin mi söylüyordu bunu:)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Bu sözü ilk defa duyuyorum :)

Bi de bi ara derlerdi ki, sakııııın spor yaparken su içmeyin, dayanın.

Ben ne zaman istersen içiyorum, öyle bir takıntım yok

0|0
    0|0
  • öyle diyorlarda insan içiyor

0|0
    0|0
  • bende hiç böyle bişey duymadım.

0|0
    0|0
  • ben hic duymadim bunu

0|0
    0|0