GDO, Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar hakkındaki görüşünüz nedir?

GDO, Genetiği değiştirilmiş organizmalar hakkında ne düşünüyorsunuz? Ne yediğinizin, hangi ürünlerde bu organizmaların bulunduğunun farkında mısınız? Yoksa biz Türk'üz bize bişey olmaz mı diyorsunuz?

0|0
2|6

En İyi Kız Görüşü

• sırf bu yüzden mısır yemek haram oldu bana, sen ne diyorsun:) bunun dışında elimden geldiğince en şekilsiz sebzeleri almaya çalışıyorum alışverişte, o plastik gibi hepsi aynı boyda, aynı parlaklıkta ve neredeyse aynı boydaki sebze meyveleri gözüm hiç tutmuyor...

0|3
    0|0
    • boy olayına 2 kez basmısşın. insanlık hali

• soya ve muadillerini gdo'lu olmasından önce bu topraklara ait olmadığı için tercih etmiyorum. vücut tanımadığı yiyeceklere karşı ters tepkiler verebiliyor ve bu etkisini hemen göstermeyebiliyor. ezelden beridir sadece küçük asya'da yetişenlerde diretsem buğday ve mercimekten öteye geçemem elbette ama, en azından şu yaşıma kadar yemediğim adı sanı belirsiz meyve sebzelere yanaşmıyorum pek, ne olur ne olmaz...

• Evet NBŞ de ayrı bir konu... Onuda yememeğe gayret ediyorum. Glikoz bulunan ürünleri tüketmiyorum.

Kızlar Ne Diyor 1

• Ben tavuğu bile yerken seçer oldum. Tavuk yemlerinde bile neler dönüyor.

Sebzelerde belirli yerden alıyorum. Aburcuburların yemiyorum. Sağlıklı aburcubur yapıyorum kendime. Örneğin yulaf ezmesini balla kremalize edip buzlukta dondurmak gibi.

İşlenmiş et hiç yemiyorum (salamdı sosisti vs.)

Salatalarda mısırı çok severim ama kaçıyorum. Soyalı ürünlerde de.

Hazır yemek tüketmiyorum. Özellikle hazır paket çorbalar.

Dışarıda çok yemek yemiyorum (güvendiğim yerlere gidiyorum ama tabiki tam güvenlik imkansız)

Salçamı annem gönderir :D

Kışın balkonumda da kendime göre biberlerimi patlıcanlarımı kuruturum ve de nanemi.

Ama ne kadar dikkat etsem de bazı risklere maruz kalıyorumdur elbette.

Ekmek çok tüketmiyorum, tüketsem ekmek makinesi alırdım kesin. Bak onlar harika.

1|0
    0|0
    • Eehehe tam benim gibisin sende :D

Saksıda annemin süs biberlerinden yer kalınca maydanoz ve nane ekiyorum bende :)

İşlenmiş et olarak pastırma alıyorum sadece. Onda mısır nişastası kullanmıyorlar. Ama içeriği okurum hep...

• buble, elbette zarar görüyoruzdur ama en azından seçici olarak kendimize iyilik yapmak gerek :))

• Valla sadece kendinizi değil, gelecek nesilleri/çocuklarınızı da düşünün demi? :)

Erkekler Ne Diyor 6

• Herşeyde GDO var özellikle büyük şehirde iseniz herşeyde aklınıza gelecek herşeye katkı maddesi de var.

Özellikle glukoz şurubu yazıyorsa bilinki gercek olmayan birşeker kullanılmış

Ekmeklerin üzerinde de nelerden yapıldıgı yazılmıyor. Oysa ki ekmekler kolay kolay beyazlamaz. Yani iç kısımları. Buna bir katkı maddesi atıyorlar. Bembeyaz cıkıyor. Sanılıyor ki ekmek iyi undan yapılmış

Daha bir sürü var. Kış meyvesini yaz mevsiminde görürsen zaten Gdo oldugunu anlarsın

0|0
    0|0
    • Bu konuya hemen katkıda bulunayım. Ekmeğe beyazlatmak için bişey karıştırılmaz. Çünkü oda bir maliyet sonuçta. Ekmeğe beyazlığını veya rengini veren kullanılan MAYA dır. Mayaya göre rengi değişir ekmeğin :)

• Erdem bak durum şu. Gercekten de senin arkadaşın katmayabilir. ama kalitesiz unlar geldiginde ekmek yapmak icin icerilerine potasyum bromat gibi bir katkı maddesi katılıyor. böylece un kaliteli oluyor. ekmek de beyazlıyor. Bunu anlamak icin ekmegi yakarsın ve yanıyorsa bil ki bu madddeden

Burada da acıklamış biraz

link

• Hımm dur bakalım bizim ekmeğe bi ateşle yaklaşayım :)

• Bunlar sebebiyle GDİ (Genetiği Değişmiş İnsan) olmaktan korkuyorum...

0|0
    0|0
  • GDOlu ürünlerin zararlı olduğunu düşünüyorum. Kesin birşey söylemedim çünkü şahsen bu konuda araştırmam olmadı. Ama dışardaki çoğu şey bizim olduğunu sandığımız şey değil bence. Ve o mısırdan yapılan fruktoz şurubu zate başlı başına bir tehlike iken gdolu mısırla iki kat tehlikeli..

Hazır tükettiğimiz çoğu şey zararlı. Bebek mamasında gdolu ürün kullanıma izin verilmişken diğer ürünlere nasıl güveneyim. Pazardaki meyve sebze bile gözümü korkutuyor.

0|0
    0|0
    • zaten halk pazarlarında, yurt dışına satılamayan içi kof ürünler var çoğunda, ne yazık ki.

• Haklısın. Buradaki pazarımızda babamın tanıdığı kendi tarlalarında sebze yetiştiren bir satıcı var ordan alıyoruz ama tabi adamın kullandığı tohum, fide ne kadar güvenli onu da bilemiyoruz. Ayrıca annemin bir öğrencisi, mevsimlik işci olarak çalışırken yaptığı işin, domatesleri ayırmak ve küçük-şekli düzgün domateslere hormonsuzdur etiketi yapıştırmak olduğunu söylemiş. Trajikomik bir hikaye. Sonumuzu hiç hayırlı görmüyorum açıkcası :S

• Modern yaşamın tehlikeleriyle kuşatıldığımız için çok dikkate alımıyorum. Yiyecekte sadece lezzete önem vermeye çalışıyorum. Tek dikkat ettiğim şey mevsimi olmayan şeyi pek yememeye çalışıyorum.

0|0
    0|0
  • 2 yıldır mısır, soya filizi ve zamansız çıkan meyve sebzelerden uzak duruyorum ben. Hayatımda çok bir fark olmadı ama belki de kullansam, sıkıntı çekebilirdim; bilemiyorum :)

0|0
    0|0
  • ne bulursan yersen sonu belli. ama ne yazik ki buna cok kaniyor turkiyede de bir cok ulkedede insanlar ve kolay hastalanan obez ya da zayif ama yag orani yuksek insanlar oluyorlar, beslenmeme asiri dikkat ediyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...