Vücut geliştirme konusunda yardım?

3 aydır bb ile uğraşıyorum fakat sorun şu tüm kaslarımda gözle görülür gelişme oldu kollarım hariç? omuzlarım, gögüslerim, karın kaslarım baya belirginleşti ama pazularda oynama yok sebebi nedir bunun?

0|0
0|7

En İyi Erkek Görüşü

• Merhaba
    Bacak ve karın dışında diğer bölgelerinizi çalışırken kollarınızı da kullandığınız için onları da bir miktar çalıştırmış oluyorsunuz. Eğer antrenman programınızda bunu göz önünde bulundurmamışsanız farkında olmadan kollarınıza fazla yüklenmiş olabilirsiniz.
    Bir diğer ihtimal ise genetik olarak kol kaslarınız zor gelişiyordur ki herkesin sorunlu bir bölgesi olur. Mesela benim arka omuzlarım zayıftır

Profesyonel yardım (Özel Ders ya da Danışmanlık) almak isterseniz özelden ya da profilimdeki facebook sayfamdan bana ulaşabilirsiniz
    SAYGILAR

0|0
    0|0
    • genetik olduğunu düşünüyorum ne yapmalıyım bu durumda?

• Kollarınıza ayrı bir gün ayırın ve o günlerde sadece bu bölgeye odaklanın. Zamanla size uygun olan çalışma şekillerini bulabilirsiniz.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 6

• Kaç tane kol hareketi yapıyorsun? Hareketler yetersiz geliyor olabilir.Çalışma yöntemin sıradan olabilir.Ters piramit, düz piramit vb. çalışma prensipleri var, onları öğren ve dene.Hem kollarına hem de vücuduna %100 yarayacaktır.

0|0
    0|0
    • Onları deneyeyim.Teşekkür ederim.Aynı zamanda şöyle bir sorunum var.Diğer kas gruplarını çalıştırırken ağırlıkları arttırabiliyorum ama pazu çalışırken arttıramıyorum gücüm yetersiz kalıyor normalde iri geniş omuzlu bir insanım sadece pazu çalışırken bu sorunu yaşıyorum ilginç

• Sen ne kadar zamandır çalışıyorsun.Birde yaklaşık bir aydır protein tozu kullanıyorum aminoasit aldım daha açmadım 3 ay oldu kullanmalımıyım.Ve çok hızlı gelişiyorum bu iyi bir şeymi.Kollar sönük kalıyor o vücudun yanında o ayrı :)

• Ben kalistenik yapıyorum.Araştırma, uygulama filan 1 seneden fazladır uğraşıyorum.Ağırlıkla çalışmada fazla geçmişim yok, ama bilirim.Çok araştırırım.Gelişi güzel kullanmamak lazım.Kilona göre kilo başına 1-1,5 belki 2 gram protein alacaksın.Fazla almaya gerek yok, eksik almanın da faydası yok.Eğer günlük yediklerin yetiyorsa, protein tozunu günlük menünün yetmediği zamanlarda da kullanabilirsin.Böylece karaciğerini de yormazsın.
      Benim bildiklerime göre kası geliştirmek için farklı hareketler yapacaksın.Sadece dumbell ya da bar curl yapmak yerine, hammer, static, drag curl gibilerini de ekleyebilirsin.

• Crossfit yap... Alt yapıyı hazırlamışsın. Insanity programlarını dene...

0|0
    0|0
  • Galiba kol kaslarının zayıf olduğu anlamına geliyor, elinden geleni yap gerisi pek farketmez galiba

cayırt

0|0
    0|0
  • Eksik çalışıyorsundur, antrenman metodunda problem vardır, yanlış antrenman yapıyorsundur.

0|0
    0|0
    • Ne öneriyorsun biraz açar mısın

• Yeterli protein almıyo olabilirsin veya yanlış program uyguluyorsundur.

0|0
    0|0
    • Yeterince alıyorum.Her öğün et yiyorum ve bir aydır kaliteli bir protein tozu kullanıyorum.İriyim zaten.

• O zaman bende olan şey olabilir. Kolumda ddoğru düzgün kas yokken bile kalındı 36 geliyordu ve kalın olan kolda pazuyu çıkarmak arka kası çıkarmak falan daha geç ve zor oluyor çalışmaya devam et.

• Söylediğin mantıklı geldi bana benimde ilk ölçül alındığında 38 idi.

• Ne zaman çalışıyorsun kolları idmanın sonu mu başımı

0|0
    0|0
    • Programa göre ısındıktan hemen sonra

• Çok büyük ağırlık takıyirsan eğer kol kaslarını çalıştırırke istemeden çalma yaparsin belden sirttan güç alırsın

Yükleniyor...