Spor yapmanın akıl sağlığımıza etkilerini biliyor musunuz?

24 ile 45 yaş arası denekler üzerinde yapılan son araştırmalar, haftada üç ile beş kez yarımşar saat yapılan egzersizin depresyonu yenmek konusunda ilaçlar kadar (hatta daha fazla) etkili olduğunu ve depresyon belirtilerini düzenli olarak yüzde 50’lere kadar azalttığını ortaya koymuştur.

Güncellemeler:
Depresyon tedavisinde alınan ilaçların içindeki maddeler benzer maddeler salgışıyormuş vucut. Ben öyle duydum :D

0|0
19|25

En İyi Kız Görüşü

• Tabikii çok doğru gerçekten , spor yapıyorum ordan biliyorum .

0|0
    0|1
    • Ahaha birde ben yapabilsem :D

• Başlaman lazım , yoksa o bira göbeği sonsuza dek seninle kalacak :)) gerçi iyi yönlerinden bak tepsiye ihtiyacın olmayacak hiçbir zaman ...

Kızlar Ne Diyor 18

• Seratonin, yani mutluluk hormonu salgılanmasını tetikliyor.Ruh sağlığından tutun cinsel sağlığa kadar yararlı olduğu bir çok bölüm var..

0|0
    0|0
  • keşke fiziklerini geliştirdiği insanların içlerini de biraz geliştirse. vücut yapılı kaslar şişik olsa bile insanın içinin gelişimi bi noktada durunca dışının bi önemi kalmadığını gördüm. yazık

1|0
    0|0
  • Ben bi ara platese gitmek istiyodum ama bizimkiler izin vermedi simdi kardesim gidiyo spora ohh ne alaa ya..

0|0
    0|0
  • spor yapmak kadar kendimi bulduğum, mutlu hissettiğim aktivite az vardır.. tam bir spor delisiyim ama son zamanlarda ne yazık ki fazla zaman ayıramaz oldum:(

0|0
    0|0
  • Valla sporun despresyona karsı iyi bir tedavi yöntemi oldugunu biliyorum :)

0|0
    0|0
  • özellikle temiz havada yapılan spor bağımlılık yapıyor :)) yani bana yapıyor :)

0|0
    0|0
  • Depresyon tedavisi şeysini bende duymuştum ya dopamindi ya da seratonin.. o.O

0|0
    0|0
  • ben daha yeni spor yapmaya başladım, bunu öğrendiğim çok iyi oldu.şimdi daha motive olmuş şekilde spor yapıcam:)

0|0
    0|0
  • Sporsuz hayat düşünemiyorum. Gerçekten çok sağlıklı ve huzur verici. Hele bu bahar aylarında ohh miss gibi..

0|0
    0|0
  • akıl saglıgını bılmem ama ruh saglıgına cok etkısı var.aynı zamanda beden saglıgınada fakat bızım toplumumuz sporu ev sılıp supurmek sandıgından belkıde bukadar mutsuzlar

0|0
    0|0
  • spor yapınca insan daha çok nefes alıp verdiği için beyin hücreleri yenilenir.

0|0
    0|0
  • evet çok doğru.. negatif enerjiyi yok ediyo resmen

0|0
    0|0
  • hakkaten sporu bıraktım bırakalı stresliyim

0|0
    0|0
  • Pozitif olamaya katkı sağlıyor

0|0
    0|0
  • Evet bayağı bir moralde veriyor.

0|0
    0|0
  • akıl sağlığı

0|0
    0|0
  • spor ve akıl

0|0
    0|0
  • doğrudur kesin. ben de bi kıçımı kaldırabilsem neler neler yapıcam da, işte kaldıramıyorum:(

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Doğrudur evet.

0|0
    0|0
  • Geceleri daha rahat uyur spor yapan insan, ben ki spora başlamadan önce geceleri 3-4 kez uyanan, yatınca hemen uyuyamayan biriydim, şimdi horul horul uyuyorum :)

0|0
    0|0
  • çok doğru. Hele sporu kapalı alanda değil de deniz kenarında, su kenarında, ormanlık alanda yaptığınızda çok kolay şekilde panik ataklarınızı geçiştirebiliyorsunuz.

0|0
    0|0
  • Bu güzel paylaşımın için benden sana 5 yıldız.

0|0
    0|0
  • spor yapmak mutluluk hormonu seviyesini artırır.

0|0
    0|0
  • Alın en göz önündeki örnek ben işte.. Haftada üç-beş saat de değil, her gün en az 2,5 saat.. Bu yaşımda zıpır gibiyim allah çarpsın..

Fazlası adamı egzantrik yapıyor yani biraz..

Not: Adonisim var.

0|0
    0|0
  • evet biliodum

0|0
    0|0
  • zaten sporla uğraşan insanların görüntüsü belli bir yaşta takılı kalır dolayısıyla bu bile yeterince açık bir kanıt.

0|0
    0|0
  • spor hayattır yaşam şeklidir

0|0
    0|0
  • Bu yüzdendir ki Uzun süredir spor yapan kişilerin çoğu spor yapmayı bıraktıktan sonra zaten mutsuzluk,depresiflik yaşar,başka arayışlara yönelir.

0|0
    0|0
  • ne demişler: anima sana in corpora sane :)

sağlam kafa, sağlam vücuttadır.

0|0
    0|0
  • haftada bir veya iki gün pas geçiyorum diğer günler spora devam çok yorucu oluyor bazen gayet doğal stres depresyon olmaması

0|0
    0|0
  • Aynı zamanda kalbin pompalama gücü arttığından, kandaki oksijenin beyin hüclerine daha hızlı taşınması sağlanıyor. Sağlam kafa sağlam vücut olayına da katılmaktayım

0|0
    0|0
  • Evet, biliyorum.Spor yapmak strese birebir ayrıca.Ben sinirlendiğim günlerin akşamları, spor günüm olmasa bile spor yapıyorum.

0|0
    0|0
  • neden depresyona girmedigimi anliyorum o kadar olaya ragmen :D

1|0
    0|0
  • Doğrudur efenim. "Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur" diye atalarımız boşuna dememiş.

1|0
    0|0
  • biliyorum

0|0
    0|0
  • beynine daha cok oksijen ile glikoz gider onun dışında bi etki etmez

0|0
    0|0
  • Ben gunde 3 saat spor yapiyorum , depresyon degil ama bazi sorunlarim var.

0|0
    0|0
  • spor candır gerısını anşlamam...

0|0
    0|0
  • bak sen ölemı doğru yoldayım demek.. baklava vardır...

0|0
    0|0
  • iyi yonde etki yapar

0|0
    0|0
  • İNSANIN KENDİNE GÜVENİ ARTIYOR

0|0
    0|0
  • spor yapmak insana canlılık ve enerji veriyor. namazda bir çeşit spor gibidir.

0|0
    0|0
  • Spor gerçekten sağlık açısından çok faydalı ama (güreş,boks,vücut geliştirme vb. ) yapılan sporlar yaşlanmaya başlayınca veya spora ara verince zararlara yol açıyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...