Dovüş sporları hakkında fikir?

Arakdasşlar 19 yasında 1.60 boyundayım ve dövüş sporlarından birine yazılmak istiyorum. ama kesinlikle profesyonel olmak için degil hobi ve kendimi korumak için istiyorum. benim kafamda hem tekvando var hemde kıck boks var sizce hangisi hem iyi bir savunma sporu hem de vucudu fitleştirir. iyi ve kötü yorumlarınızı bekliyorum :)

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• öyle tekvando işe yaramaz vs. gibisinden konuşanlara takılma.
    önemli olan senin o sanata yatkınlığın ve nasıl kullandığın.
    tavsiyeme gelecek olursak, kesinlikle boks derim.mümkünse judo ve bjj yide ekstra olarak bilmeni tavsiye ederim.çünkü boyun kısa, dolayısıyla bacaklarında öyle.sana tekme gitmez yani.sadece yumruğunu, dayanıklılığını, gardını vs. geliştir. ama sen sen ol tekme , diz, dirsek olaylarına girme.onlar apayrı bir dünya zaten.senin için en kısa ve temiz yol bokstur.

0|0
    0|0
    • Evet yaşıma göre boyum kısaaa :( O zaman yazılmamı tavsiye ediyosun dimi ama dedigin gibi tekme olayı beni aşıyo :S

• ya şöyle diyim,
      para kazanmak için, sağlıklı olmanız için vs. antrenörlük yapanda var,
      şampiyon yetiştirme çabasında olan antrenörlerde var.
      işinin hakkını verenler tabii kide şampiyon yetiştirme çabasında olanlardır.başarısız olduğunuzda dövse de çarpsa da :) sizi güçlendirir.tabii siz bir bayansınız, böyle şeyler sizlik değil.kendinizi savunmayı öğrenmeniz yeterlidir diye düşünüyorum.

• Bryan Hawka katılıyorum bende kıck boks , boks ve boks ve taekwondo da müsabık sporcuyum ama senin amacın maça çıkmak bu işten para kazanmak değilse işi iyi bilen bir hocanın yanına gitmelisin ama ne amaçla yaptığınıda söyle hocanın amacı müsabık yetiştirmekse boşuna uğraşırsın:) boks ideal ama kıck boksta korunma amaçlı geçerli bir branş

Erkekler Ne Diyor 4

• sehır neresı?

0|0
    0|0
  • Boks iyidir. Öyle tekvando judo karate bunlar boş işler bence.

0|0
    0|0
    • Peki bana uygun mudur. Bazı yerlerde okudum geç falan deniliyor ama karar veremedim :)

• Neden uygun olmasınki? Boksun sana kattacağı en önemli şey nasıl kendini koruyabileceğin ve nasıl doğru vurabileceğin. Profesyonel olmayacaksın nasılsa amatör ya da yarı-profesyonel olabilirsin ama bununda bir önemi yok sen öğreneceğini öğrendikten sonra gerisi senin keyfine kalıyor.

• hardbox a bak o çok ii...

0|0
    0|0
  • Tekvando öğren

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Kick Boks kesinlikle. Bende gidicem Bir üşenmesem :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...