Vücut geliştirme hakkında bilgisi olanlar bakabilir mi ?

Arkadaşlar sizce daha çok tekrar mı yoksa ağırlık mı ?

0|0
1|10

En İyi Erkek Görüşü

• Bir gün ağırlık çalışacaksın ertesi gün ağırlık çalışmayacaksın, kaldırdığın ağırlığa alışana kadar onunla çalışacaksın bir zaman sonra hafif geldiğini hissedersin zaten sonra biraz daha arttıracaksın. Eğer kaldıramayacağından fazla ağırlıkla çalışırsan kaslarına zarar verirsin.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 9

• Merhaba

Antrenmanın amacına göre tekrar sayıları veya ağırlık miktarı değişir. ACSM nin genel olarak verdiği tablolar var. Ama bunlar başlangıç ve orta-ileri seviye olanlarda daha çok işe yarıyor. Müsabaka seviyesinde olup 50-100 tekrarlı setlerle (ki normalde dayanıklılık için), hacim antrenmanı yapanlar da var

Profesyonel yardım/danışmanlık almak isterseniz özelden ya da profilimdeki facebook sayfamdan bana ulaşabilirsiniz

SAYGILAR

0|0
    0|0
  • Bu işin %60 ı nerdeyse beslenme dostum düzgün besleniyorsan zaten ağırlığı arttırmada sorun çekmessin yavaş yavaş alışırsın ağır basmaya

0|0
    0|0
  • Hacim kazanmak ıstıyosan daha az tekrar fazla kılo eger vucuda parcalıcaksan cok tekrar az kılo

0|0
    0|0
  • benim için önemli olan boyutu değil işlevi :)

oyum az tekrar yüksek ağırlığa

0|0
    0|0
  • Ne istediğine bağlı. Hacim istiyorsan az tekrar çok ağırlık, parçalı kas istiyorsan çok tekrar az ağırlık.

0|0
    0|0
  • Çalışma %40 düzgün beslenmesen hiç bir şey olmaz

0|0
    0|0
  • Yağı fazla olanlar kücük kilolarla fazla tekrar yağı az olanlar ağır kilolarla az tekrar.

Ama ağır dedim diye bkunu çıkarmamalısın bu sporda sakatlığın acısı fenadır.

0|0
    0|0
  • Ağır kiloda az tekrar hacim kazandırır..

Hafif kiloda çok tekrar kas çizgilerini belirginleştirir..

0|0
    0|0
  • Uzmanlar ağırlığı arttırmanın daha faydalı olduğunu söylüyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...