Squat deneyimi ve hamlamak :$

Arkadaşlar squat çalışıyorum. Dün 20 kez yaptım ve Şu an üst bacağım çok acıyor kalçam onun kadar değil ama. Bugün istirahat geçiriyorum. Bu ağrı neyin göstergesi? Acaba gelişiyor anlamına mı geliyor? :) vucüt tipim zayıf, boyum 164 kilom 50 . Afedersiniz popo bölgem ve bacaklarım dolgun ve sıkı olsun istiyorum. Önerileriniz?

0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• Hamlamak kaslarının yıkıma uğradığını gösterir. Antrenmandan hemen sonra zengin proteinli yiyecekler yemeni öneririm tavuk, yumurta, süt ürünleri vs. Ek olarak çalışmaya başlamadan önce ısınma ve esneme, bittikten sonra soğuma ve esnemeyi ihmal etme. Bunlar acıyı oldukça acıtır. 20 squatta bu kadar acı olduğuna göre muhtemelen yıllardır bacağını zorlayacak tek bir şey yapmamışsın. Günde 15x3 set yapıp her hafta arttırıp hatta ilerleyen haftalarda dumbell ile yapmanın öneririm. 3-4 ay içerisinde oldukça güzel bir şekle girer. Göbeğin için haftada 1 gün kardiyo yapmayı ihmal etme. 45 dakika aralıksız hafif tempo koşu yeterli.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• squat diyince bir tek benim mi aklıma su altı ile ilgili bir aktivite mi geliyor? dalış vs gibi

0|0
    0|0
    • Evet ya ilk basta oyle bir dusunce bendede olsu fakat sonradan bende arastirarak squatin su ile bir gram alakasiz oldugunu hayal kirikligi ile ogrenmis oldum :D

• oh be normalmişim :)

• Kası çalıştırdığın için yanıyor bu iyiye işaret doğru yoldasın devam et

0|0
    0|0
  • ben 6 sene futbol 3 sene atletizmle uğraştım squat yapmak la sadece sıkılaşamazsın sana tavsıyem 30 dakıka jok attıktan sonra squata gırıp squat bıttıkten sonra tempo koşman ve en sonunda egzersızlerını yapman bunun yanında tepe yanı bayır koşmalısın duz koşuda sadece ayakalrın ön taraflarını çalıştırsın ama bayırda kalça ve arka bolgelerını çalıştırırsın ılk başta zor gelebilir ama zamanla goruceksın değişimi :)

0|0
    0|0
    • Jok ne demek :D

• Zor sanki yaaaav :)

• zor ama yorucu değil eğlenıosun :)

• Yeni başladıgın için hamlamış.Bikaç antrenman sonra düzelir.Squat,bisiklet,yürüyüş,tempolu koşu vs. yapabilirsin

0|0
    0|0
    • Tamam fakat agrimasi iyi mi yani gelisime basladiginimi gosteriyor ? :)

• Hayır yoruldugunu gösteriyor :D Tabi kas yoruldukça gelişir öyle düşünmek lazım :D

• uzun süre o kasların çalışmadıgı için ağrıyor yapışan kaslar ayrılıcak devam etmelisin yoksa ağrılar daha uzun sürer :)

0|0
    0|0
    • Peki tskler fakat agrimasi gelistigimi gosterio

• Kaslar hiç çalışmadığı için çalışmaya başladı ağrı yapması normal ;)

• Yanması çalıştığını gösterir. Bu şekilde devam et set ve tekrar sayısını düzenli tut, kısa sürede sonucu görürsün :)

0|0
    0|0
  • aynen agrı varsa kazancta vardır

0|0
    0|0
  • Kasların ağrımadı iyidir ağrımıyorsa düzgün çalışmıyosundur dicemde sen kızsın çok zorlama şekillensin kaslanmasın :D

0|0
    0|0
  • minyonsun zaten kolay sekil alır vücudun

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Önce en az 20 dk kosmalısın sonra esneme hareketlerı ve squat yap yoksa ılerleyen zamanlarda da agrın surer .Acıya gelırsek, agrı olan kaslarını calıstırmadıgın ıcın ve bırden squat yaptıgından laktık asıt bırıkmıs dınlenerek ve sıcak su kompresleyerek agrısını hafıfletebılırsın.Ben ılk basladıgımda 3 gun merdıven cıkmakta zorlandıgımı bılırım :) Çalışmaya devam et kaslar calısmaya baslamısken

0|0
    0|0
  • zamanla arttirarak git bir anda yuklenme onun disinda zamanla gecer zaten o agri, alisir vucudun.

0|0
    0|0
    • Ama bazilari squat sadece bacak kalinlastiriyo dio... squatin tam faydasi ne kafam karisti :?

• google'dan bakabilirsin once ve sonrasina farkini daha iyi gorursun.

• Vücudun alışık değil. Zamanla geçer.

0|0
    0|0
Yükleniyor...