Kapat

Dövüş kursuna gidiyorum, kaç ay sonra kendimi koruyacak kıvama gelirim?

Dövüşle ilgilenenler beni aydınlatabilirse sevinirim. Tam 1 ay oldu MMA kursuna gidiyorum, haftaiçi bazı günlerde de fitness yapıyorum. Kesinlikle gücüm, kondisyonum arttı bunu biliyorum ama hala yeterli görmüyorum kendimi o özgüveni kazanamadım. Geçen arkadaşım şaka ayağına vurdu bildiğin, vuracağını bilmeme rağmen kılımı bile kıpırdatmadım. Sonra içime bildiğin dert oldu nasıl böyle bir şeye izin verdim diye. Kısacası reflekslerim gelişsin bir şeyler yapayım istiyorum ama nedense o özgüven bir türlü oluşmuyor. Sizce kaç ay sonra gerçekten bir şeyler yapacak kıvama gelirim?

Ve MMA'den memnunum ama wing-tsun, muay thai gibi sporlar sokakta daha faydalı oluyor falan diye duydum. Doğruluk payı nedir, onlardan birine mi geçsem acaba?

0|0
2|16

En İyi Erkek Görüşü

• Dostum sıkı çalışma ile yaklaşık 2 aya kadar gözle görülür sonuç alırsın :) Ben Muay Thai yapıyorum, geçen gün Türkiye Milli Takımı'na girdim. Eski kulübümden memnun değildim ama ona rağmen çok çok geliştirdiğini söyleyebilirim. Kısacası Muay Thai'yi öneriyorum. Sıkı çalışırsan karşına çıkacak rakip bulamazsın :)

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 15

• bence en iyisi MMA. refleksler gelişir dert etme. daha 1 ay da ne bekliyorsun. daha vücudun hamlığını tam atacak. iyice sıkılaşacaksın. işte o zaman reflekslerin gelişmiş olacak. 2-3 ay sabret. hangi savunma sanatında 1 ay da sonuç çıktı ki genel anlamda? (bu arada olaydı ben de gideydim. malesef kayseri de yok... :((( )

0|0
    0|0
  • refleks icin pinpon topu yeda tenıs topu ile savunma idmanı yap arada mma set bir spordur kiz olarak gitmen taktıre sayan

0|0
    0|0
  • Ne kadar gidersen git bir erkeği dövemessın :) tabi çiroz erkekler harıc :)

0|0
    0|0
  • Aikido öğrenmen lazım kız oldugun için kas gücün erkekle başa çıkmaya yetmez.Aikido kuvvet kullanmadan yapılan sayılı sporlardan

0|0
    0|0
  • Elinin hamuruyla ne dövüşü ya.

0|0
    1|0
  • Ben yıllardir kafakodsu sporyla ilgileniyorum profesyonel alanda tavsiye ederim reflekslerini geliştirmekte senin elinde..

0|0
    0|0
  • o birazda senin yeteneğinle alakalı ama normal şartlarda 2 3 ayda teknik kapmaya baslarsın :)

0|0
    0|0
  • 6 ay yeterli sen wing chun yapabilirsin.Muay thai ağır gelir sana

0|0
    0|0
  • .

1 yıl

0|0
    0|0
  • iç sesini dinle

0|0
    0|0
  • Sana bir kafa korum görürsün.

0|0
    0|0
  • dayak yiye yiye dövmeyi öğrendiğin zaman :)

0|0
    0|0
  • 3 ay sonra

0|0
    0|0
  • bir ara paslaşalım olmazmı bende milli muay thai ciyim :D

0|0
    0|0
  • gel benım sevgilimm ol,kimse dokunamaz kılına

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• bende gidiyordum bir aralar refleskslerin gelişmesi önemli ... yani sadece dövüşte değil herşeyde işe yarıyor tahminimce 1-5 2 ay :)))

0|0
    0|0
  • Aynen dostum MMA spor için yapılır, aikido ya da hapkido iyidir sokak için :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...