Body ve fitnesstan anlayanlar...

Body ve fitnesstan anlayanlar hacim kazanmak icin setlere daha ağır mı girmek gerekiyor?Yoksa hafif yapıp set sayısını mı artırıyim?Çabuk hacim kazanmanın yollarını da yazarsanız sevinirim.

0|0
0|8

En İyi Erkek Görüşü

• Hafif ağırlık olmaz ama kas yapacağım diye de kaldıramayacağın ya da çok zorlanacağın ağırlıklarla çalışma. Ağırlığı her sette bir adım artırarak yap ve maksimum hangi ağırlıkla çalışıyorsan onu son sete gelecek şekilde, az ağırlıktan çoğa doğru ayarla. Mesela bench press yapacaksın ve maksimum 30 kg ile yapabiliyorsun. O zaman 20 kg ile 12 tekrar, 25 kg ile 10 tekrar ve 30 kg ile 8 tekrar yap. Hacim bu yöntemle oluşur. Son sette zorlanacağın ağırlık maksimum ağırlığın olsun. Çok ağır çalışma dedim ama rahat rahat yapabileceğin bir ağırlık da olmamalı. Yani son sette zorlandığını ve kaslarında hafif yanma olduğunu hissedeceğin ağırlıkları kullan.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 7

• Yüksek ağırlık az tekrar yapıcaksın hacim kazanırsın , çok tekrar az ağırlık kasları parçalar görünüm kazandırır . Ama yüksek ağırlık az tekrardan kastım yine 10 tekrar yapabilmelisin ,Seni zorlamalı ağırlık , Piramit sistemiylede çalışabilirsin oda etkilidir hacim yapmada . Yanlız unutma %30 spor %70 dinlenme ve beslenmedir .

0|2
    0|0
  • En bilindik yöntem ağırlığı artırarak hacim kazanmak.Fakat Alman hacim programı var onda 1 bölge hareketini 10 set 10 tekrar şeklinde yapıyosun sabit kiloyla.Tabi 5. set den sonra kolların yorulmaya ve kilo sana baya ağır gelmeye başlıyor.Ve ayrıyetten ter fazla atıyosun.Tabi bu senin tercihin.Bir araştır alman hacim programı internette vardır.Hafif kiloda calısmak istersen.

0|1
    0|0
  • hacim artırmaktan kastın kas kütleni artırmaksa maximum ağırlıla yapılan kısa setler daha hızlı ve büyük etki gösterecektir.amacın kilo almaksa ortalama ağırlık ortalama set ancak kilo verirken kaslarında şekillensin istiyorsan setleri uzun ağırlıkları az tut ki daha fazla enerji yakasın.

0|1
    0|0
  • Kilonu arttırarak hacim kazanabilirsin.Ağırlık çalışırkende kesin bir bilgi yok o konuda herkes farklı diyo ama ben ağır çalışıyorum az tekrar çok set.25 kg ile 4x10 yerine 50 kg ile 6x7 falan yapmanı öneririm

0|1
    0|0
  • Hacim için ağır çalış bol karbonhidrat tüket biraz yağlanırsın ama definasyona girerek yaza bomba girersin bende bulk zamanındayım bol bol karbonhidrat :)

0|1
    0|0
  • hacım ıcın yemek yemek yemek karbonhıdrat proteın

0|1
    0|0
  • gereğinden fazla ağırlık çalışmak kalbi büyütür

0|0
    0|0
Yükleniyor...