Protein tozu kullanımı hakkında

Merhaba 173 boyunda 62 kiloyum. Yaklaşık 1 senedir haftada 3-4 gün cardio diğer günler de bacak egzersizleri yapıyorum. Biraz daha sıkılaşmak istiyorum bu yüzden karbonhidrat alımını azaltmak için protein tozuna başladım. Her gün kahvaltı yerine yarım ölçek whey ve yarım ölçek casein karıştırıp alıyorum sadece cardio günleri spor sonrası da 1 ölçek whey. Protein vücutta depolanmıyor diye yağa dönüşmez diye biliyorum. Spor yapmadığım günler kahvaltı yerine aldığım proteinin zararı olur mu?

Sporla ilgilenen ve gerçekten bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim.

0|1
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• Ben 7 suplementi birden kullanıyorum 3 senedir bir zararını görmedim suyu düzenli içiyorsan bir zararı olmaz - protein deposuna girip daha fazlasına ulaşmak istiyosan anabolizan grubu buda hiç tavsiye etmeyeceğim bir yöntemdir.

toza devam zararı yok yararı çok casein yerine - whey + 2200 amino daha iyi olucaktır benim görüşüm ^^

1|0
    0|0
    • Spor yapmadığım günler de karbonhidrat alımını azaltmak için kahvaltı yerine alınca zararı olmaz yani di mi? Kilo almam.

• Yağ yapar bilmem ne demişler de protein yağ olarak depolanmaz diye biliyorum ondan kafam karıştı :)

• protein ve bu tarz sporcu gıda ürünlerinin günlük kullanımda depolanma gibi bir özelliği yok şöyleki karaciğer ve böbrekleriniz sorunsuz çalısıyorsa hiç bir sıkıntı olmayacağıını söyleyebilirim fakat merdiven altında üretilmiş markalardan uzak durunuz .

Erkekler Ne Diyor 4

• zorunlu bir gereklilik değilse, proteini doğal yollardan karşılamalısın.yoksa ,günlük olarak tek bir hapla yemek yemeden yaşamak hayal olarak kalmazdı.

1|0
    0|0
  • doğal olanını alın daha iyi, yumurta beyazı satılıyor hazır paket, en iyisi o ve protein barları var onlarda iyi, protein vücutta depolanmıyorsa kaslar nasıl oluyor peki

1|0
    0|0
    • Depolanmıyor demedim, yağ olarak depolanmıyor dedim. Kas da yağ olmadığına göre?

• protein nasıl yağa dönüşür onu anlamıyorum :) vücut zaten protein, yağ karbonhidrat kullanır, karbonhidrat varsa onu, yoksa yağı, yağda yoksa proteini kullanır, karbonhidrat fazlası sadece yağ olarak depolanır,

• Ben de zaten protein yağ olarak depolanmaz demek istedim diyorum aynı şeyi söylerken neyi tartışıyoruz anlamış değilim. Neyse ne sıkıldım.

• gerek yok kullanmaya

1|0
    0|0
  • foslady isminde bir kadın üye vardı sporla ilgilenen.

ona danış bence

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• ay beyb harikasın demeye geldim. ben karbonhidrat tozu kullanmak istemiştim ama pek sıcak bakılmıyor içinde hormonal bir takım cırtlaklar oldugu söylentisi var. protein tozu hakkında fikrim yok ^^

1|0
    0|0
  • Protein tozuna ne gerek var

0|0
    0|0
  • cardio nedemek ya anlmdım gitti...

0|0
    0|0
Yükleniyor...