Bacaklarımın kaslanması ve sıkılaşması için hangi düzeyde kaç dakika bisiklet kullanmalıyım?

sorun şu ki boyum 164 kilom 52 yani yeterince zayıfım ama uzun süredir spor yapmadığım için kas kütlem çok az ve bacaklarım çok yumuşak:( 2 ay boyuncada spor salonuna yazılamıyorum malesef yoğun bir sınav dönemindeyim çünkü. ama evimde koşu bandım ve kondisyon bisikletim var. kaslanmak için bisikleti hangi zorluk düzeyinde kaç dakika nasıl kullanmalıyım? nasıl başlamalıyım, nasıl arttırmalıyım?bunların hiçbiri hakkında fikrim yok bana yardım ederseniz gerçekten çok teşekkür ederim..

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• Merhaba

Kas kütlenizi arttırmak için kardiovasküler egzersiz pek bir işe yaramaz. Salona yazılacak vaktiniz yoksa evde vücut ağırlığınızla yapabilceceğiniz egzersizlere gözatmanızı öneririm.

Profesyonel yardım/danışmanlık almak isterseniz özelden ya da profilimdeki facebook sayfamdan bana ulaşabilirsiniz

SAYGILAR

0|0
    0|0
    • yaa evet ne yapabilirim mesela evde 2 ay sonra profesyonel bir yere yazılıcam zaten sadece şu 2 ay önemli benim için :(

• İnternette "bodyweight exercises for legs" diye aratın güzel şeyler var. Ama beslenmenize de dikkat etmeniz lazım

Erkekler Ne Diyor 3

• bisikleti zorluk seviyesini yükselterek bacaklarını daha sert hale getirebilirsin . ayrıca karın egzersizleride yapmalısın . bacak ve karın birbirlerine bağlı kaslardır . Hepsini çalıştırısan gelişim daha hızlı olur

0|0
    0|0
    • ya peki bunu ne kadar süreyle yapmalıyım hangi zorlukla başlamalıyım ?

• zorluk düzeyini kendin belirleyeceksin , orta seviyeden başla senin için hangisine denk geliyorsa orta . başlarda ara ver bir gün . Sonra günlük yaparsın . beslenmene dikkat et .

• onu bilmem

ama ben 24 yaşından bu yaşıma kadar bir vucut merakı oldu

yapılan sporun yapılan iğnelerin haddi hesabı yok

boşver böyle kal böyle daha iyidir bence

bisiklet kullanmak fayda etmez. çok değişiklik olmaz yani.

0|0
    0|0
    • nerde yaşıyosun sen ya nasıl afrkı olmaz millet evrim geçiriyo resmen sporla :D

• o sondaki gülücük işareti ne sporu sev ne demişler..

neyse unuttum boşver.

• :D

• Hergun en az 1 saat

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Önce koşu bandıyla günde bir saat yürü birkaç gün. Uzun süredir spor yapmadım dediğin için birden yüklenirsen hamlarsın, dışarı falan çıkamazsın mazallah. Sadece yürüyüş bile sıkılaştırabilir bacaklarını. Daha sonra koşmaya başlarsın. Bir süre günde bir saat koş, ara sıra da bisiklet kullanırsın.

0|0
    0|0
  • squat yap daha iyi

0|0
    0|0
Yükleniyor...